Že spet nuhalna svetlina (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


spella -> Že spet nuhalna svetlina (11.3.2005 19:37:05)

Danes sem imela nuhalno svetlino, kjer so mi v materinsko knjižico napisali rezultat 1.8. Ne 1:xxxx ampak 1.8. Ali katera ve kaj to pomeni. O kašnem razmerju ni nič govorila in tudi zapisano ni nič. Bila pa je tudi zelo molčeča, tako da sem že mislila da je kaj narobe z mojim :duda:. Rekla je samo, da se vidi nosna kost- to je vse.

Kaj pomeni test THT, kako izgleda in kakšna je cena? Ali se ga splača delat???

Pa še ena kratica; kaj po domače pomeni BPD - biparietalni premer??? Na slikici iz UZ spodaj levo so napisane CNØ 18cm in DR78, ter G54.

Se opravičujem za nevednost in hvala za pomoč.

LP Špela (12 6/7):rozica::rozica::rozica:




mammy26 -> Že spet nuhalna svetlina (11.3.2005 19:48:17)

REZULTAT nuhalne je odvisen ne samo od razmerja 1: ampak tudi od starosti matere. Lahko ti povem da so mi jo delali pri še ne dopolnjenih 26 letih, rezultat je bil enak kot pri tebi 1,8 kar je po izračunih pomenilo sorazmerje 1:3331, kar je uredu.

Tako, da ne skrbi. Če bi bilo kaj narobe, bi ti to sigurno kaj omenila oz. bi te poslala še na kakšen dodatno preiskavo.

Upam da sem ti kaj pomagala.


mammy26, :nosecka:28t 2/7




Anonimen -> Že spet nuhalna svetlina (13.3.2005 18:34:24)

Jaz sem imela na NS namerjeno 1,4 in se spomnim, da je bilo čisto OK vse do - če se prav spomnim - 3,0.

BPD po domače pomeni premer glavice. Dobro vem, ker smo imeli pri nas rompompom, ker je imela za 6 ali kok že tednov preveliko glavo, kao :zmeden:




Stran: [1]