vrtci v domžalah (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


tejč -> vrtci v domžalah (27.2.2005 17:22:34)

Kaj priporočate? Zanimajo me kakršnekoli izkušnje...




Anja167 -> vrtci v domžalah (8.3.2005 20:56:37)

Živjo! Nobenih izkušenj, ne? :)-
Mi smo že čisto razočarani, ker so nam tako v Urši kot tudi v vrtcu Domžale takoj rekli, da nimamo nobenih šans. Fajn, ne? Po moje jih ne bi imeli tudi, če bi oddala prošnjo takoj po rojstvu. Se mi pa zdi od vrtcev kar malo nesramno, da te "zavrnejo", še preden zaseda komisija. LP.




Alexandra -> vrtci v domžalah (8.3.2005 21:00:31)

Jaz sem dala prošnjo v vrtec Urša, ko je bil Luka star 2 meseca, za september 2006, tko da bomo vidli, a nam bo ratalo. Upajmo.




tejč -> vrtci v domžalah (9.3.2005 6:57:05)

O, poglej jih, Anja in Alexandra! Domžalčanki?

No, jaz bom rodila predvidoma maja 2005 in potem, ker delam v šoli, bom potrebovala varstvo (že jasli) v bistvu aprila 2006. Ampak, ker imam poleti možnost sama varovat otroka, nameravam iskat za april, maj, junij kar privat varstvo. A poznate kakšno dobro vzgojiteljico iz Domžal?

Potem pa tudi jaz želim vpisat otročka septembra 2006 v jasli.

Ampak saj ne morem dat prej vloge, preden se rodi, kajne?:zmeden2:

Hvala vama za odgovor.
P.S. Pofočkajte se in predlagajte dan in uro za srečanje Domžalčank za drug teden na forumu Srečanja in družabni dogodki.

Mateja:nosecka:




Anja167 -> vrtci v domžalah (9.3.2005 21:05:46)

Ne, ne moreš dati prošnje prej, ker moraš na njej napisati datum otrokovega rojstva. :(




urška76 -> vrtci v domžalah (13.3.2005 21:42:53)

V Domžalah je res križ s temi vrtci. Vsi so polni do zadnjega kotička. Moja mami jih nekaj pazi (ima privat varstvo). Tud ona je zasedena, je komaj mojega Miha prevzela :)- No ja sem rezervirala prostor še pred rojstvom. Drugače pa ima psihologinja (al kako se ji reče) v vrtcu seznam varušk-privatnih in tudi označene tiste pri katerih dobi pozitivne povratne informacije. Vsaj tako so rekli starši.
Lp, Urša




Anja167 -> vrtci v domžalah (14.3.2005 20:06:50)

Res je, in meni se zdi to prav žalostno. Privatna varstva so namreč, kakor vem, na črnem trgu, saj varuške nimajo priznanih strokovnih izkušenj. To seveda ne pomeni, da so zanič, pri marsikateri se otrok počuti precej bolje kot v vrtcu. Ampak dejansko pa nimaš kot starš nobenega zagotovila, da je varstvo v ustreznih, varnih prostorih, da je prehrana in vse ostalo neoporečno in da zna varuška res delati z otroki (vzgojiteljice vsaj poznajo kurikulum in znajo otroke usmerjati v pravo smer pri socialnem, čustvenem, motoričnem, kognitivnem razvoju). Tako da bi se morali kar malo zamisliti, v kakšnem stanju je varstvo otrok v naši občini, če ti v vrtcu samem jasno in glasno omenijo (ponujajo) tako opcijo. No, to je moje mnenje. LP, Anja




urška76 -> vrtci v domžalah (14.3.2005 21:24:22)

Hja sej niso krivi vrtci, kriva je občina, ki hoče mlade družine, za vrtce pa ne poskrbi. Kar poglejte koliko novih blokov je bilo v zadnjih letih narejenih, pa niti enega oddelka v vrtcu ni več zaradi tega. Veliko staršev, ki so zaposleni v Lj, vozi otroke v Ljubljano tudi v vrtec. Žal.




Stran: [1]