Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


ninchi9 -> Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (1.6.2008 0:30:52)

Zanima  me, kako je z glivičnimi vnetji v nosečnosti. Kolikor sem videla pri prejšnjih temah, da so nekatere morale rodit ( oz. SS), zato ker so imele vnetje. Je to pogosto ali le izjema? Prosim vas za nasvete, ker me je tega zelo strah. Imam skoz ta vnetja....




detelja -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (1.6.2008 7:29:26)

Moja gin. mi je rekla, da same glivice niso nevarne, jih imamo vse, samo nekatere jih opazimo zaradi čudnega vonja, srbenja...bakterije, vnetja pa je rekla, da so lahko nevarna in da lahko pripeljejo v zgodnji nosečnosti do ss....npr. moj histološki izvid je pokazal, da za ss niso bila kriva vnetja....drugače pa imam tudi probleme z glivicami...




*Junona* -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (1.6.2008 10:23:22)

Vnetja so lahko kriva, če pride okužba do ploda. Zato raje seksajta s kondomom, če ima tvoj kakšno vnetje.




Naja30 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (1.6.2008 15:32:43)

Še bolj je nevarno, če se vnetje ne zdravi in se otrok med porodom okuži.
Zato le h G, če sumite na vnetje!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.6.2008 19:51:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ninchi9 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (1.6.2008 23:11:24)

Hvala za odgovore. Nimam bakterijske vaginoze, pač pa samo ponavljajoča se glivična vnetja. Upam, da ne bo težav. LP, Ninchi




Maja T. -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 7:44:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Še bolj je nevarno, če se vnetje ne zdravi in se otrok med porodom okuži.
Zato le h G, če sumite na vnetje!


Se podpišem je pa žal tega v [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] dosti več kot drugače...




ninchi9 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 14:04:17)

Jaz moram povedat, da še nisem noseča. Delamo pa že na tem slabo leto. Imam pa že 2 leti ponavljajoča se vnetja (glivice) in to skoraj vsak mesec. Nobeno zdravljenje ne pomaga in se bojim, da bom v nosečnosti imela težave. Ker ko berem na forumu o spontanih splavih, me kr strese. ..... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




matic0105 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 17:29:08)

Jaz sem gljivična vnetja imela pred nosečnostjo ves čas (on and off), med nosečnostjo pa v začetku, sem jemala canesten. Potem se mi je zdelo, da ni več vnetja (nič srbelo...), niti mi ga ni omenil ginekolog.  Mi je pa po porodu babca rekla:"Vi ste pa mel vnetje, ane."???!!! S tem, da mi je v 36. tednu odtekla voda. Tko da ne vem... mogoče zaradi vnetja. Se ga splača pozdravit.




ninchi9 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 20:36:18)

Ja, vem da se ga splača pozdravit, ampak s čim?? Jaz sem jemala že vse raznorazne antibiotike, mlečnokislinske pripravke (vaginalete), kreme, nič seksa...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Nič ne pomaga. SAj sem to že na eni temi pisala, prebrala pa sem tudi, da je ta vnetja (če so kronična), zelo težko pozdravit. Me je pa zgrozilo ob izjavah mamic, ki jim je prehitro odtekla voda zaradi vnetij. Vidim, da je včasih večji problem donosit, kot pa zanosit. Joj, kakšne ceremonije moramo ženske skoz dat, a ne?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Naja30 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 22:16:40)

Vnetja se baje ponavljajo tudi zaradi prevelikega vnosa OH. To sem že večkrat slišala.




*Junona* -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (2.6.2008 22:54:41)

Sladke stvari obvezno stran.




matic0105 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (3.6.2008 11:14:06)

Se strinjam. Pa ful kontrole v nosečnosti - sicer te mora G zato vsakič verjetno vaginalno pregledat... ampak bolš tako, kot pa da voda odteče ali je kej drugega narobe. Srečno.




mimi81 -> RE: Ali so vnetja v nosečnosti nevarna? (8.6.2008 23:42:47)

Jaz sem tudi ena izmed tistih, ki je imela ponavljajoča se vnetja in v nosečnosti splav.

Naj povem nekaj, da je za splav možnih milion razlogov, večina je nepojasnjenih. Tako kot moj. Od 12.- 16. t obilen nenormalno rumen izcedek, ki ni kazal na vnetje, nato v 17. t rahlo prvič zakrvavim, kar se stopnjuje do 20. t, ko poči jajčni mehur. Tisti rumen izcedek mi je še zdaj sumljiv, vendar glivično vnetje to ni bilo. Nikoli ne bom izvedela, zakaj je posteljica začela odstopat (krvavitve) in je na koncu morala odtečt plodovnica. Ampak o gljivičnemu vnetju v nosečnosti ne duha ne sluha. Zato se ne sekiraj, sploh če še nisi noseča, ni nujno da je gljivično vnetje lahko težava. Gre za raznorazne infekcije, ki nimajo veze z gljivami.

Topli nasvet proti vnetje, ki sem ga pogruntala skozi leta in z njihovim prakticiranjem eliminirala vnetja :)

- zmanjšat alkohol in sladkarije (imajo rade gljive)
- umivanje spolovila na čimbolj naraven način (voda ali pa vsaj milo za intimno nego)
- spodnje hlačke čimbolj naravnih materialov (najbolje je, da so bele in jih pereš na 90. Če to ne gre, poskusi z likanjem bombažnega predelčka, ki je vedno v stiku s spolovilom)
- ko začutiš, da je možen prihod novega vnetja, vnesi bakterije Lactobacillus z jogurtom takoj!!! Ali pa si ga preventivno vnašašaj (ene 3 krat na teden), da bo vedno dovolj Lactobaccillusov za zaščito
- med menstruacijo uporabljaj samo naravne vložke!!!! Sama uporabljam Vir Nature (imajo tavelike s krilci in tamale), res so mi najboljši, zanje pa sem izvedela v porodnišnici, ko so mi jih dali za domov še nekaj po splavu
- tamale vložke lahko uporabljaš vsak dan (tudi če nimaš M). Bistvo je, da skozi mesece spraviš gljive ven. Gljive so tako trdovratne, da če oblačila in hlačke opereš na 60 stopinj, je premalo. Le na 90 gredo ven. To se ti vleče in zato imaš verjetno ponavljajoča se vnetja. Če že ne moreš zamenjati hlačk v bele, ki jih laahko pereš na 90, potem nosi vsaj naravne vložke, da te zaščitijo.

V glavnem, skrb z vložki, jogurtom in čistočo (tvojo in partnerjevo) se moraš gljiv znebit!!!

Srečno!





Stran: [1]