Bolniška - denarna pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Jasnina -> Bolniška - denarna pomoč (1.10.2008 9:15:57)

Punce zdravo!

Mene pa zanima ali lahko prosim za enkratno denarno pomoč tudi, če sem le 4 ure na bolniški zaradi rizične nosečnosti?

Hvala in lp!




Naja30 -> RE: Bolniška - denarna pomoč (1.10.2008 11:42:09)

Odvisno od tvojih dohodkov. Če so tako nizki, lahko.




Kerensa* -> RE: Bolniška - denarna pomoč (2.10.2008 8:00:47)

Lahko... če lahko z ustrezno dokumentacijo dokažeš, da skupni dohodki tvoje družine (torej tebe, partnerja in morebitnih otrok) ne presegajo cenzusa ali ga presegajo za največ 30%... za dve osebi je to cca. 400€ maximalno (ne da se mi iti gledat, koliko je čisto točno)... če pa cenzus presegate, pa lahko za IDSP zaprosiš na podlagi predračuna ali drugega ustreznega dokumenta za stvar ali storitev, za katero je jasno, da jo nujno potrebuješ za normalno življenje, vendar si je zaradi nizkih oz. znižanih dohodkov ne moreš privoščiti... ampak ker si zaposlena (pa najbrž tudi tvoj partner), bo težka... napotili vaju bodo na hitre kredite, leasinge, povišane limite ali podobno... v tem primeru boš potrebovala tudi potrdili (za oba) z bank, da nista kreditno spodobna in da zaradi nizkih dohodkov ne morejo povečati limita (niti začasno)... in ker za IDSP lahko zaprosiš samo za konkretno stvar (vsak naknadno moraš namreč prinesti račun kot dokaz namenske porabe sredstev), vama lahko predlagajo tudi plačilo stvari ali storitve z leasingom ali plačilno kartico... IDSP se namreč za tekoče preživetje ne dodeljuje... ne pri MDDSZ, ne pri posamezni občini... v saj po zakonu ne... v praksi se pa zna kdaj zgoditi drugače... preveri na svojem CSD.




Stran: [1]