|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Četverni hormonski test
29.7.2008 11:46:30   
Anonimen
Nuhalna svetlina je že za nami in je vse OK. Po pregledovanju možnih testov v baby booku pa sem videla, da je možen tudi četverni hormonski test. Zanima me, koliko nosečnic vas gre sploh delat ta test, poleg NS.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Četverni hormonski test
29.7.2008 11:50:01   
janapan
Malce se umiri....dvojni, trojni, četverni al pa stoterni test ti ne bo 100%povedal al je s tvojim otročičkom vse bp....če ti je nuhlana pokazala ok...pol verjemi da je ok...in uživaj v nosečnosti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Četverni hormonski test
29.7.2008 12:15:26   
mojsoncek
Ce bi imela slab izvid na nuhalni, bi te ze G poslal naprej na dvojni, trojni ali cetverni hormonski test ali pa na AC. Ne skrbi in raje uzivaj!

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Četverni hormonski test
29.7.2008 12:27:35   
Naja31
Jaz sem šla po obeh Ns še na trojni hormonski test. Rezultat Ns je bil obakrat dober, po testu še boljši.
Šla sem pa zato ker mi je pri prvi nosečnosti G to svetovala, ker je rekla, da ona to pač svetuje vsem ki so blizu 30. Pa sem bila takrat stara 28 let. 

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Četverni hormonski test
29.7.2008 13:35:44   
tosja
Sem bila, čeprav je bil rezultat NS dober. In NI mi žal!!! user posted image
Pa če si čez 30 ti ga vsekakor priporočam, neglede na odziv nekaterih uporabnic.user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 9:15:21   
Anonimen
Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne user posted image
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.


(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 9:22:16   
Taula
Itak da ne pokaže, da ti je neke možnosti..koliko je šans da se otrok rodi zdrav.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 9:22:28   
Virtualna
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS...



Zivim v Berlinu in tu, v Berlinu, opravljajo NS, tako kot v Sloveniji...tudi tu je samoplacniska....

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 9:34:49   
Anonimen
No, pa sem se že dvakrat zgubila v tipkanju...
iz izkušenj vem, ker mi je oseba zelo blizu... da tudi tile dvojni,trojni,četverni hormonski testi niso zanesljivi. Nuhalna in hormonski test, vse super rezultat, vse ok z otrokom, po besedah ginekologinje,ki je preiskavo opravljala. Na koncu otrok z DS in s še kopico zdravstvenih težav; pa mamici otroka manjka še kar nekaj do 30 let. Tako da ni ravno nekih zanesljivosti pri teh testih. Še najbljižje oz. najbolj zanesljiva je AC, ki pa spet drago stane.


< Sporočilo je popravil mina07 -- 30.7.2008 9:38:48 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 10:14:59   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne user posted image
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.


ma kaj te bo kdo napadal - pač tako je. na švedskem jo tudi ne opravljajo. če hočeš vedet, da je vse ok, greš na AC in ta je zastonj. tako da smo mi šli na AC.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
30.7.2008 10:42:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 10:51:55   
Abra
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne user posted image
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.




NS je presejalni test in seveda ne more pokazat genetske napake, gre samo za tveganje, na podlagi ultrazvočnih meritev. Večje prirojene nepravilnosti se lahko že odkrijejo. Je pa 80% zanesljiv. Za ugotovitev kromosomskih napak pa je potrebna biopsija hormonskih resic ali amniocinteza, za katere pa obstaja tveganje za splav. Sicer majhno, vendar je. Da pa je genetsko otrok popolnoma zdrav, ti ne more garantirat nihče. Genov je namreč toliko, da se vseh z eno tako preiskavoo ne da ugotovit. Tam, kjer so v družini kake bolezni, kjer se ve, kaj se išče, to tudi naredijo. Da bi pa vse gene preverjali, je pa nemogoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 15:08:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: niia
Mateyka, pa kaj potem vse hodijo na Švedskem na AC, ali je to samo, če je mama starejša...


samo tiste, ki to povejo, da želijo. vse po moje ne..? reče/zaprosi pa lahko vsaka afaik.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Četverni hormonski test
30.7.2008 15:09:59   
mateyka
ja, na AC pregledajo samo tiste gene kjer se pojavlja downov sindrom.
spol samo, če to izrecno omeniš da želiš - vsaj tako je bilo pri meni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Četverni hormonski test
31.7.2008 11:53:11   
Abra
Na AC pregledajo pravo število kromosomov. Pri DS so npr. trije kromosomi pri paru št. 21, zato je to tudi trisomija 21. kromosoma. Tako pri izvidu 46 vemo, da ni nobenih trisomij. Pri nas na izvidih tudi piše 46xx ali 46xy, da vemo ali gre za deklico ali dečka. Najbrž pa lahko prosiš, da ta podatek zamolčijo ali ga preprosto spregledaš, če nočeš vedet spola user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?