Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


žarnica -> Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 8:39:15)

Naša enoletnica bi morala imeti jutri cepljenje,saj gre v ponedeljek v vrtec. Zdaj pa že dva dni nekaj pokašljuje,pa iz nosa ji teče. KOlikor vem v takšnem primeru pediatri ne cepijo.

ZDaj pa me zanima,če lahko pediater vseeno izda potrdilo za vrtec (saj cepljenje menda ni več obvezno),v laboratoriju je hčerka že bila.

Nevem kaj  bomo,če ne bo dobila potrdila,saj potem ne more v vrtec,jaz pa v ponedeljek začnem s službo.




tabi -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 8:51:46)

Mi tudi nismo bili cepljeni ko je šel v vrtec ker je bil nahoden potrdilo je pa vseeno dala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]cepila nas je takrat pred bož.novol.prazniki ko smo bili potem 14.dni doma pa je blo ok




Naja31 -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 9:06:03)

Saj ni nikjer napisano, da mora otrok biti cepljen preden gre v vrtec.




BarbaraE -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 9:42:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Saj ni nikjer napisano, da mora otrok biti cepljen preden gre v vrtec.


Točno tako. Zdravnik samo s svojim podpisom potrdi, da je otrok zdrav in da gre lahko v vrtec. Mi smo dobili v vrtcu tako potrdilo, kjer se zdravnik samo podpiše in napiše datum. To je to. Lahko pa starši na to potrdilo napišejo, če je kaj ekstra, kar bi morale vzgojiteljice o otroku vedet.




žarnica -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 9:52:01)

No,če je pa tako...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] V ponedeljek sem klicala k pediatru,da bi hčerko naročila in nas najprej sestra sploh ni hotela sprejet ta teden (prejšnji teden niso delali). JE rekla,da bi me naročila naslednji teden,da bo pač hčerka šla dan dva kasneje v vrtec,saj cepljena MORA BITI (pred vstopom v vrtec). Nič,bomo videli jutri kako bo.




LoCa -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (27.8.2008 18:20:33)

načeloma mora biti otrok cepljen, če ne ne more v vrtec. kako je v praksi ne vem, očito ni tko. pa tut prehladi in podobno (to kar si ti naštela) niso razlog, da se otroka ne cepi. pa je praksa tuki tudi drugačna, to pa vem.




* Mateja * -> RE: Cepljenje,če je otrok nahoden in kašlja? (28.8.2008 21:28:55)

Čeni8 popolnoma zdrava ne jo cepit! POtrdilo pa ti morajo veeno dat!!




Stran: [1]