krči (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Anonimen -> krči (24.8.2008 14:15:41)

Sem v 19 tednu nosečnosti in zadnje čase imam nekakšne krče...kot da bi imela predmenstrualne težave.....sicer sem tu na forumu prebrala, da se maternici širi itd...ampak vsi ti znaki so bili opisani v prvih 10.tednih...
Se je kateri dogajalo to?




clara23 -> RE: krči (24.8.2008 14:38:30)

Ojla,

jaz sem imela krče skozi celo nosečnost. To je čisto normalno, saj se maternica počasi širi..nič bat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Bubica1 -> RE: krči (24.8.2008 14:48:59)

pa tudi napenja me in proti večeru imam zatečene noge(pravi buhtli so).

res hvala za odgovor...sem pomirjena




dmavrel -> RE: krči (24.8.2008 15:23:01)

Jaz sem tudi skoz celo nosečnost imela krče in sem si pomagala z magnezijevim tabletam Fidi Mag 300! Te šumeče tablete so mi jih kar fajn pomirile!




onur -> RE: krči (24.8.2008 16:05:07)

Tudi jaz imam krče, rahle kot menstrualne. Začeli so se mi pojavljati od 25t naprej. Čim več počivaj.




2 Sraki -> RE: krči (24.8.2008 17:28:24)

Res pomaga magnezij, vendar je dobro da se ga pije v kombinaciji z kalcijem (ena tableta kalcija zjutraj, zvečer pa ena tableta magnezija). Se pa včasih zgodi, da je dovolj tudi samo kalcij.

Potrebno je vedeti kaj dela magnezij našemu telesu. Magnezij omogoča, da se kalcij izloča iz telesa (to je tisti kalcij, ki ga s težavo nabiramo preko leta, če pa jemljemo ekstra kalcij, potem tisti naš ostane v kosteh, tega pa porabi za preprečevanje krčev) in s tem preprečuje krče, zato ga je dobro nadomeščat.

Jaz sem naredila napako v prvi nosečnosti, da ga nisem jemala, zato pa je bila posledica tudi hitro zlomljena noga.




Stran: [1]