Na morje z bolanim otrokom (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


nina166 -> Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 6:01:57)

Jezna sem ko [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]. Danes naj bi šli na morje...v Pulo, imamo vse plačano in zrihtano.  Do zdaj je bil naš dvoletnik čisto vredu, danes ponoči pa smo imeli cirkus...zabit nos, težko požira, ker ga boli grlo, slabo je spal, kašljal. Vročine ponoči še ni imel, zdajle pa ne vem, ker še spi. Celo zimo je bil do sedaj samo enkrat bolan, pa je moral ravno danes zbolet.

Kaj mi predlagate, naj gremo vseeno  na morje? Jaz ne vem kaj naj. Kaj bi ve naredile? Malo me muči to, da gremo na hrvaško, če mu kaj pride ne vem kaki so kaj zdravniki dol.

Kaj bi vi naredili na mojem mestu???




Klarita -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 6:38:58)

Jaz bi mu vročino zmerla, če bi jo imel pač nebi šli. Če pa vročine ni pa bi vzela zraven celo lekarno, sesalec za nos pa bi vseeno šla. Mogoče bi mu primorska klima celo koristila. Pazila bi ga edino pred vetrom.




Dashenka -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 7:00:24)

Če bi bil otrok le prehlajen, bi mi tudi zagotovo šli.
S seboj vzemi domačo lekarno (paracetamol, fiziološka, Operil, termometer) pa gas do Pule.

Če se mu prehlad poslabša, še vedno lahko pridete nazaj - saj do Pule ni več kot 2,5 ure.

Morski zrak pa bo malemu prehladniku le koristil.




CatJa -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 7:08:39)

težko požira, ker ga boli grlo


Da ni angina? Potem potrebuje antibiotik. Jaz bi ga vsekakor prej peljala k zdravniku. Pula bo počakala še kako uro ali dve.

Pa srečno!




Naja31 -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 7:36:48)

Mi smo tudi lansko leto odpovedali prvomajske praznike ker je sin zbolel.
Če ima vročino, jaz ne bi šla. Če je pa samo prehlajen, pa ni blema. Sicer pa Pula ni daleč, vedno lahko pridete nazaj, če je kriza.




Anonimen -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 7:53:02)

Na tvojem mestu bi se šla najprej k pediatru pokazat.Eventuelno,če dobi zdravila.Če gre le za prehlad,mu morski zrak ne bo škodoval.Milo obmorsko podnebje mu lahko samo dobro naredi.




oka -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:13:11)

Najprej podjita do pediatra, da se prepričaš, da nima angine. Če gre samo za prehlad pa je tako, kot so ti povedale že pred mano, mu bo morje samo koristilo. Mi smo tudi že šli na morje s prehlajenim mulcem in vedno sem bila na morju priča čudežu, ki ga naredi morski zrak. V skrajni sili pa so tudi na Hraškem zdravniki in če bi se mu kaj poslabšalo, ga lahko pelješ pokazat tudi tam.




Tess -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:14:55)

Tudi v Puli imajo male otroke in pediatre.
Moj tamlajši je enkrat dobil gnojno angino drugi dan našega dopusta. Smo šli na morju k zdravniku in jaz sem, jasno, hotela takoj domov, na varno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], pa me je zdravnica potolažila, da imajo tudi "njihovi" otroci kdaj angino, pa zato ne hodijo na celino.
Bila sva bolj v senčki, pridno je goltal zdravila in angina je šla mimo. 




piščanc -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:31:24)

mi smo šli in je mala čudežno ozdravela. morski zrak res pomaga. antibiotikov ti pa prvi dan itak še ne bodo dali, ker se mora bolezen še razviti/preboleti, odvisno od imunskega sistema.

če pa bo šlo na slabše, imajo pa tudi tam zdravnike. odvisno kako tvoj otrok preboleva, ali hitro dobi vročino, kasneje...ima pogosta vnetja ali ne.

premisli, ampak škodilo mu ne bo.




Anonimen -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:38:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Če bi bil otrok le prehlajen, bi mi tudi zagotovo šli.
S seboj vzemi domačo lekarno (paracetamol, fiziološka, Operil, termometer) pa gas do Pule.

Če se mu prehlad poslabša, še vedno lahko pridete nazaj - saj do Pule ni več kot 2,5 ure.

Morski zrak pa bo malemu prehladniku le koristil.



točno tako!

Bi pa, kot je svetovala CatJa, šla iz preventive prej k zdravniku, potem ne bi bila več v dvomih ali iti ali ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Srečno!




malika -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:41:21)

Sem se z istim problemom ukvarjala pred kakšno uro. No mi gremo do zdravnika, da pogleda kako in kaj (grlo, uho) , če potrebujemo kakšna dodatna zdravila, sirup in svečke tako ali tako vedno zraven vzamem, sicer pa Pula ni tako daleč , si hitro preko meje.
Mogoče se celo vidimo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




pajčolanka -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:54:50)

če ti pa hrvaški zdravniki ne pašejo in če mali ne bo bolje, ste pa tud čist blizu meje in ste  hitro spet v sloveniji in ga pelješ slovenskemu dohtarju.




Anonimen -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 8:55:56)

Do Lucije ni tako daleč,če zagusti.




frutka_ -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 12:31:21)

Najprej do zdravnika in opišeš situacijo. Če ni kaj hujšega bo okreval na morju enako kot doma.




frutka_ -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 12:32:23)

Aja, pa ne biti jezna zaradi tega. Raje se pocartajta in v najslabšem primeru boste pač dopust skrajšali za kakšen dan.




Anonimen -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 13:20:55)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

težko požira, ker ga boli grlo


Da ni angina? Potem potrebuje antibiotik. Jaz bi ga vsekakor prej peljala k zdravniku. Pula bo počakala še kako uro ali dve.

Pa srečno!


Enako.




jakaracman -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 16:21:14)

Mi imamo dobre izkušnje z zdr. v Puli.Upam, da je smo prehlad.




Dadi -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 17:07:52)

Če maš možnost ga res pelji k zdravniku...pol pa na morje....Nam je lani mulček zakuhal preden smo šli v Španijo. Pa sem šla prej k pediatru, dobili antibiotike in nato na dopust.




BUŠICA -> RE: Na morje z bolanim otrokom (30.4.2008 20:44:25)

če mu kaj pride ne vem kaki so kaj zdravniki do


IN KAKŠNI NAJ BI BILI???? po moje boljši kot tukaj! Pula pa tud ni neka vas, ampak mesto!
dobro je pa imeti kartico evr.zavarovanja na potovanjih (že zaradi birokracije).
Pa srečno.




Stran: [1]