Katera GH hrana pri 6 mesecih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Anonimen -> Katera GH hrana pri 6 mesecih (13.6.2008 23:27:02)

Pozdravljene.
Mi lahko date kakšen predlog, katero sadje ste nudile 6 mesečniku. Se mi zdi tako enolično to jabolko ali banana. Ali je katera dala odmrznnjene maline, borovnice? Pa tudi ideje za zelenjavne kašice bom vesela. Ste v zelenjavne kašice npr; korenček, krompir dale tudi kaj mleka? In katere kašice, ki se mešajo z mlekom ste dajale? Ker je moj alergik, ali priporočate kašice mešati že z riževim mlekom? Hvala za odgovore. Lp




sandra85 -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (14.6.2008 11:17:06)

za začetek ti je čisto dovolj jabolka, hruška in banana.

mlečne kašice: sem kupila un grizek ki se meša z vodo (od nestle) in mu je blo ful fino

zelenjava : v krompir sem dala moje mleko. korenček pa brez mleka, le vodo v katerem se je korenček kuhal sem dodala




mateyka -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (14.6.2008 13:17:19)

lahko dodaš kako žlico borovnic - so zelo dobre za prebavo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

aja, pa melono in lubenico tudi, ko pridejo v sezono [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




mateyka -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (14.6.2008 13:24:40)

zelenjava (poleg korenja in krompiraj, ki ga že daješ): bučke, kitajsko zelje, brokoli, cvetača.

danes smo imeli npr. pire krompir in omaka iz popraženih bučk s kitajskim zeljem in korenčkom (lahko pa tudi zamešaš v pire)




t*e*j*k*a -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (14.6.2008 18:09:33)

A taki mali že lahko jedo borovnice?
Mi smo stari 5,5, pa prebavo imamo bolj slabo, tko da bi mu jih dala.




botrca -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (16.6.2008 19:06:11)

Jaz svojemu 6 mesečnemu Janu dajem od sadja: banano, jabolko, hruško, marelice, breskve. Zelenjavo pa: korenček, krompir, cvetačo, bučke. Grisolino od Hippa in rižolino od Milupe ima pa najrajši od vsega. Ima 4 obroke na dan od tega 2 na žlico 2 pa aptamil2.




Paštetka -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (16.6.2008 19:43:45)

vse sadje razen agrumov, kivija, jagod, malin, robid, ker tiste pikice znajo biti zelo alergene.

Na kaj pa je alergičen?




bina30 -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (16.6.2008 21:39:18)

Jaz sem tudi mojemu 6,5m dajala jabolko, banano..., sedaj pa sem začela z mangom, avokadom in melono. Njami! Tudi koščke češnjic je že jedel in rdeči ribez, ki je meni taaaakoooo kisel, mali pa se sploh ne skremži in veselo papca.

Od zelenjave vse zgoraj našteto, dam še špinačo, brokoli... in ko vodo od kuhanja odlijem, vmešam malo Aptamila noter in dodam k zmiksani zelenjavi, da je taka fina masa.
Zraven skuham še včasih polentico ali rižek, da je bolj gosto in sitostno.




mateyka -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (17.6.2008 8:00:08)

A taki mali že lahko jedo borovnice?
Mi smo stari 5,5, pa prebavo imamo bolj slabo, tko da bi mu jih dala.


ja. na švedskem jih uvajajo ob jabolku, hruški in banani. so zelo fajn za kakat, lahko slediš kakec nezgrešljivo - črn ko strela [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ne pa dat veliko - ena žlica, dodana k npr. navadni bananini ali hruškovi kaši bo čisto dovolj. kasneje, ko so starejši, lahko daš več.




Anonimen -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (20.6.2008 12:21:38)

No, sem ravno sveža iz posvetovalnice. Sestra pravi, da mu lahko dam, borovnice, maline, melono, ljubenice, poleg hruške, banane in jabolka seveda. Počamo naj pa še z marelicami, nektarinami in drugim koščičevjem, jagode pa absolutno po enem letu. Lp




ThinkPink -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (20.6.2008 20:27:34)

Počamo naj pa še z marelicami, nektarinami in


A res? Marelice niso ok? Ker moja ima marelice ful rada, vrežem ji na pol, pa kar pocuza, olupek pa pusti. je starejša, ampak vseeno ne vem kaj bi bilo z breskvami in marelicami narobe.





benika -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (21.6.2008 22:52:14)

Meni se tudi zdi, da z marelicami, breskvami in nektarinami ni nič narobe. Saj je v kupljenih kašicah tudi to sadje. Jaz mojemu 5 mesečniku od sadja dajem banano, breskve, jabolko in hruške. Z zelenjavo pa pričnemo drug teden[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lili8 -> RE: Katera GH hrana pri 6 mesecih (23.6.2008 15:33:07)

Meni so tudi rekli, da marelico lahko dam že pri 6-ih mesecih.




Stran: [1]