v šoli so se pojavile uši... (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


staši -> v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 8:21:00)

zato me zanima kaj storite ko dobijo otroci domov obvestilo da so se pojavile?Poleg tega da jim pregledate lasišče s kom jim operete lase?Gledala sem malo po internetu in izdelki(šamponi)so za uporabo že ko je uš že na glavi nič pa ni za preventivo.Hvala




Lu -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 8:32:25)

Mogoče ji/mu pošpricaj lase z lakom za lase. Če je punčka je najbolje, da so lasje spete v čop. To so delali kolegi, ko so se tudi v šoli pojavile uši.Zdaj da bi kak šampon obstajal, če še ni uši gor, ga ne poznam.




Marogica -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 8:39:17)

Mogoče malo smešna rešitev, ki pa je pomagala. Ko sta naša dva privlekla uši domov, sem bila edinav družini, ki jih nisem dobila. Pa sem tuhtala in tuhtala, kako je to mogoče..Nakar sem ugotovila, da mi je očitno "pomagalo" mandljevo otroško olje od SParky-ja, ki si ga jaz dajem v lase, da lasje delujejo "wet". Očitno uši tega olje/vonja ne marajo.




Katrin -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 8:41:08)

Uši gredo na čisto glavo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Ne umivati las in pošpricati z lakom za lase [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lelaval -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 9:14:05)

Ko je moja najstarejša dobila v 1. razredu uši, so enim deklicam tudi barvali lase - z barvnim šamponom (da ne bi dobile uši), pa so jih vseeno dobile. Pri nas jih le ati ni dobil, ostali pa vsi. Sem kupila šampon za uši v lekarni, mi pa je mamica od sošolca rekla, da je kupila v lekarni proti garjam in da je bolj učinkovit od šampona za uši - seveda, ko jih že ima. Preventivno pa zaenkrat ni nič. Ne pomaga pa niti, da spenjaš lase v čop - mogoče v kito, ker lahko samo en las "štrli ven", pa se uš že naseli.




s. -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 9:39:28)

za preventivo jim lase umivajte s tea tree šamponom ali v šampon dodajajte tea tree olje.
Lp




staši -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 11:50:02)

kaj to je šampon od kolekcije Just?




s. -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.9.2008 12:10:38)

IZVIRNO SPOROČILO: staši

kaj to je šampon od kolekcije Just?


DA!




tobi -> RE: v šoli so se pojavile uši... (19.9.2008 6:21:52)

Mi smo jih odpravili z elektronskim glavnikom Robi Comb, kasneje pa smo česali preventivno in smo jih tudi sproti nekaj odkrili, ker so prišle na novo. Dobijo pa se tudi repelenti.




haloze -> RE: v šoli so se pojavile uši... (23.9.2008 13:51:42)

Preverim in pogledam po lasišču in laseh. To naredim večkrat, ne samo takrat , ko dobimo obvestilo. Do zdaj jih hvala bogu še nismo meli. Letos so naši šoli že ble prvi teden pouka.
Mam pa kupljeni en šampon v rumeni škatli, za vsak slučaj, da bom lahko takoj oprala. Upam, da ne bo treba.




Volga -> RE: v šoli so se pojavile uši... (23.9.2008 13:53:18)

Tvizi, a ne?




yessY. -> RE: v šoli so se pojavile uši... (25.9.2008 21:28:57)

tut pri nas smo jih meli...in se jih nismo nikakor mogli znebit...mogoče se čudno sliši toda 100% rezultat da se jih znebiš je petrolej!...




staši -> RE: v šoli so se pojavile uši... (27.9.2008 14:57:21)

Punce hvala ,probala sem nekaj vaših nasvetov in jih zaenkrat nista  dobila.HVALA




Anonimen -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.10.2008 15:24:25)

IZVIRNO SPOROČILO: yessY.

tut pri nas smo jih meli...in se jih nismo nikakor mogli znebit...mogoče se čudno sliši toda 100% rezultat da se jih znebiš je petrolej!...


In recept je? Kaj narediš?




Gina -> RE: v šoli so se pojavile uši... (12.10.2008 15:40:48)

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: yessY.

tut pri nas smo jih meli...in se jih nismo nikakor mogli znebit...mogoče se čudno sliši toda 100% rezultat da se jih znebiš je petrolej!...


In recept je? Kaj narediš?


Petrolej, je napisala. Samo jaz ne bi dala na lasišče tega sranja. Smo imeli uši lani, pravzaprav jih je bejba imela in to res ogromno. Recept je: šampon, prečesavanje z glavnikom nad belim papirjem do nezavesti, in puljenje dol z roko. In gredo proč, tudi pri dolgih, gostih laseh. Preizkušeno.




Stran: [1]