Četverni hormonski test (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> Četverni hormonski test (29.7.2008 11:46:30)

Nuhalna svetlina je že za nami in je vse OK. Po pregledovanju možnih testov v baby booku pa sem videla, da je možen tudi četverni hormonski test. Zanima me, koliko nosečnic vas gre sploh delat ta test, poleg NS.




janapan -> RE: Četverni hormonski test (29.7.2008 11:50:01)

Malce se umiri....dvojni, trojni, četverni al pa stoterni test ti ne bo 100%povedal al je s tvojim otročičkom vse bp....če ti je nuhlana pokazala ok...pol verjemi da je ok...in uživaj v nosečnosti




mojsoncek -> RE: Četverni hormonski test (29.7.2008 12:15:26)

Ce bi imela slab izvid na nuhalni, bi te ze G poslal naprej na dvojni, trojni ali cetverni hormonski test ali pa na AC. Ne skrbi in raje uzivaj!




Naja31 -> RE: Četverni hormonski test (29.7.2008 12:27:35)

Jaz sem šla po obeh Ns še na trojni hormonski test. Rezultat Ns je bil obakrat dober, po testu še boljši.
Šla sem pa zato ker mi je pri prvi nosečnosti G to svetovala, ker je rekla, da ona to pač svetuje vsem ki so blizu 30. Pa sem bila takrat stara 28 let. 




tosja -> RE: Četverni hormonski test (29.7.2008 13:35:44)

Sem bila, čeprav je bil rezultat NS dober. In NI mi žal!!! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Pa če si čez 30 ti ga vsekakor priporočam, neglede na odziv nekaterih uporabnic.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Anonimen -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 9:15:21)

Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.





Taula -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 9:22:16)

Itak da ne pokaže, da ti je neke možnosti..koliko je šans da se otrok rodi zdrav.




Virtualna -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 9:22:28)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS...



Zivim v Berlinu in tu, v Berlinu, opravljajo NS, tako kot v Sloveniji...tudi tu je samoplacniska....




Anonimen -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 9:34:49)

No, pa sem se že dvakrat zgubila v tipkanju...
iz izkušenj vem, ker mi je oseba zelo blizu... da tudi tile dvojni,trojni,četverni hormonski testi niso zanesljivi. Nuhalna in hormonski test, vse super rezultat, vse ok z otrokom, po besedah ginekologinje,ki je preiskavo opravljala. Na koncu otrok z DS in s še kopico zdravstvenih težav; pa mamici otroka manjka še kar nekaj do 30 let. Tako da ni ravno nekih zanesljivosti pri teh testih. Še najbljižje oz. najbolj zanesljiva je AC, ki pa spet drago stane.




mateyka -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 10:14:59)


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.


ma kaj te bo kdo napadal - pač tako je. na švedskem jo tudi ne opravljajo. če hočeš vedet, da je vse ok, greš na AC in ta je zastonj. tako da smo mi šli na AC.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.7.2008 10:42:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Abra -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 10:51:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne me napadat, ampak, a ve veste, da recimo v Nemčiji sploh ne delajo NS, ker ta preiskava niti pod razno ne pokaže, ali je z otrokom genetsko vse ok ali ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
In vsi so me prav butasto gledali, češ, kaj hodiš na NS, ker to samo stane in nič drugega.




NS je presejalni test in seveda ne more pokazat genetske napake, gre samo za tveganje, na podlagi ultrazvočnih meritev. Večje prirojene nepravilnosti se lahko že odkrijejo. Je pa 80% zanesljiv. Za ugotovitev kromosomskih napak pa je potrebna biopsija hormonskih resic ali amniocinteza, za katere pa obstaja tveganje za splav. Sicer majhno, vendar je. Da pa je genetsko otrok popolnoma zdrav, ti ne more garantirat nihče. Genov je namreč toliko, da se vseh z eno tako preiskavoo ne da ugotovit. Tam, kjer so v družini kake bolezni, kjer se ve, kaj se išče, to tudi naredijo. Da bi pa vse gene preverjali, je pa nemogoče.




mateyka -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 15:08:00)

IZVIRNO SPOROČILO: niia
Mateyka, pa kaj potem vse hodijo na Švedskem na AC, ali je to samo, če je mama starejša...


samo tiste, ki to povejo, da želijo. vse po moje ne..? reče/zaprosi pa lahko vsaka afaik.




mateyka -> RE: Četverni hormonski test (30.7.2008 15:09:59)

ja, na AC pregledajo samo tiste gene kjer se pojavlja downov sindrom.
spol samo, če to izrecno omeniš da želiš - vsaj tako je bilo pri meni.




Abra -> RE: Četverni hormonski test (31.7.2008 11:53:11)

Na AC pregledajo pravo število kromosomov. Pri DS so npr. trije kromosomi pri paru št. 21, zato je to tudi trisomija 21. kromosoma. Tako pri izvidu 46 vemo, da ni nobenih trisomij. Pri nas na izvidih tudi piše 46xx ali 46xy, da vemo ali gre za deklico ali dečka. Najbrž pa lahko prosiš, da ta podatek zamolčijo ali ga preprosto spregledaš, če nočeš vedet spola [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]