Hmmmm (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Čiračara -> Hmmmm (11.3.2005 7:15:09)

Dobro jutro!

Včeraj mi je znanka rekla, da je prejemala več porodniške, kot je pa zaslužila v službi:zmeden2:.
Meni se to zdi malo čudna izjava. Pa me zanima, koliko ste pa ve prejemale porodniške v primerjavi z plačo.

LP vsem:metulj:




Vera* -> Hmmmm (11.3.2005 7:18:27)

To se je zgodilo tudi moji prijateljici.ne vem zakaj,ampak je zlo zanimivo.Upam,da ti bo odgovorila katera,ki več ve o tem.ker mene tudi to zanima.;)




Dari -> Hmmmm (11.3.2005 7:24:07)


Ja, ne bi blo slabo :), bi bolj brezskrbno zapravljale za cotke nasih malih:duda: :bravo::bravo::bravo:




darjatimci -> Hmmmm (11.3.2005 7:34:40)

Jaz mislim,da je to skoraj nemogoče,če ti odbijejo prispevke to je skoraj 40 tisoč,pa prehrano in vožnjo ni logike,da dobiš več porodniške!Pri meni je bilo tako!




marta2 -> Hmmmm (11.3.2005 7:39:11)

Ja v kolikor je prejemala plačo, nižjo od zajamčene ali minimalne plače (oprosti ne vem točno), potem dobi porodniške toliko kot je zajamčena ali minimalna plača. V glavnem, to je bolj žalostno.

Drugače jaz prejemam točno toliko porodniške, kot sem imela prej na plačilni listi napisano neto plačo, zdaj pa ta novem nekaj več zaradi drugačnega obračunavanja plač od novega leta naprej. Plača je bila večja za prevoz in malico, kredite mi pa glih tko trgajo od porodniške, kot so prej od plače.

LP




Janika -> Hmmmm (11.3.2005 7:54:07)

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp




Janika -> Hmmmm (11.3.2005 7:55:32)

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp




monka -> Hmmmm (11.3.2005 7:58:18)

Dobro jutro!
Mislim,da to po novem ni mogoče.Je pa bilo leta nazaj ,ker so jemali povprečje slovenske plače sigurno tako!Tiste,ki so imele nizko osnovo v službah so dobile potem več.




Čiračara -> Hmmmm (11.3.2005 8:01:11)

Hvala Janika in vse ostale:rozica:




Lunca1 -> Hmmmm (11.3.2005 9:21:23)

To je bilo včasih, ko se je porodniška dvigala čez celo leto, plače pa so se usklajevale le 2x letno.




ninocka -> Hmmmm (11.3.2005 13:43:54)

jst sem si tut zračunala, da bom dobivala višjo porodniško kot sem imela plačo... :bravo: :bravo:
in sicer zato, ker sem dobila v tistem obdobju, ki se mi šteje v povprečje, neko poravnavo plač, pa neke nagrade, kar mi dvigne povpečje bruto plače in posledično porodniško... :)
...ja, če me ne bojo pol na CSD čist zatrli...:zmeden:




Stran: [1]