ciprese (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


IČA -> ciprese (20.5.2008 22:38:57)

a mi lahko svetujete katere vrste zimzelenih cipres so primerne za posaditev na vrtu (namesto ograje) in kje jih lahko kupiva oz si jih ogledava .....hvala 




gruška -> RE: ciprese (20.5.2008 22:49:18)

Joj, jaz ne vem, če so kakšne posebne ... mi imamo obične ciprese... prodajajo jih v drevesnicah (pa verjetno še kje)... Naša so-forumovka Sliva10 (in njen mož) imata doma drevesnico ... pošlji ji ZS, ti bo sigurno znala svetovat ...




lex -> RE: ciprese (20.5.2008 22:55:38)

Ko jih kupuješ pazi, da ti dajo zemljo poleg (na koreninah). Nama je niso pa jih je pol pocrkalo, saj neki sva jih potem dobila zastonj, ampak neki sva jih pa morala plačat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image].

Kolega je hodil na Madžarsko po njih in so ful lepe




RoZala -> RE: ciprese (22.5.2008 8:53:02)

Če bi rada hitro rastoče, potem ti priporočam Leyandrove ciprese (ki so dražje, vsaj zdi se mi), če pa bi rada imela z njimi čim manj dela, pa npr. ameriški klek. Mi imamo slednje. V enem letu so zrastle za cca 20 cm.




Anonimen -> RE: ciprese (22.5.2008 9:10:41)

Osebno so zame najlepše ciprese thuja samargd, s klekom mi je preveč dela in pozimi niso tako lepo zelene. Smaragdne postrižeš samo vršičke. So pa najdražje. Če bi rada visoke, potem je leylandijeva cipresa super, vendar običajno so bolj redke, in če jo želiš zgostit, potem jo kar rabiš obrezovat. Mi smo imeli vse 3 sorte [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], no sedaj smo pristali samo na 2.
Levo (visoke) so leylandijeve ciprese, desno pa thuje smaragd. Cena cipres te višine se vrti za leylandi okoli 100 eurov, za thujo pa 40 eurov. Drugače pa so leylandijeve sadike višine cca. 1,5 - 2,m  (ne pretirano zgoščene) 10,00 - 15,00 eurov, thuje od 1,2 - 1,40 pa cca. 12-16 eurov. Slednje se včasih dobi zelo ugodno.
[img]http://shrani.si/t/3J/1z/2ojDQMRK/ciprese.jpg[/img]




Margareta -> RE: ciprese (22.5.2008 15:13:03)

punce, pa je to res, da ima cipresa, tako močne korenine, da je ni varno posaditi v bližino tlakovcev ali pa betona ? Mi imamo en pas zemlje, med 2 hišama, kamor bi posadila ciprese, pa mi sosed pravi, da mu bo dvignilo beton.

Kaj priporočate za živo mejo?

hvala in lp






Anonimen -> RE: ciprese (22.5.2008 20:50:24)

Mislim, da ni pene, da bi ti beton dvigovalo - no saj pri nas ga ni, pa so bile enestare  tik ob betonu....




mika -> RE: ciprese (23.5.2008 7:25:02)

punce, pa je to res, da ima cipresa, tako močne korenine, da je ni varno posaditi v bližino tlakovcev ali pa betona


ne. moja starša jih imata na terasi, kjer so tlakovci, pa  nobenega ni vrglo ven.




Natyy -> RE: ciprese (10.9.2009 12:24:49)

IZVIRNO SPOROČILO: lex

Kolega je hodil na Madžarsko po njih in so ful lepe


Vem, da je ta tema stara pa me vseeno zanima kam na Madžarsko hodijo po ciprese.





mala zirafa -> RE: ciprese (9.10.2009 17:13:05)

Če posadiš tiste, ki so na pokopališčih, ti lahko poškodujejo temelje hiše.Obične do višine 3-4m ti jih ne bi smele.




Stran: [1]