RE: Krst nezakonskega otroka (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Poroka, krst, obletnice ...



Sporočilo


mateyka -> RE: Krst nezakonskega otroka (25.7.2014 13:56:04)

nisi razumela mojega odgovora, ampak nima veze..

kako je s tvojimi počitnicami - greš avgusta? [sm=smiley1.gif]




petea -> RE: Krst nezakonskega otroka (25.7.2014 19:31:01)

sem razumela, vsaj mislim, da sem [sm=smiley36.gif]

nimam pa časa se razpisati




liliana -> RE: Krst nezakonskega otroka (29.7.2014 20:55:36)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Dajmo se vrnit na izhodiščno točko:
gre za nadaljnje otroke istega neporočenega para, ki od inštitucije zahtevajo, da jim ugodi v določeni želji, oni pa svojih dolžnosti do nje (še) ne želijo opraviti.




Po tej logiki dolžnosti do cerkve se v RKC ne bi smel krstiti nobeden otrok, ki se je rodil preden preteče 9 mesecev od poroke......




petea -> RE: Krst nezakonskega otroka (29.7.2014 22:10:15)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Dajmo se vrnit na izhodiščno točko:
gre za nadaljnje otroke istega neporočenega para, ki od inštitucije zahtevajo, da jim ugodi v določeni želji, oni pa svojih dolžnosti do nje (še) ne želijo opraviti.



Po tej logiki dolžnosti do cerkve se v RKC ne bi smel krstiti nobeden otrok, ki se je rodil preden preteče 9 mesecev od poroke......



Ne razumem, zakaj.

En otrok se, recimo temu, lahko 'ponesreči' spočne, preden par dejansko da poročno zaobljubo - recimo, da mnogi, ko že po zaroki bolj sproščeno 'uživajo v posteljnih radostih', več otrok pa pomeni načrtno odlaganje poroke.

Torej, par se (še) nima namena poročiti, od Cerkve pa pričakuje, da čim prej izpolni svoje dolžnosti in krsti njune potomce. Če tega ne želi, pa je nepravična.




petea -> RE: Krst nezakonskega otroka (29.7.2014 22:21:16)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Dajmo se vrnit na izhodiščno točko:
gre za nadaljnje otroke istega neporočenega para, ki od inštitucije zahtevajo, da jim ugodi v določeni želji, oni pa svojih dolžnosti do nje (še) ne želijo opraviti.


komentirala sem kdaj je humanost možno uporabit kot argument v primeru nekrsta. nisem pa naslavljala "izhodiščne točke". koneckoncev si napisala dokaj na splošno stavek Se vedno ne razumem, zakaj bi naj bilo nehumano (nisi nadaljevala "v tem primeru") - jaz sem samo dala primer kdaj bi recimo ta argument bil razumljiv..



Izhodiščno točko sem izpostavila, ker se je tema začela razvijati v smeri krsta nadaljnjih otrok istega (neporočenega) para.
Po mojem je problem v dojemanju zadeve za starše, ne za nekrščenega nezakonskega otroka.

Tvoj argument mi je razumljiv, ni pa mi sprejemljiv.
Zakaj, sem že napisala. Upoštevanje pravil mora veljati obojestransko.




petea -> RE: Krst nezakonskega otroka (29.7.2014 22:22:14)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pa saj ne vem - a niso nekaj spremenili in gre po novem preminuli otrok v vice ali celo nebesa? ne sledim točno tem ediktom, ko sveti sedež odloča kam grejo mala preminula deca..


ne vem

bo treba počakati, da pride Patrino z dopusta in odgovori [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Krst nezakonskega otroka (30.7.2014 6:28:30)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne razumem, zakaj.

En otrok se, recimo temu, lahko 'ponesreči' spočne, preden par dejansko da poročno zaobljubo - recimo, da mnogi, ko že po zaroki bolj sproščeno 'uživajo v posteljnih radostih', več otrok pa pomeni načrtno odlaganje poroke.

Torej, par se (še) nima namena poročiti, od Cerkve pa pričakuje, da čim prej izpolni svoje dolžnosti in krsti njune potomce. Če tega ne želi, pa je nepravična.


Dolžnost vernika do institucije, kot si govorila zgoraj, je med drugim tudi to, da vernik nima spolnega odnosa pred poroko.....nema tu "se ponesreči" in se zdaj ven vleči z neko zaroko[sm=smiley36.gif]......vernik ima da izpolni svojo dolžnost do cerkve in je vzdržen do poroke in ne more sproščeno uživati v posteljnih radostih pred poroko.......to je vendar njegova dolžnost, če se že misli cerkveno poročiti, a ne.....[sm=smiley2.gif]




josephine27 -> RE: Krst nezakonskega otroka (30.7.2014 7:11:15)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne razumem, zakaj.

En otrok se, recimo temu, lahko 'ponesreči' spočne, preden par dejansko da poročno zaobljubo - recimo, da mnogi, ko že po zaroki bolj sproščeno 'uživajo v posteljnih radostih', več otrok pa pomeni načrtno odlaganje poroke.

Torej, par se (še) nima namena poročiti, od Cerkve pa pričakuje, da čim prej izpolni svoje dolžnosti in krsti njune potomce. Če tega ne želi, pa je nepravična.


Dolžnost vernika do institucije, kot si govorila zgoraj, je med drugim tudi to, da vernik nima spolnega odnosa pred poroko.....nema tu "se ponesreči" in se zdaj ven vleči z neko zaroko[sm=smiley36.gif]......vernik ima da izpolni svojo dolžnost do cerkve in je vzdržen do poroke in ne more sproščeno uživati v posteljnih radostih pred poroko.......to je vendar njegova dolžnost, če se že misli cerkveno poročiti, a ne.....[sm=smiley2.gif]

Nekaj si pozabila. Cerkev odpušča greha za nazaj, če se jih kesaš ne pa za naprej. Če greš k spovedi in poveš, da si imel spolne odnose z **** osebo in ti je žal, opraviš keasnje itd.. Ne odpušča se pa vnaprej.




liliana -> RE: Krst nezakonskega otroka (30.7.2014 20:24:41)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27



Nekaj si pozabila. Cerkev odpušča greha za nazaj, če se jih kesaš ne pa za naprej. Če greš k spovedi in poveš, da si imel spolne odnose z **** osebo in ti je žal, opraviš keasnje itd.. Ne odpušča se pa vnaprej.


Saj se pri tretjem otroku tudi lahko pokesaš za nazaj......da ti je žal, da se še nisi imel časa poročiti......zaje.ba.na služba, tempo življenja itd, premalo denarja za poroko....se grozno pokesaš.......[sm=smiley1.gif]




lada33 -> RE: Krst nezakonskega otroka (1.3.2016 9:29:33)

Pozdravljeni,
mene zanima koliko stane slikanje krsta. hvala

Lp




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]