Ebay - nakup tehničnih stvari (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Tehnika



Sporočilo


TejkaPK -> Ebay - nakup tehničnih stvari (7.9.2008 22:13:45)

Pozdravljene!

Glede nakupa preko ebaya je bilo že ogromno povedanega. Nikjer pa nisem zasledila, če je že katera kupovala kaj bolj tehničnega? Sama se zanimam za nakup Panasonicovega fotoaparata (cene pri nas se gibljejo krepko čez 300 eur), kolkor sem računala bi me tam prišlo s poštnino vred okoli 220.

Je to dovolj varno? Mislim, glede tehnike pa to. Če bi kupovala cunje za male pare se ne bi sekirala, tako pa me zanima če že imate kakšno izkušnjo. To bi bil v bistvu moj prvi nakup preko ebaya (gledala sem UK stran).

Pa še me zanima koliko se dejansko razlikujejo cene še licitiraš? Se približajo dejanskim alli se ti v resnici lahko posreči dobit stvar po mali ceni?

Kaj pa plačilo? Kreditne kartice nimam, prakticirate plačilo bank transer? Kakšna je sploh razlika med money oreder in bank transfer?

Kako se računa carina in davek če bi ta isti fotoaparat naročila iz USA (tam so cene do 300 usd)?

Malo sem se razpisala, upam, da me boste razsvetlile! :))

LP




Irena88 -> RE: Ebay - nakup tehničnih stvari (8.9.2008 8:12:23)

Če bi kupovala cunje za male pare se ne bi sekirala,


Najprej ti svetujem, da kupuješ za male pare, da se sploh naučiš uporabljati ebay.




Felicita -> RE: Ebay - nakup tehničnih stvari (8.9.2008 15:44:52)

kolega kupoval macbooka... ratalo vse, no problem whatsoever. res pa da je bil osebni prevzem v uk (smo bli glih tam).
če znaš uporabljat e-bay, potem pomoje ni problema.

glede poštnine in carin pa najboljš da se pozanimaš pri pristojnih organih (pošta in carina oz. policija); ker je odvisno od tipa produkta, države od koder prihaja itd.




TejkaPK -> RE: Ebay - nakup tehničnih stvari (8.9.2008 20:46:44)

Hvala obema za odgovor.
Presenečena sem nad tako malo odgovori. Ponavadi so teme o ebayu kar dobro "založene" z odgovori.
Zgleda da vas večoina res ne kupuje takih stvari tam.




totimato -> RE: Ebay - nakup tehničnih stvari (16.9.2008 20:57:24)

IZVIRNO SPOROČILO: TejkaPK

Pozdravljene!

Glede nakupa preko ebaya je bilo že ogromno povedanega. Nikjer pa nisem zasledila, če je že katera kupovala kaj bolj tehničnega? Sama se zanimam za nakup Panasonicovega fotoaparata (cene pri nas se gibljejo krepko čez 300 eur), kolkor sem računala bi me tam prišlo s poštnino vred okoli 220.

Je to dovolj varno? Mislim, glede tehnike pa to. Če bi kupovala cunje za male pare se ne bi sekirala, tako pa me zanima če že imate kakšno izkušnjo. To bi bil v bistvu moj prvi nakup preko ebaya (gledala sem UK stran).

Pa še me zanima koliko se dejansko razlikujejo cene še licitiraš? Se približajo dejanskim alli se ti v resnici lahko posreči dobit stvar po mali ceni?

Kaj pa plačilo? Kreditne kartice nimam, prakticirate plačilo bank transer? Kakšna je sploh razlika med money oreder in bank transfer?

Kako se računa carina in davek če bi ta isti fotoaparat naročila iz USA (tam so cene do 300 usd)?

Malo sem se razpisala, upam, da me boste razsvetlile! :))

LP


Sem kupoval že marsikaj tehničnega in nimam težav.
Varno: odvisno od koga kupuješ. Splača se pogledati feedback prodajalca. Jaz osebno ne kupim, če nima najmanj 98%.
Cene: Jaz licitiram tako, da dobim precej ceneje. Če drugi nalicitirajo, počakam in iščem, slej kot prej pride ugodna priložnost.
Plačilo: jaz uporabljam PayPal, ker ni provizije in če je kaj narobe, prijavim in dobim denar nazaj. Do sedaj 1x, ko je prodajalec slabo zapakiral in je stvar prišla polomljena. Dobil ves denar nazaj, tudi od poštnine. Ne pozabi, da ti za nakazilo banke zaračunajo provizijo.
Carina: po mojih izkušnjah je odvisna od sreče (in volje v tistem trenutku prisotnega na carini). Splača se dogovoriti, da ti prodajalec priloži cenejši račun kot si v resnici plačala. Če ne priloži nič ponavadi pozovejo tebe, da prineseš račun. Takrat prineseš "nespremenjen" račun, ki si si ga sprintala in dobiš nižjo carino. Če je znesek po oceni carinika prenizek, gre na internet in pogleda koliko takšna stvar stane. Ponavadi je to zate najslabša varianta.

Evo.




Stran: [1]