šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Jessy -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 18:53:19)

Spet me zanima nekaj v zvezi z denarjem v času porodniške.
Jaz bi v naslednjem šolskem letu lahko napredovala v naziv mentor in tudi v plačilni razred. Ker bom v tistem času na porodniški, bom najbrž "prikrajšana" za del plače, ki ti ga prinese naziv, pa tudi plačilni razred.

Kako je s tem? Ti kdaj to povrnejo ali si pač ravno tako naletel in se moraš s tem sprijazniti, da tistega denarja ne boš nikoli videl?

Mi ve katera povedati?

Hvala!

lp, Jessy




thumbelina -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 19:19:21)


13. člen

Za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega časa.

V dobo zaposlitve se ne všteva čas pripravništva ter čas odsotnosti zaposlenega z dela zaradi bolezni, izobraževanja, strokovnega izpopolnjevanja ali drugih vzrokov v nepretrganem trajanju, daljšem od šest mesecev, razen zaradi odsotnosti zaradi poklicne bolezni in poškodb pri delu, porodniškega dopusta, dopusta za nego in varstvo otroka ter strokovnega izpopolnjevanja, na katerega je zaposlenega napotil delodajalec.


link:
http://www.sviz-sl.si/?page=si/predpisi/pravilnik2




PBJ -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 19:19:38)

Jaz sem letos s februarjem napredovala v višji plačilni razred in sem v že od 2. meseca nos. v bolniški, tako da se mi višji količnik ne upošteva. Glede na to, da za porodniško vzamejo povprečje 12. plač se po moje ta moj višji količnik v času porodniške ne upošteva.
Verjetno se mi bo začel upoštevati naslednje leto, ko bom začela delati, ali pa ko bom koristila dopust.
Tako si jaz to predstavljam.:zmeden2:

LP




thumbelina -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 19:21:38)

Se pravi, če boš izpolnjevala ostale pogoje, lahko napreduješ. Jaz sem napredovala v višji plač. razred med porodniško.




lenika -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 19:33:20)

Mislim, da med porodniško lahko napreduješ v višji plačilni razred, vendar se ti med porodniško v denarju to ne pozna. Poznalo se bo šele, ko prideš iz porodniške, kajti porodniška je povprečje zadnjih dvanajstih plač.




Gina -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 19:39:23)

Točno tako.




Mina1 -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 20:48:16)

Točno tako8), tudi jaz sem zdaj na začetku porodniške napredovala v višji razred, dobila tudi odločbo, a se mi šele upoštevalo po porodniški, torej ko se spet vrnem na delo.

Ja, kaj čmo;)

pa-pa Mina1




Anonimen -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 20:50:16)

A ni to čudno? Pri otroškem dodatku moraš pa takoj sporočiti, če kaj več dobiš, da ti ne bi slučajno preveč dali. No, sploh ni čudno, samo žalostno.




Jessy -> šolstvo - napredovanje v nazive med porodniško (11.3.2005 22:47:14)

Hvala punce!

Vedela sem, da lahko napredujem v času porodniške, kar tudi nameravam, ne zdi se mi pa "fer", da se nam med porodniško to napredovanje ne pozna pri denarju, saj bi ga ravno v tem času potrebovale še več.
Sem prepričana, da so ta sistem "izumili" moški, saj bi zase boljše poskrbeli! :-)))

Hvala še enkrat!

lp, Jessy




Stran: [1]