bruhanje (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


bebii -> bruhanje (24.5.2008 16:13:57)

Pozdravljene,

Kaj dajate oz. česa ne dajate jest svojim otrokom ko bruhajo?
Hvala vsem, ki boste pomagale z izkušnjami.





mily -> RE: bruhanje (24.5.2008 17:50:37)

Najbolj važno je, da pije, da ne dehidrira. če tudi tekočino bruha, potem mu jo devaj po žličkah in večkrat.


Zdej glede hrane - če mu paše jesti mu dej kej lahkega. Kakšen jabolčni kompot (brez sladkorja), kakšne bobi palčke, prepečenec. če tudi to izbruha, mu par uric ne devaj nič za jest, da se želodec umiri. Ker če skos bruha, potem izgublja tekočino in vse skupaj nima smisla.




bambam -> RE: bruhanje (24.5.2008 17:50:49)

Saj vidiš al ma želj kaj jest al ne. Otroka itak ne morš prisilit, če noče jest. Saj veš da že odraslemu ne paše hrana če te črviči po želodcu. Tako da daj otročeku jest kar si sam zaželi. Drugač je pa bolj kot hrana takrat ko bruha, pomembna tekočina, da ne dehidrira. Moja tamala je najraj jedla čokolino. In če ji ni druga pasalo, tega je vedno dobila, da se je vsaj mal najedla.
Drugač pa nesladkan kamilični čaj ali navadno vodo, kake slane krekerje(da dobi organizem sol)ali palčke, riž, juhice,...

Pa lep dan!




ona -> RE: bruhanje (24.5.2008 20:54:01)

Naša je enkra pristala v bolnici,stara 1,5 leta,ker je imela virusno angino in mi je doma kmalu dehidrirala!
Spomnim se,da so mi v bolnici rekli,da mora na njeno takratno težo(13 kg)popit 1,5 litra tekočine na dan,tako,da imaš zdej eno primerjavo koliko mora otrok popit,da ne dehidrira.




Lunc_a -> RE: bruhanje (24.5.2008 20:55:39)

dajem kar hoče jest




frutka_ -> RE: bruhanje (24.5.2008 20:56:53)

Karkoli, samo da nekaj poje. No, pa da ni preslano ali presladko.




TRIŠ -> RE: bruhanje (24.5.2008 23:34:17)

Vse kar jim paše samo mlečnega ne.Predvsem pa veliko tekočine[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]