|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 15:05:52   
vaney
Zanima me, če lahko čistim preprogo z megliom? Drugje ga uporabljam povsod in se super obnese, za preprogo pa ne vem, če lahkouser posted image  Slišala sem, da se dobi tudi neka pena, ki se jo ročno nanese na preprogo in zdrgne z gobico, pa ne vem, kje se to dobi...a obstaja še kakšna druga stvar?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 16:47:46   
Anonimen
A rumen meglio misliš?

Jaz preproge perem z astoniševim čistilom za preproge. Nardi se pena in pol s tistim spucaš. Spuca super. Mam belo-črno-sivo-rdečo preprogo in mi ta še najbojše spuca. Dober je pa tudi vanish se mi zdi(tak v roza flaši).

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 17:52:27   
želva
Jaz jih kar z venishom za preproge namočim in pol s štrajfiksom sperem. Super


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 18:06:59   
vaney
hvalauser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:02:08   
maja1488
Kaj je štrajfiks? user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:18:53   
želva
a zares? po slovenskouser posted image naj kakšna pomaga. uno k priklopiš na vodo, pol pa vodo ven spušča pod velikim pritiskim skoz tako pištolcouser posted image

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:26:03   
maja1488
vap?

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:31:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: želva

Jaz jih kar z venishom za preproge namočim in pol s štrajfiksom sperem. Super




Kako naj pa človek to v bloku izvede?user posted image

(odgovor članu želva)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:47:35   
želva
sori, kako naj pa jaz to vem, pa za druge čistačice

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 20:48:31   
želva
Ne, ne vap.Posluši zdej to: Visokotlačni čistilec, če zdej kaj bolj vešuser posted image

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 21:00:40   
maja1488
Visokotlačni čistilec


a ni to vap? No zdaj bom tudi jaz govorila štrajfiks user posted image

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: meglio za čiščenje preprog
11.6.2008 21:04:24   
želva
aja, vap = visokotlačni čistilec= štrajfiksuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: meglio za čiščenje preprog
12.6.2008 8:24:42   
AinB
Vanish za preproge je zakon. Pri nas smo že vse sorte z njim spucali.
Našpricaš, pustiš delovati par minutk, pol pa z gobico podrgneš po madežu in to je to.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: meglio za čiščenje preprog
6.3.2009 10:37:05   
Kapljicacs
Pozdravljeni vsi skupaj,


Delam pri čistilnem servisu in naključno sem naletel na tole debato.

Ker sem pri svojem delu srečal že nešteto prekrasnih preprog ter sedežnih garnitur, ki so zavedno zaznamovane z madeži, ki so obogateni s Megliom, Vanishom in podobnimi čistili...

Spreletevajo me čudni občutki, ko berem na koliko načinov je možno očistiti preprogo.
Zanimivo je, da so vsi postopki, ki ste jih navedli deloma pravilni... vendar deloma.

To pomeni, da madeži dloma ostanejo na preprogi.

Potem pa čez 5 let, ko se madeži dodobra utrejo v tkanino (če na madež nanesemo čistilno sredstvo, ter se ta ne odstrani v celoti - potem se madež skupaj s čistilom spet posuši in za vedno postane del tkanine) ljudje pokličejo nas in želijo magične rezultate, ki pa žal niso mogoči...

Priporočam vam:
1. ne uporabljajte Vanisha
2. Ne uporabljajte Megliota
3. Ne uporabljajte jabolčnega kisa (da tudi take primere smo že imeli)

Za čistilno sredstvo je najbolje uporabljati... globisko čistilo ali peno.
Če se la da... si nabavite profesionalno čistilno sredstvo, saj so sredstva za široko potrošnjo zelo razrečena in ne opravijo dela v celoti.

Postopek pa naj bi potekal nekako takole.

Orodja, ki jih nujno potrbujete:
1. Krtača
2. globinski vodni sesalec (priporočljivo z nastavkom, ki škropi vodo) stroje si lahko izposodite na www.cistilniservis-kapljica.com

Postopek:
1. preprogo najprej v celoti zmočimo (pri tem je treba paziti na vrsto tal, ki so pod preprogo - nikakor tega ne počnite nad parketom)
2. Nato enakomerno nanesemo globinsko čistilno sredstvo, ter počakamo 10-15 minut, da sredstvo reagira z umazanijo ter madeži
3. Nato preprogo v celoti skrtačimo (kjer so madeži... bolj krtačimo) Električno krtačo, si prav tako lahko izpodosite na www.cistilniservis-kapljica.com, pod zavihkom najem strojev.
4. nato z vodnim sesalcem posesamo vso vodo (umazanijo, vodo + čistilo) iz preproge
5. nato preprogo še enkrat zmočimo, ter posesamo še enkrat - ta postopek ponavljamo dokler se iz preproge ne izzsesa čisto čista voda - kar je znak, da v preprogi ni več umazanij.
6. Prepogo na rahlo poškropite z osveževalcem tkanin za prijeten vonj.

Nato preprogo obesite, ter pustite, da se v celoti posuši. Če preproge ni mogoče odstraniti od tal, potem jo sušite tako, da odprete okno, ter tako v prostor spustite velike količine zraka, ter tako pospešite postopek. Priporočam, da to storite na suh in topel dan.

Če bo morda koga zanimalo, se sedežne garniture čistijo na poplnoma enak način, le da je krtačenje nežnejše.

Več nasvetov za čiščenje najdete na nasveti-blog.cistilniservis-kalpjica.com

Upam, da vam bo ta objava v veliko pomoč, ter da v prihodnosti ne bomo več srečavali prečudovitih kosov preprog sedežnih garnitur ter oblazinjenega pohištva, ki jim žal ni več pomoči....

Vsekakor je bolje, da poklišete profesonalce, nakoncu je to kljub stroškom večinoma cenejša in mirnejša rešitev, kot pa nakup nove preproge, sedežne garniture.

Če imate še kakšna vprašanja v zvezi s čiščenjem vam bom z veseljem odgovoil na vprašanja,

Več kot daš - več imaš :)

Ob kakšni nejasnosti... pa kar na dan z besedo

Želim vam prijeten dan, ter veliko zmaganih bojev z madeži ;)

Lep pozdrav,
Vili






< Sporočilo je popravil Kapljicacs -- 6.3.2009 10:40:16 >

(odgovor članu AinB)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: meglio za čiščenje preprog
20.7.2017 12:28:11   
mpritr1
Za čiščenje preprog sta gazirana voda in pena za britje baje super rešitev: http://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/cistilni-servis/ciscenje-preprog-7-skrivnosti/

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: meglio za čiščenje preprog
30.5.2019 16:28:06   
mpritr1
Kaj pa če najamete raje čistilni servis? Cene se gibljejo med 10 in 20 EUR / sedež: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/cistilni-servis/globinsko-ciscenje-stanovanj-pisarn-povprecne-cene/

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: meglio za čiščenje preprog
18.3.2020 21:18:29   
Tina_123
Nam preproge 1x letno očisti čistilni servis Alfa (http://www.alfaciscenje.si/). Izvedba je TOP in normalna cena

(odgovor članu mpritr1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: meglio za čiščenje preprog
5.4.2020 20:55:32   
Tina_123
Tudi sedežno garnituro damo očistiti čistilnemu servisu Alfa čiščenje, smo zelo zadovoljni, verjamem da boste tudi vi. Povezava www.alfaciscenje.si

(odgovor članu Tina_123)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?