Koliko je dovolj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


DPI -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 16:01:53)

Pozdravljeni!

Moj devetmesečni sin poje zelo malo. Največ 1 dl riževe kašice s prilagojenim mlekom za zajtrk, pri ostalih obrokih pa še manj. Tudi precej izbirčen je.

Koliko naj bi pojedel devetmesečen otrok in kako ga prepričati, da bo jedel več?

Morala ga bom tudi odstaviti od dojenja, saj sem ponovno noseča in me dojenje zelo zdeluje, vendar me skrbi, ker tako malo poje.

Hvala za vaše odgovore, Darja




DPI -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 16:24:00)

Pozabila sem napisat: čez dan se dojiva vsaj 4 krat, ponoči pa ne štejem: nekje od 4 do 10, odvisno od noči. Včasih ponoči poje čisto malo, drugič pa bi se dojil celo uro. Ne vem pa, koliko popije, saj imam zelo različno mleka.




Gina -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 16:35:45)

To je tako različno od otroka do otroka, da težko posplošuješ. Naš je ravno v drugo smer kot tvoj, star je 9 mes. ima 10,5 kg in 75cm in poje zjutraj 1dcl mleka, potem 2 dcl sadja (=eno banano + eno jabolko - celo ali kaj drugega v tej količini), kosilo cel krožnik ali dva (3dcl), jogurt, kos kruha (cel) ali včasih frutolino, kakšen keks vmes, korenček ali košček jabolka, za večerjo pa 200 mleka, ponoči nič. Ampak on je ogromno. Hči je pri teh mesecih pojedla pol manj, večji sin pa toliko kot mlajši. Je pa res, da se naše deklice vse prime. Telo se je navadilo čisto vso hrano izkoristit, ker je kot dojenček tako malo jedla, po moje. Edino to mi pa je rekla zdravnica, da otrok pri teh mesecih mora dobiti še kakšno drugo hrano, kot mleko, ker rabi še kakšne druge snovi, ter da mu železo ne bi smelo pasti pod 105. Pa saj se bo tudi tvoj navadil še kaj drugega jesti kot mleko, samo vztrajna moraš biti in najti nekaj, kar mu je všeč. :)




Anonimen -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 16:43:24)

O madona Gina, sem pa mislila, da Lea veliko poje.
No, za takega se pa vsaj splača kuhat! ;)




Gina -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 17:05:49)

:)-:)-:)-




Zea -> Koliko je dovolj? (23.2.2005 19:12:56)

Katja - meni je rekla G, da se vsaj dve leti po porodu počaka z naslednjo nosečnostjo. Meni se to sicer zdi kar veliko!




DPI -> Koliko je dovolj? (24.2.2005 8:22:20)

Menim, da je zelo različno, od ženske do ženske. Jaz sem imela kljub polnemu dojenju že mesec in pol po porodu reden ciklus. Sedaj sem v 6 tednu in ker sem bolj šibke konstitucije, me kar malo zdeluje, v povezavi z dojenjem seveda.

Glede dojenja in nosečnosti si poglej tale link:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=5900&t=5900

Lep pozdrav, Darja





Gina -> Koliko je dovolj? (24.2.2005 11:05:55)

Tukaj na rr jih je kar nekaj nosečih, pa imajo majhnega dojenčka, poglej malo teme kak mesec nazaj, se je tudi tukaj veliko o tem pisalo, tudi o dojenju in nosečnosti.




matejazala -> Koliko je dovolj? (24.2.2005 20:30:23)

Živjo, zasledila sem da teče govor o prehrani. Tudi jaz imam problem glede količine hrane.

Hči, stara 3 mesece in 3 tedne, noče jesti prilagojenega mleka (APTAMIL1). Dojila je nisem, ker ni bilo mleka, zato je že od začetka na APTAMILU.

Ko je bila mlajša je bilo dovolj (po tablicah) na dan 550 do 600 ml mleka, vendar sedaj ko je stara skoraj 4 mesece, poje isto, pa še pri tem jo moram zelo siliti, kljub temu da je lačna.

Pediatrinja mi je rekla, naj jo kar silim pa bo, vendar vsakodnevne borbe se mi ne zdijo normalne.

Drugače je hči vesela in nima temperature, tudi normalno se razvija, čez dan pa ne spi ampak je aktivna.

Ali ima katera iste izkušnje?, Kaj svetujete, naj jo silim, ali naj poskusim kaj drugega?

LP




Gina -> Koliko je dovolj? (24.2.2005 21:53:05)

Ja, moja deklica je počela točno to. Pri 4. mesecih je včasih za obrok popila samo 40ml mleka. Dnevno smo bili na 5-6 deci. Zelo pozno je začela jesti kaj drugega kot mleko, vendar ji je tisto kasneje bolj pasalo in ima vse rada in vse je (zdaj je že v šoli). Bolana je bila v življenju zelo malo. Je pa rasla in se redila ves čas, ni bila prav suha nikoli, kljub neješčnosti. Ne skrbi, vsak otrok poje, kolikor mu paše. Enim ne paše skoraj nič, drugi so pa mahnjeni na hrano. Tako pač je.




Stran: [1]