RE: Koliko brisač porabite na dan? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


alda -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 9:42:30)

Matejka če se ne sezuvam doma, še ne pomeni da imam svinjsko po tleh [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Samo to hočem reč, da mi je tak običaj mimo




Hope2 -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 10:05:12)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: alda

najbolj nagravžni običaj :sezuvanje na obiskih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


a se hecaš? pa kaj je narobe, če majo ljudje čista tla in bi radi da v zoknah hodiš okol namesto z zemljo, kamenčki in peskom ovešenimi čevlji? veš kok sranja se potem po fletu nabere? raj ne pomislim.. že tako spim celo poletje v peskovniku, ker tudi ob tem da tamalo zvečer striktno stuširamo, se vseen nekako na pojstli najde polno mivke; da bi mi še folk tacal po celem fletu z enimi mivkastimi čevlji, se mi glih sfuzla - gahh.. [sm=zmeden.gif].

verjemi se navadis[sm=smiley36.gif]. Peska na kubik, ne glede li vsak dan sesas in pomivas, pesek v vsakem koticku... Enostavno ratas imun, pravzaprav pri nas ze velja pravilo, da se se gosti ne sezuvajo. Mi je pol ze bolj gravz, ko v tej vrocini pridejo s presvicanimi ali mokrimi nogami in mi tacajo po tleh-taki "lepi" odtisi[sm=smiley11.gif]. Mi se itak skoz doma sezuvamo, samo obiski ostanejo obuti.

Brisace menjam pogostej, kot pred leti. ampak samo zato, ker imam ikejine, ki so tanke in mam obcutek, da so po 2 uporabah ze za prat, pa se ta mal ima zdaj 2 svoji.




RIJA* -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 10:41:21)

hope saj pri vas ni blata [sm=smiley36.gif] pri nas pa ubi bože, ilovica...tak da ja....sezuvamo se vsi po vrsti, strogo....edino poštar mi zaserje zunanje stopnišče vedno....ma nimam pojma kje hodi, da ma tak vsrane čevlje [sm=zmeden.gif]

je pa res nagravž, če kdo hodi bos s prešvicanimi nogami...

brisače?

mah nimam pojma. ko se mi zdi dovolj vsrana jo vržem v pranje in to je to. nobene posebne umetnosti ne delam (več).




mateyka -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 11:30:34)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Matejka če se ne sezuvam doma, še ne pomeni da imam svinjsko po tleh [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


ne govorim kaj mate vi, govorim kaj mamo mi, če folk ne sezuje čevljev in uleti not z njimi in taca povsod. zej, ok, če gre ena s salonarji iz bajte v avto in nazaj v flet, samo - raj ne pomislim kako salonar poškraba parket in kako za parket ni glih ok, če se z od dežja mokrimi čevlji gor hodi..
v glavnem, ja, če kot hope2 v kaki lepi oazi toplote in suhote, čist štekam - tud jaz hodim s kakimi opanki kdaj po fletu bolj "južnije" kot sem sedaj in ko je 35-40 stopinj ter suho kot poper [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.5.2014 11:43:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




alda -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 11:49:32)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ko se mi zdi dovolj vsrana jo vržem v pranje in to je to. nobene posebne umetnosti ne delam (več).


jz tud tko delam, nimam nobenih pravil, kar se brisač tiče.

hehe, sm ravno včeraj brala članek o alergijah in umazaniji - v glavnem, point tega članka je, da (pretirana) higiena samo povečuje možnost alergij, ker se telo ne brani pred bakterijami in si pač naredi zabavo po svoje.

tko da mogoče je kaka korist tud od glivic pa bakterij, ki jih drugi prinesejo v bajto - s čevlji al pa na prešvicanih štumfih [sm=smiley4.gif]


korist??
sem se jih komaj rešila !
Rabila tablete in kremo, da sem iztrebila  tega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] ,ki sem ga dobila za šenk na enem takem obisku, kjer se zaradi higiene sezuvajo in vsi obiski obuvajo 2copate ,ki so namenjene prav obiskim, oprane pa dvomim da sploh kdaj




liliana -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 11:53:07)

Kako pa veš, kje si jih dobila.....? A si jih vidla, da so s copatov na tebe skočile.....?

Jaz sem jih tudi enkrat imela.....samo večjo verjetnost kot copati na obisku (ko smo itak v zoknih) jaz pripisujem bazenom......




LuLu -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:14:13)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ko se mi zdi dovolj vsrana jo vržem v pranje in to je to. nobene posebne umetnosti ne delam (več).


jz tud tko delam, nimam nobenih pravil, kar se brisač tiče.




enako




alda -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:14:13)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kako pa veš, kje si jih dobila.....? A si jih vidla, da so s copatov na tebe skočile.....?

Jaz sem jih tudi enkrat imela.....samo večjo verjetnost kot copati na obisku (ko smo itak v zoknih) jaz pripisujem bazenom......


Kako vem?
Ker sem bila bosih nog - sredi poletja v coklah okoli hodila, pri njih sem se morala sezut,da nebi toplega poda umazala  sredi suše
za obut pa dobila une copate!
Nikjer drugje se nisem sezula in reakcija je bila že kak dan dva za tem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




alda -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:15:33)

Ko kupujem obutev imam s sabo vedno svoje čiste nogavice,ker res nočem več fasat tega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




petea -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:17:11)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
edino poštar mi zaserje zunanje stopnišče vedno....ma nimam pojma kje hodi, da ma tak vsrane čevlje [sm=zmeden.gif]


Kaj pa, če je jezen, ker mora vsak dan telovaditi še po vaših stopnicah gor in dol pa jih zato namerno maže? [sm=smiley36.gif]
A mu ne bi prestavila nabiralnika dol? Ali si ti tista z osebnim prevzemom pošte, ki jo je Patrino opisala v sosednji temi? [sm=jezicek.gif]
http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=6134338




petea -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:35:27)

IZVIRNO SPOROČILO: alda

sem se jih komaj rešila !
Rabila tablete in kremo, da sem iztrebila tega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] 


alda, saj verjetno bo zapisano malo ungravžlih zate, a vsaj v vednost:

med vojaki (mislim da ameriške vojske), kjer seveda sistem zahteva, da vsi živijo po isti rutini, na enaki hrani, v istih prostorih, enakih oblačilih ... so zdravniki dolgo iskali razlog, zakaj nekateri vojaki nimajo glivic, drugi pa


precej dolgo so rabili, da so ugotovili razliko med obema skupinama; tisti, ki so bili brez glivic, so imeli eno, za glivice grdo navado [sm=smiley36.gif]: med tuširanjem so lulali in jim je urin tekel po stopalih [sm=smiley2.gif]


drugače pa je tudi čemaž uspešen pri glivičnih obolenjih


http://lifestyle.enaa.com/Zdravje/Medicina-in-zdravilstvo/Urin-je-najboljsi-naravni-antibiotik.html

http://lifestyle.enaa.com/Zdravje/Zdravo-zivljenje/Cemaz-nas-razstruplja-unicuje-parazite-ter-deluje-antibioticno-in-protiglivicno.html




liliana -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 12:58:34)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kako pa veš, kje si jih dobila.....? A si jih vidla, da so s copatov na tebe skočile.....?

Jaz sem jih tudi enkrat imela.....samo večjo verjetnost kot copati na obisku (ko smo itak v zoknih) jaz pripisujem bazenom......


Kako vem?
Ker sem bila bosih nog - sredi poletja v coklah okoli hodila, pri njih sem se morala sezut,da nebi toplega poda umazala  sredi suše
za obut pa dobila une copate!
Nikjer drugje se nisem sezula in reakcija je bila že kak dan dva za tem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Saj baje se za glivice ni treba sezuvati.....so zaprti cokli poleti tudi raj za njih.....

Jaz jih znam fasati na kopališču (datumsko točno ne morem nikoli opredeleti kdaj), poleti in pozimi....vendar predvsem poleti sem veliko v in ob bazenih......samo jaz sem se zdaj že tako navadila, da si takoj po bazenu zvečer mažem nekaj dni palec desne noge (ker vedno jih dobim zgolj tam) s canestenom.....in jih več nimam.....




RIJA* -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 14:25:05)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
edino poštar mi zaserje zunanje stopnišče vedno....ma nimam pojma kje hodi, da ma tak vsrane čevlje [sm=zmeden.gif]


Kaj pa, če je jezen, ker mora vsak dan telovaditi še po vaših stopnicah gor in dol pa jih zato namerno maže? [sm=smiley36.gif]
A mu ne bi prestavila nabiralnika dol? Ali si ti tista z osebnim prevzemom pošte, ki jo je Patrino opisala v sosednji temi? [sm=jezicek.gif]
http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=6134338



[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] nimam pojma, kak naš pismonoša zgleda...v soboto ne hodi, drugače me ni doma ...čakam, da naredijo fasado do konca, pa mu ga premaknem na cesto [sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 16:00:44)

Pri nas se trije sezuvamo, mož in gosti ne. Mi je pa smešno, da me gosti čudno pogledajo, ko jim rečem naj se ne sezuvajo. [sm=jezicek.gif]

Moj mož je rekel, da je stanovanje kupil zato, da bo lahko živel, kot mu je všeč in to vključuje nesezuvanje [sm=jezicek.gif].

Če pridem jaz kam na obisk se iz vljudnosti sezujem, če mi nihče nič ne reče. Ampak "tistih" njihovih copat, ko so jih obule nevem kakšne vse noge ne obujem za noben denar. [sm=smiley36.gif] si raje noge luftam. In iz istega razloga se pri nas gosti (če ni ravno zunaj snega) NE sezuvajo oz. jim ni treba. Poleti pa imam itak raje, da v japonkah hodi po stanovanju, kot z bosimi nogami. [sm=smiley1.gif]




Stanislava_ -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 17:46:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri nas se trije sezuvamo, mož in gosti ne. Mi je pa smešno, da me gosti čudno pogledajo, ko jim rečem naj se ne sezuvajo. [sm=jezicek.gif]


Meni je pa to najbolj higiensko, če nimaš ultra debelih tepihov in ultra pogostih obiskov trikrat na dan, tudi v prostore spalnice.

Mokra cunja od vrat do kuhinje ali dnevne sobe še vedno dela čudeže čistoče.


Sama ne bi hodila v čevljih...si ne predstavljam, da z vseh javnih površin, pločnikov in wc jev z ne vem katerimi Ukrajinci, nosim umazanijo v stanovanje. Obiski ja, potegneš s cunjo...ampak za sabo je pa ne morem stalno vlačit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Pa itak sem najraje napol bosa, nogavice pozimi, japanke za hišo poleti.






Sljiva -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 18:00:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri nas se trije sezuvamo, mož in gosti ne. Mi je pa smešno, da me gosti čudno pogledajo, ko jim rečem naj se ne sezuvajo. [sm=jezicek.gif]

Moj mož je rekel, da je stanovanje kupil zato, da bo lahko živel, kot mu je všeč in to vključuje nesezuvanje [sm=jezicek.gif].



Pa kako mu paše biti obut doma? Si ne predstavljam, pa sploh ne govorim o čistoči, higieni, ampak meni je prva stvar, ko pridem domov iz službe al kjerkoli, da vržem čevlje dol in sem bosa, da se noga malo sprosti...no , v štumfih pač. Copat pri nas noben ne nosi...
Kakšne čevlje pa ima to, da so tako udobni, da jih lahko nosi doma? Kake superge, ker drugega si ne predstavljam??

Kaj pa ko se vrže na kavč, se valda sezuje, se potem nazaj v čevlje obuje?

Sorry, ampak tole mi res ne gre v glavo ... [sm=jezicek.gif] dej malo bolj podrobno opiši... [sm=jezicek.gif]




Paštetka -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 19:08:09)

Ko pride iz službe se ponavadi najemo, sledi kakšno razvažanje otrok, trgovina ... In takrat se ne sezuva, ker se bo čez uro itak moral obuti. Tudi recimo, ko pridemo domov od kod, je še kar precej časa obut. Drugače ja, se sezuje, ampak ne takoj, kot npr. jaz z otroci. Itak na kabč ne gre obut, niti v posteljo.

Ok, če je v poslovnih čevljih, te takoj da dol, ko pride iz službe. Če pa je v kakšnih udobnih pa ne. Ja, saj mene tudi moti (oz. zdaj sem se že malo sprijaznila s tem), da je obut, ampak kaj češ. Tak pač je. Vsak ima svoje finte. [sm=smiley36.gif]

Sicer pa smo vajeni doma vsak dan sesat, redkokdaj se zgodi, da ne sesamo vsak dan. Pogosteje se zgodi, da sesamo večkrat na dan.

Tepihov nimamo, razen v kopalnici.




liliana -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 19:42:53)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Ko pride iz službe se ponavadi najemo, sledi kakšno razvažanje otrok, trgovina ... In takrat se ne sezuva, ker se bo čez uro itak moral obuti. Tudi recimo, ko pridemo domov od kod, je še kar precej časa obut. Drugače ja, se sezuje, ampak ne takoj, kot npr. jaz z otroci. Itak na kabč ne gre obut, niti v posteljo.

Ok, če je v poslovnih čevljih, te takoj da dol, ko pride iz službe. Če pa je v kakšnih udobnih pa ne. Ja, saj mene tudi moti (oz. zdaj sem se že malo sprijaznila s tem), da je obut, ampak kaj češ. Tak pač je. Vsak ima svoje finte. [sm=smiley36.gif]

Sicer pa smo vajeni doma vsak dan sesat, redkokdaj se zgodi, da ne sesamo vsak dan. Pogosteje se zgodi, da sesamo večkrat na dan.

Tepihov nimamo, razen v kopalnici.


To je meni večna skrivnost......kako ljudje, ki pridejo iz službe, šole in vrtcev ob 4 popoldne, otroci so nato še na interesnih dejavnostih, večkrat na dan sesajo.....pa kako vam uspe v dveh ali treh urah na dan tako posvinjati stanovanje, da ga je potrebno nekajkrat na dan sesati......mi recimo sesamo največ 2 krat na teden (običajno 1x).....v kuhinji in na hodniku pa malo večkrat pometemo, če se pač kaj natrosi....

Se pa preobujemo, ko vstopimo v hišo, to pa je res.....obiski se pa pri nas tudi ne sezuvajo.....samo obiskov pa spet nimamo masovno vsak dan in ne pridejo ravno v hišo z vsranimi čevlji.......




RIJA* -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 20:17:55)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana



To je meni večna skrivnost......kako ljudje, ki pridejo iz službe, šole in vrtcev ob 4 popoldne, otroci so nato še na interesnih dejavnostih, večkrat na dan sesajo.....pa kako vam uspe v dveh ali treh urah na dan tako posvinjati stanovanje, da ga je potrebno nekajkrat na dan sesati......mi recimo sesamo največ 2 krat na teden (običajno 1x).....v kuhinji in na hodniku pa malo večkrat pometemo, če se pač kaj natrosi....



veš kaj, tudi jaz se sprašujem, kak za vraga nam uspe tak nastlati, da sesamo vsak dan[sm=zmeden.gif] pa pridemo domov šele proti večeru....največkrat....no, mogoče imamo samo visoke kriterije glede tega, kaj je čisto in kaj ne [sm=smiley1.gif]

da jaz sesam samo 1x na teden, dobim živčni zlom, ko pogledam v tla....je pa res, da jaz raje privlečem ven sesalec, kot vzamem metlo v roke...to imam samo v kuhinji, kjer imam tudi električno smetišnico, da sproti pometam smeti tam not in je kolikor tolikor čisto [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 21:08:33)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


veš kaj, tudi jaz se sprašujem, kak za vraga nam uspe tak nastlati, da sesamo vsak dan[sm=zmeden.gif] pa pridemo domov šele proti večeru....največkrat....no, mogoče imamo samo visoke kriterije glede tega, kaj je čisto in kaj ne [sm=smiley1.gif]

da jaz sesam samo 1x na teden, dobim živčni zlom, ko pogledam v tla....je pa res, da jaz raje privlečem ven sesalec, kot vzamem metlo v roke...to imam samo v kuhinji, kjer imam tudi električno smetišnico, da sproti pometam smeti tam not in je kolikor tolikor čisto [sm=smiley36.gif]



Mogoče pa je keč v tem......in vidite nevidne prostemu učesu mikroorganizme, ki gomazijo po navidezno čistem laminatu ali parketu.....[sm=jezicek.gif]





Stanislava_ -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 21:22:14)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


veš kaj, tudi jaz se sprašujem, kak za vraga nam uspe tak nastlati, da sesamo vsak dan[sm=zmeden.gif] pa pridemo domov šele proti večeru....največkrat....no, mogoče imamo samo visoke kriterije glede tega, kaj je čisto in kaj ne [sm=smiley1.gif]

da jaz sesam samo 1x na teden, dobim živčni zlom, ko pogledam v tla....je pa res, da jaz raje privlečem ven sesalec, kot vzamem metlo v roke...to imam samo v kuhinji, kjer imam tudi električno smetišnico, da sproti pometam smeti tam not in je kolikor tolikor čisto [sm=smiley36.gif]



Mogoče pa je keč v tem......in vidite nevidne prostemu učesu mikroorganizme, ki gomazijo po navidezno čistem laminatu ali parketu.....[sm=jezicek.gif]




Prah ne pozna recesije in če nimaš tepihov, se nima kam skrit. Tudi če nisi občutljiv, ga vidiš, ker se nabere v mačke. Mogoče, če bi imeli pravo mačko, bi ga ona pometla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].





Paštetka -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 21:33:14)

Liliana, pri nas ne poznamo metle. [sm=smiley1.gif] imamo pa sesalec. Nisem zatežena mati, ko bi otroci morali 100% jesti za mizo. Jemo za pultom, gledamo TV, se vrtita na stolu, gledam TV in žvečim piškote... Jemo večkrat na dan, ko se komu zahoče. Edino kosilo imamo skuhaj. Pa sesam. Recimo, da dvakrat ali celo 3x sesam med vikendom. Na dan. Vsak dan kuham, skoraj vsak dan pečemo, kaj ustvarjamo v kuhinji. Potem se kaj radira, ... Pa prah sesam, ne brišem ... Ker hodim bosa oz. v nogavicah, mi gre blazno na živce, če se mi drobtina lovi na nogavice, noge.
Nimamo sterilno, prej ustvarjalni kaos, ampak imam rada čisto. Čisto in razmetano, kot pa pospravljeno in vsrano[sm=jezicek.gif]




RIJA* -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 23:06:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Prah ne pozna recesije in če nimaš tepihov, se nima kam skrit. Tudi če nisi občutljiv, ga vidiš, ker se nabere v mačke. Mogoče, če bi imeli pravo mačko, bi ga ona pometla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].




točno to....tepihe moram nabavit [sm=smiley14.gif]




RIJA* -> RE: Koliko brisač porabite na dan? (6.5.2014 23:07:52)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

. Ker hodim bosa oz. v nogavicah, mi gre blazno na živce, če se mi drobtina lovi na nogavice, noge.



še ena ki to blazno sovraži [sm=hudicek1.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>