Utopila sem orhidejo.. :(( (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


Seven* -> Utopila sem orhidejo.. :(( (5.7.2008 22:28:27)

Spodnje korenine so zacele gnit, ker je voda ostala v loncku.

A jo lahko resim???? [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Vrtnica79 -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (5.7.2008 22:30:50)

Pa presadi v nov lonček in novo zemljo. Pa ne zdaj tak fejst zalit nekaj časa.





Blejka26 -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (5.7.2008 22:38:26)

joj ne vem ..zlij vodo ven in jo zelo dolgo ne zalij..po občutku..kakšnih 14dni ne ali tri tedne..mogoče se bo opomogla..




pikalonca -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (5.7.2008 23:09:37)

Mislim, da lahko. Vsaj jaz sem uspela eno rešit, ko se mi je isto zgodilo. Kot je predhodnica napisala, sedaj jo nekaj časa pusti čisto na miru in je nič ne zalivat, da se zemlja čisto izsuši, potem pa jo zalivaj enkrat na teden in to bolj po malo. No jaz sem tako delala in sem ravno danes opazila, da poganja novi listek in poganjek za stebelce, kjer cveti.




atanja -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (6.7.2008 12:31:30)

Men jo je pa mami k sem bla na dopustu. PA tok je bla lepa. JAz sem takoj vodo odlila zdaj jo bom pa kake tri tedne pustila na miru-kot so napisale.




Magi* -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (6.7.2008 12:35:16)

jaz bi jo presadila v nov substrat. pa dobro preglej korenine. komot odstraniš tiste, ki gnijejo. vsaj 1/3 jih mora pa ostat - se mi zdi, da je nekako tako. no, jaz sem tako rešila že več mojih orhidej. vsak dopust mi jih utopijo.




ma&he -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (6.7.2008 15:32:47)

Presadi, za naprej pa moraš orhidejo fajn zalit, malo pustit da se zemlja napoji in potem odvečno vodo odlitm, tako me je podučil naš cvetličar, kjer kupujem rožce.




Paštetka -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (12.7.2008 18:54:06)

vodo odlij in ne zalivaj teden dni. Si bo opomogla. Nič ne rabiš presajat,

jaz mojh še nikoli nisem presadila in že 5 let non stop cvetejo. pa tudi z ničemer jih ne gnojim. Pogovarjat s eje pa treba in jih božat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kjava -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (14.7.2008 12:06:19)

Jaz pa moram mojo presadit, ker tako žene korenine, da jo bo glihkar ven iz lonca vrglo. Kar leži mi že na polici. Samo moram najbrž počakat, da odcveti.




zaljubljena23 -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (15.7.2008 21:46:12)

Predhodnice so kar lepo povedale.

Kjava, ja počakaj, da odcveti, še le nato jo presadi




pepela -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (12.8.2008 17:18:04)

Z orhidejami je pa takole: no, sedaj tvoja se mora malce presušiti, da se ne utaplja naprej. Nekaj pa zagotovo velja: orhideje obožujejo tuširanje. Zlončkom jo postaviš v kad, ali umivalnik, odpreš tuš in jo kar nekaj časa zalivaš. Med letom 1x na teden, med poletjem 2x. Odkar to počnem, mi super delajo in vsakopomlad na novo cvetijo.

Sicer pa je važno, da imajo dobro prezračen prostor in da jih vsako jutro poškropiš po listkih in štrcljih. Potem pa je vseeno ali so direkt na soncu, bolj v senci...nima veze, zračnost in vlaga sta pomembnejša.




soncnica 3 -> RE: Utopila sem orhidejo.. :(( (19.8.2008 8:11:33)

Se pridružujem Pepeli, le da menim, da je dobro da orhideja le nima preveč popoldanskega sonca. Gnojim pa jih z ampulami, najcenejše so pri nas v Merkurju. Gnojim, ko odcveti in nato, ko začne spet poganjati cvetove. Pa tuširam jih, pustim približno 1-2 uri v vodi, potem nazaj v lončke, tako da malo vode ostane spodaj pod koreninami, ampak ne sme stati v vodi. Voda mora nato izhlapevat v substrat, ker so to tropske rože.




Stran: [1]