Razvoj nedonošenčkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Nedonošenčki



Sporočilo


aprilska34 -> Razvoj nedonošenčkov (26.5.2008 21:53:50)

Zdravo, mene pa zanima, kakšne izkušnje imate mamice nedonošenčkov glede razvoja. Recimo za dojenčka, ki je rojen 1 mesec prehitro in je star 6 mesecev- je pričakovati da bo na stopnji 6 mesečnika, ki je rojen  s 40  tedni, ali je potrebno odračunati  tisti mesec in otročiček obvlada "veščine" 5-mesečnika? Kako je z dojenčki, ki so rojeni 2 ali več mesecev prehitro?




urška -> RE: Razvoj nedonošenčkov (26.5.2008 23:17:24)

moj se je rodil v 36. tednu. razen v kilaži na začetku ni bilo nikol nobene razlike med njim in rojenimi na PDP. je pa seveda odvisno, če se otrok rodi s kakimi okvarami bo najbrž skoz malo zaostajal. 




sani1 -> RE: Razvoj nedonošenčkov (26.5.2008 23:33:53)

Naj bi se gledalo na datum PDPja. Ampak pri nas smo vse dohiteli. Moji pupi se nič ne pozna, da bi bila rojena prej ne po kilaži in ne pri razvoju. Če bi gledala zdej na PDP- bi  prehitevala.  Tako kot je rekla že urška je pa odvisno, če ima pa otrok kakšno okvaro potem je pa to drugače. 




emaa -> RE: Razvoj nedonošenčkov (27.5.2008 8:03:52)

Naša dva sta po kilaži in višini do pol leta prehitela donošene, motorično sta pa zaostajala kar precej, se jima je tist mesec fajn poznal, pa še zahirana sta bla tud mal




k1 -> RE: Razvoj nedonošenčkov (27.5.2008 8:25:19)

naša je 2m in 9d prezgodnja, pa je pri 2 letih čisto not spravla vse - glede teže in velikosti. pri 3 letih je v čisti zlati sredini glede povprečja, pa tudi drugače je vse že od začetka b.p.




dory -> RE: Razvoj nedonošenčkov (30.5.2008 17:20:55)

Nam se je do dveh let kar poznalo...pa ne na intelektualni ravni ampak na razvojni....zelo je pešal...ni jedel, ni spal...skratka imeli smo res veliko težav...sedaj pri 4letih je pa skorajda tak kot ostali...domači ki vemo,kje so njegove šibke točke jih vidimo, ostali pa še opazijo ne...trdo delo, ampak se je izplačalo...




cvetka13 -> RE: Razvoj nedonošenčkov (30.5.2008 22:05:16)

Rojen 7 tednov prezgodaj. PO velikosti in tezi je med velikimi- tudi ce gledas kronolosko starost in ne samo korigirano. Pri ene 5 mes. pa s e je zacelo kazati, da motoricno se ni zrel kot njegovi vrstniki, rojeni na  PDP.  A ni krize, mali napreduje lepo, a v svojem tempu. HOdiva na NFTH in je pravi borec!




anajmad -> RE: Razvoj nedonošenčkov (31.5.2008 6:52:15)

Moja tavečja hči je rojena 6.t prezgodaj. Pri 7.mesecih  se je že plazila,shodila pri 9.mesecih. Sedaj je stara 14 let in je večja od mene in zelo inteligentna,sploh v jezikanju.
Zmeraj je bila korak pred ostalimi,lahko rečem.




Stran: [1]