govor otroka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


dojenček -> govor otroka (13.2.2005 15:27:37)

Lepo pozdravljene!
Ne vem ali ste že mogoče govorile o tem, vendar bi vas še vse eno prosila, če mi lahko pomagate.
Sem mamica še ne 11 mesecev starega sina, ki mi govori večinoma samo črke npr.(a,e,o,b,h,m..), nato pa še npr.(ao,oh,ho,au,..).
Ko je bil star približno 8,5 mesecev je že začel govoriti (mam, at,..), sedaj pa tega ni in ni čuti.
Malce me skrbi, ker je to spuhtelo kdo ve kam?
Ali bi me to moralo zelo zaskrbeti, ali bo iz teh črk le poklical mama, ata,..

Sprašujem vas kdaj so vaši malčki začeli govoriti in kaj vse vam že povejo pri 11 mesecih?


Hvala za vašo pomoč!




Primoza -> govor otroka (13.2.2005 15:30:53)

Tudi pri nas je že govoril pri 5,6 mesecih, zdaj pri 9 m pa je na to pozabil. Vzrok je po mojem porast gibalnih sposobnosti, tako da na govor kar nekako pozabijo. Do poroke se bo že naučil govoriti ;)




Anonimen -> govor otroka (13.2.2005 15:37:08)

Moj nečak je bil tudi tak. Maruša je bila u, Anja A, miza i... Pa sedaj pri dvanajstih čisto lepo govori.
Pri mojem sinu pa je bilo dolgo vse ka. Malo pozneje pa "katka". Pa nismo imeli nikjer nobene Katke. Govoriti je začel šele pri dveh letih. Mislim, da je še čisto prezgodaj za kakršnekoli skrbi.




dojenček -> govor otroka (13.2.2005 15:43:51)

P.S
Sem opazila, da sem na napačni strani, morala bi pisati na stran Dojenček in otrok!:zmeden:

Ups :ups:, se zgodi!




Aljakop -> govor otroka (14.2.2005 11:26:22)

Ciao!

Moja je stara 17 mesecev, pa še vedno razen mama ne reče nič. Pravzaprav bi me moralo mene že skrbet, ker razen nekih zvokov a la ja ja, ne, ne , a in podobne ne reče nič!:( Samo nekaj reglja.Bah! je pa hitro shodila ( 10 m 1/2 ). Ne vem no, pr 17 m. bi pa že morala kej rečt, ane?:zmeden:

bye
alja




malika -> govor otroka (14.2.2005 11:31:16)

Nič ne skrbi, eni so hitri eni pač ne. Moj je pri 6 mesecih že na veliko govoril ata in baba,potem pa do 9 meseca nič. Potem je spet počasi začel, zdaj pri 13 mesecih pa že veselo šiba vedno več besed.:bravo:




arizona -> govor otroka (14.2.2005 13:59:15)

Brez panike. Imeli smo podobne izkušnje. Naša deklica je šele pri letu in pol začela govoriti intezivno mam, mama, oči itd.. Do takrat pa je seveda pridno nalagala ves besedni zaklad. Danes pri dobrih dveh letih jo ne ustaviš več. Pri klepetanju prekaša marsikatero mamo.:)




pravljica -> govor otroka (15.2.2005 18:56:40)

tudi pri nas smo pozno slišali kakšne konkretne besede...pa ni panike, baje je bilo pri meni isto :)
je pa res, da ni imela nikoli problemov s šumniki in z R...baje je ta problem pogostejši pri tistih, ki hitro začnejo govoriti :zmeden:




Titty -> govor otroka (19.2.2005 20:11:20)

Mislim,da je pri razvoju govora pri otroku zelo pomembno,da ko mu mama kaj govori, jo vedno gleda v usta in mama naj čim bolj odpira usta, saj takrat otroci posnemajo.Če to mama počne že od prvega tedna naprej pri previjanju,pestovanju,igranju itd.,govor nebi smel veliko zakasniti (recimo tja do 2.leta-kar se meni zdi res malo preveč pozno).
Kdor se z otrokom zelo malo pogovarja, predvsem pa ga ne posluša, da sam odgovori (takrat naj bi bila mama tiho), se lahko zgodi, da govor za otroka ni več izziv,ker enostavno govori samo mama - raje recimo ponagaja, saj je tam reakcija mame dosti večja in njemu je bolj zabavno. Zato zna nagajati, govoriti pa ne...




dojenček -> govor otroka (20.2.2005 18:56:12)

Morem vam povedati dobro novico :sloncek:, vsaj zame je.
Včeraj me je moj sin :duda: poklical mama in upam da bo od zdaj naprej to počel bolj pogosto.
Bilo je tako, da sem jaz gledala drugam on pa mene in me je poklical˝"mama".
Ko sem ga pogledala sem mu zaploskala, ker mu je to uspelo in ga pohvalila na to pa sva se oba začela smejati :) jaz od veselja on pa mogoče zato ker sem se jaz .

LP




Primoza -> govor otroka (20.2.2005 19:32:52)

No sem rekel, da bo do poroke zanesljivo začel govoriti;)




Anonimen -> govor otroka (20.2.2005 21:22:37)

Aja, Titty, saj sem že hotela odgovoriti, pa se mi ni dalo. No pa sedaj: začetek govora pri dvh letih ni čisto nič (pre)pozno. Jih poznam kar nekaj, ki so takrat ztačeli govoriti. Moj sin, ki je tudi eden teh, danes pri skoraj treh govori v vrtcu v svoji skupini, kjer je recimo med sednje starimi, najbolj razločno in ima zelo širok besedni zaklad, stavke pa tvori tako zapletene, da ne moreš verjeti.




Stran: [1]