vonj po "starem" (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


ursi -> vonj po "starem" (25.8.2008 12:28:10)

Pred nekaj časa mi je ena gospa dala en paket - rjuha, jogi rjuha in dva oblačilca za vzglavnika. No, vse to je staro že okoli 25 let (mi je povedala). Problem je v tem, da sem vse to preprala že 5x in ne morem ven spravit vonja po starem, zatohlem. V takem pa človek ne more spat, tudi vse okoli teh rjuh smrdi. Prosim pomoč, kako naj spravim ta vonj ven!? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Sem že prala z veliko praška, pa malo bolj na toplo, pa "luftala", pa z mehčalcem,... Kaj naj naredim, ker so drugače rjuhe res izredno lepe in jih nebi rada proč dala zaradi vonja.




florecita -> RE: vonj po "starem" (25.8.2008 12:32:31)

ker so drugače rjuhe res izredno lepe in jih nebi rada proč dala zaradi vonja.


odloči se kaj ti je pomembnejše.  Lep izgled ali vonj?

Ne verjamem, da boš to zatrla. Po moje je posteljnina preveč stara da bi se ta vonj po tolikih letih kr izničil. žal




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.8.2008 12:51:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ursi -> RE: vonj po "starem" (25.8.2008 13:07:10)

Florecita - oboje mi je pomembno, izgled in vonj, ampak lep vonj, zato iščem alternative. Ne, v smrdečih rjuhah nikakor ne mislim ležat, pa če so še lepše. Ampak če je kakšna možnost pa raje prej še poskusim, kot jih vržem stran.

Metulj333 - hvala za idejo, bom poskusila.




dulcinea -> RE: vonj po "starem" (25.8.2008 13:48:51)

Namesto mehčalca nekaj žličk alkoholnega kisa (za vlaganje).




malecka -> RE: vonj po "starem" (25.8.2008 15:00:10)

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Namesto mehčalca nekaj žličk alkoholnega kisa (za vlaganje).




Lahko tud čez noč pustič namočeno v kisu, tako da se razmoči, ker pri strojnem pranju gre postopek prehitro. Tako jaz operem oblekce, ki nekaj časa počivajo.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




_Luna_ -> RE: vonj po "starem" (25.8.2008 23:24:01)

Jaz bi jo, kot je že blo rečeno, čez noč namočla v kis, pol pa oprala na 60. Še boljše bi blo na 95, odvisno od barve in materiala. Če pa to ne bi pomagalo, bi se pa poslovila od nje, pa če je še tako lepa.  




Stran: [1]