antidepresiv in dojenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


kodrana -> antidepresiv in dojenje (23.5.2008 18:43:22)

meni je psihiater kljub dojenju predpisal antidepresiv. ima katera izkušnje s tem?




petja -> RE: antidepresiv in dojenje (23.5.2008 19:21:46)

Meni so zaradi poporodne depresije predlagali antidepresive, ampak mi je zdravnica takoj rekla, da bi morala nehati dojiti. Jaz mislim, da ne smeš dojiti in jesti antidepresive.




Seven* -> RE: antidepresiv in dojenje (23.5.2008 19:57:18)

Povej mi kaj ti je napisal in ti povem ce lahko dojis. Ce gre samo za antidepresiv potem lahko ponavadi dojis. Imam doma knjigo Register zdravil in ti lahko takoj povem

Zelo redka so zdravila ob katerih NE SMES dojit.


Tako da..




kodrana -> RE: antidepresiv in dojenje (23.5.2008 20:35:07)

zdravilo je cipralex (escitalopramum). spada med dokaj varna zdravila. v tretjo skupino. ni ravno med najvarnejšimi, niti med najnevarnejšimi. rizik je manjši, ampak..
trenutno sem se odločila, da tega ne bom jemala. bom poskusila raje s pogovorom.. za hude primere imam pa helex v zelo nizkem odmerku. po dojenju ga imam namen vzet. itak se zelo hitro izloča iz telesa in bo do naslednjega podoja že kar večina izločen.




Seven* -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 7:37:44)

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

zdravilo je cipralex (escitalopramum). spada med dokaj varna zdravila. v tretjo skupino. ni ravno med najvarnejšimi, niti med najnevarnejšimi. rizik je manjši, ampak..
trenutno sem se odločila, da tega ne bom jemala. bom poskusila raje s pogovorom.. za hude primere imam pa helex v zelo nizkem odmerku. po dojenju ga imam namen vzet. itak se zelo hitro izloča iz telesa in bo do naslednjega podoja že kar večina izločen.



Če ti je psihiater predpisal antidepresiv, je sigurno fajn, da ga jemlješ. Bolje za otroka in tudi tebe, ker bo tvoje razpoloženje boljše. Jaz bi na tvojem mestu dojila in jemala zdravila. Citaloprami pa so dokaj varna oblika antidepresivov.




petja -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 8:31:26)

Men ni nič več jasno, me prav zanima, kakšne konjske tablete so hotli meni dati, ker mi je res takoj zatežila, da bi morala nehati dojiti. Če bi vedela, da lahko dojim zraven, bi bilo tisto leto 100x lažje zame. Tako pa nisem vzela tablet in se eno leto borila z depresijo.

Matr jim zdravniško!




Seven* -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 8:36:42)

IZVIRNO SPOROČILO: petja

Men ni nič več jasno, me prav zanima, kakšne konjske tablete so hotli meni dati, ker mi je res takoj zatežila, da bi morala nehati dojiti. Če bi vedela, da lahko dojim zraven, bi bilo tisto leto 100x lažje zame. Tako pa nisem vzela tablet in se eno leto borila z depresijo.

Matr jim zdravniško!


petja, dosti zdravnikov "kar tako" reče da moraš nehat dojit in niti ne pogleda v knjige. Sem sama doživela na svoji koži tole dejstvo. Je pa res, da je nekaj tudi takšnih kjer je to zagotovo potrebno.

V knjigi Register zdravil republike slovenije imaš razpredelnico, kjer so noter označena zdravila po klasifikaciji glede na tveganje ob nosečnosti in dojenju. Nekje je tudi link. Bom poiskala.





willma -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 8:45:41)

Meni je pomagala uporaba naravnega izdelka.
Šentjanževka je ta čudežna rastlina, ki dobro deluje kot antidepresiv.
Eden od izdelkov (ki sem ga jaz uporabljala) se imenuje Deprim. To so tablete stisnjene iz suhe šentjanževke.




jolly123 -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 8:52:50)

helex pa raje uporabljaj v čim manjših količinah, ti pomaga v trenutku ampak ni antidepresiv. Se ga lahko zelo hitro navadiš in potem ne moreš brez njega. Poslušaj psihiatra in raje jemlji cipralex, če je rekel da lahko dojiš potem ni panike. Pa jemlji antidepresiv vsaj 6 mesecev in ko boš nehala ne nehaj kar naenkrat ampak postopoma. 




Seven* -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 8:58:23)

IZVIRNO SPOROČILO: willma

Meni je pomagala uporaba naravnega izdelka.
Šentjanževka je ta čudežna rastlina, ki dobro deluje kot antidepresiv.
Eden od izdelkov (ki sem ga jaz uporabljala) se imenuje Deprim. To so tablete stisnjene iz suhe šentjanževke.


Deprim vsebuje premale količine ekstrakta, da bi pomagal ob res pravih depresijah. Je pa res, da se šentjanževka v tujini veliko uporablja, vendar pri nas ni preparatov, ki bi vsebovali zadostne količine učinkovine. Edino v tujini. Poleg tega se Deprim umika iz prodaje.

Jaz bi vsekakor jemala antidepresiv. Moraš pa vedeti, da je to tek na dolge proge in ne bo pomagal takoj, rabi svoj čas. Te pa ne rabi bit strah, ker so moderni antidepresivi zelo varna zdravila.




kodrana -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 9:45:03)

hvala za odgovore.
imam tudi povišan krvni tlak. sedaj po zdravilih je nižji in tudi tesnoba v prsih je manjša. vseeno bi raje poiskusila brez antidepresiva. se mi zdi vse skupaj prehitro. tudi dete je staro komaj 10dni. nekaj tega gre tudi v mleko. nočem tvegat.
cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.
res se mi zdi, da bom zaenkrat zmogla. poiskusila bi.




Pia77 -> RE: antidepresiv in dojenje (24.5.2008 23:48:36)

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.


med cipralexom (escitalopram) in citalopramom ni neke strašne razlike... če se kaj spoznaš na kemijo; escitalopram je samo levosučna oblika molekule, ki je (bolj) učinkovita, medtem ko je citalopram zmes levo- in desnosučnih molekul. Bolj je fora v koncentracijah spojin kot v različnih neželenih učinkih.




kodrana -> RE: antidepresiv in dojenje (25.5.2008 8:09:16)

Pia hvala. kemija ni moje področje.
danes bom vzela prvo polovičko. ker res ne bo šlo.
upam,da bo kmalu bolje.
dojila bom, pa bomo videli. v skrajnem primeru bom čez dan dodajala, popoldan in ponoči ter zjutraj pa dojila, ko ne boveč toliko velike koncentracije zdravila v mleku.
hvala vsem.




Seven* -> RE: antidepresiv in dojenje (25.5.2008 10:02:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

cipralex je drugo, kot citaloprami.. kaj ne? citaloprami so bolj varni od cipralexa. so boljša alternativa. nekaj sem že brskala in iskala na to temo.


med cipralexom (escitalopram) in citalopramom ni neke strašne razlike... če se kaj spoznaš na kemijo; escitalopram je samo levosučna oblika molekule, ki je (bolj) učinkovita, medtem ko je citalopram zmes levo- in desnosučnih molekul. Bolj je fora v koncentracijah spojin kot v različnih neželenih učinkih.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]

Kodrana, ti pa kar jej tako kot je predpisal zdravnik.




Perlica76 -> RE: antidepresiv in dojenje (31.10.2009 8:25:36)

Pozdravljene!!

Tudi sama imam problem z depresijo in zato me zdaj muči vprašanje,če lahko jemljem antidepresiv Paroxat med dojenjem.To zdravilo mi je namreč predpisal nevrolog in sem ga jemala pred nosečnostjo,počutila sem se fantastično,torej mi je ful pomagalo.Potem sem zanosila in s Paroxatom prekinila,zdaj pa me zanima,če greta skupaj Paroxat in dojenje,ker v navodilih nič direktno ne piše.
Upam da pokuka še katera na to temo in mi pomaga z odgovorom,nasvetom...

Hvala in lp!




Stran: [1]