|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  144 145 [146] 147 148   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
27.7.2020 12:08:10   
Cali90
Mikrobio nazadnje, ko sem zanosila so tudi mene matrali krči tako kot pred M pa je potem ni bilo. Tako, da dokler se ne ulije je upanje 😉

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3626
   RE: Noseča vsak mesec znova
27.7.2020 14:17:20   
Mikrobio_88
Cali, mene taki krci dajejo vsak ciklus, le da tokrat se malo prej kot ponavadi in prav taki so kot bi imela ze zdaj M. Napihnjena pa kot slon in kar veliko belega toka, ocitno hormoni divjajo pred tecko 😉Prsi me cisto nic ne bolijo, me pa zato refluks kisline zafrkava, fuj. Cali, a tebe so kaj bolele prsi se predno si izvedela za nosecnost in ali so ti potemnele bradavicke? 😃

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3627
   RE: Noseča vsak mesec znova
28.7.2020 10:31:56   
Cali90
Nič me niso bolele pa tud bradavice mi niso potemnele. Samo krči kot pred M pa je potem ni bilo. Sem bila na wcju vsakih 5 minut in gledala če je že kaj priteklo 😂

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3628
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 15:55:22   
Mikrobio_88
Cali, sicer sem spremljala tudi tvojo zgodbo, a sem ob poplavi infrmacij ze pozabila, a pri tebi so bile kaksne fizicne prepreke ali kaj je bilo? Krci so pa pri meni ponehali, cudno, verjetno ker bo priteklo v petek ali kak dan kasneje :/  Upam pa da bo ze v petek redno pricurljala, da grem lahko kaj na morje 🤗

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3629
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 17:37:37   
Cali90
Jaz sem imela 2 leti nazaj izvenmaternično nosečnost, so mi odstranili jajcevod. Drugače so vse preiskave do zdaj OK, drugi jajcevod je prehoden pa letos marca je spet uspelo ampak sem začela 3 dni po pozitivnem testu krvavet. G mi je rekel naj takoj pridem na UZ in potem na krvnega, ki je bil samo 55 beta HCG. No, ko sem prišla domov sem že začela krvavet. Sem pa rabila skoraj 2 mesca, da je beta padla, sem šla pomoje na 6 krvih testov. Pa je blo skoz okrog 30 kar ubistvu ni negativno me pozitivno. No zadnji je bil na srečo negativen. G pravi spontani splav, čeprav mene malo skrbi, da ni bilo spet kaj v jajcevodu, glede na to, da je tok časa trajalo, da se je sčistilo oz. propadlo pa da ni naredilo kakšne škode s tem jajcevodom. Uglavnem G pravi, da naj naravno poskušava še nekaj časa.. vidim, da je dokaj proti umetnim odploditvam.. zdaj sem spet jedla maco, (tisti mesec, ko sem jo je uspelo) do O in zdaj čakam, da vidim, če je sreča na moji strani. Zate pa držim pesti, da tudi ne pride 😉

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3630
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 18:04:04   
Mikrobio_88
ojoj Cali, me je kar zmrazilo, ko sem prebrala kaj se ti je dogajalo 😨 Ce prav razumem, potem ti se ni uspelo zanositi in donositi? Oprosti mi, ker tako direkt sprasujem, jaz sem se ze malo navadila, da me vsi v firmi sprasujejo direktno kdaj mislim imet otroka. V tistem trenutku sem dokaj v redu, potem pa pride za mano, a se trudim biti custveno distancirana, ker drugace si lahko nardim vec skode kot koristi. Edino ob misli, da nikoli ne bi zanosila, ali da bi se to zgodilo sele cez 10 let, se mi kar mesa v glavi in v riti. Oh dobra si, da jemljes maco, jaz je zaradi zelodca ne, jemljem Fertilup, ki mi je dokaj uredil cikel. Jemljem se krvomocnico in plahtico v tinkturi, vitamin E kapsule in ginko bilobo ter omega 3. Ko pride sedaj menstra pa bom zacela se z brezalkoholnim pivom, sokom rdece pese in kaksnimi mocnimi antioksidanti. Nujno bi morala se prenehat kadit, ceprav sem zmanjsala za 2-3x napram prejsnjemu letu ko sem kadila ko turek. Cali, najlepsa ti hvala, tudi jaz tebi zelim enako in da bos kmalu prava srecka nosecka 🙏🍀🤗

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3631
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 18:14:08   
Cali90
Ne, ni mi še uspelo. Ni problema, mene so tudi vsi spraševali, ko sva se preselila na svoje, zdaj me nihče več. Jaz jemljem še folate (aktivna oblila folne kisline) B12 in D3. Imam doma tudi krvomočnico, samo ne vem kako se sploh pije pa tudi ne upam mace in krvomočnice skupaj. Mogoče v naslednjih mesecih opustim maco in grem na krvomočnico. Ja kajenje je pa tudi moj greh.. sem ravno zdaj na dopustu premišljevala če bi mogoče lahko nehala s tistimi obliži 😂 pomoje da bom probala. Mene tudi kdaj popadejo temne misli, o tem, da mi nikoli ne bo uspelo ali pa tam pri 40ih, samo potem hitro začnem misliti pozitivno. Si pozitivne misli vtepem v glavo, si predstavljam sebe nosečo, z dojenčkom, itd. Vrjamem, da moč pozitivnih misli pomaga 🙂 koliko si pa ti stara in koliko časa se trudita? Si že kdaj zanosila?

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3632
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 18:31:08   
Mikrobio_88
Mislim, da bi lahko jemala oboje skupaj, ker maca ureja hormone (plus drugi ucinki na imunski sistem itd.), krvomocnica pa je bolj za maternicno sluznico. Vendar jaz priporocam tinkturo, ker jo preprosto popijes z vodo. Jaz bi ze mogla nehat kadit, a se kar upiram temu, ker me jezijo dejstva, da poznam ogromno zensk, ki so kadile in vseeno brez tezav zanosile...ah, sam nehat bom pa mogla, ko zacnem s postopki IVF. Ravno v juliju sem napolnila 32 let, z mozem se trudiva napram drugim malo, leto in pol, ampak ker imam endometriozo, ki se mi zdaj ze v tretje ponavlja in levi jajcnik ujet v zarastline, bo treba prehitet razcvet zarisc po trebuhu. Ze tako sem stalno v bolecinah, prebavne motnje so skoraj na dnevnem redu...pa sem ful podcenjevala endometriozo, zdej pa vidim, da z njo ne gre cesenj zobat. Nisem pa se nikoli prej zanosila. Koliko si pa ti stara, koliko casa delata na otroku?  Kaj pa prehrana, tudi ta naj bi vplivala do neke mere na zanositev?

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3633
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 21:18:00   
Cali90
Kako se pa jemlje krvomočnica, v katerem delu cikla? Oh grozno to z endometriozo, si potem imela laparoskopije, da so ti jo odstranjevali al kako? Jaz sem stara 29, trudiva pa se dobri 2 leti. Ubistvu, ko sem u prvo zanosila je bilo nenačrtovano. Sploh nisem imela pojma o ženskem ciklu 😂 bi se bilo fajn vrnit v tiste čase za kakšen dan. Zdaj se mi zdi kot, da imam življenje nekako na pavzi in se vrti samo okrog tega vse. Razmišljam zadnjič, da drugo leto bi pa lahko šla za 3 tedne nekam na drug konec sveta, potem pa.. kaj pa če bom noseča, kaj pa če bo mali otrok in tko že približno 2 leti.. kar se tiče hrane jaz jem vse, kdaj tudi pico ali junk food 😀 no sej tako kot si rekla za kajenje, ene kadijo in z lahkoto zanosijo, ene so narkomanke in zanosijo, mi pa naj gledamo, da slučajno ne bomo jedle premalo hranljivih stvari pa še ne bo uspelo.. smolo imamo 😢

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3634
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.7.2020 21:20:20   
Cali90
Ampak aveš kaj še mislim, da bodo naši otroci eni veliki srečneži, ker bomo vedele koliko časa smo si jih želele in se trudile, prejokale, pretrpele in bomo dejasko tam za njih. Mnogo je takih, ki se jim otrok rodi potem pa samo gledajo komu ga bodo “uturili”, da se jim z njim ne bo treba ukvarjati. Taki otroci se mi smilijo. 

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3635
   RE: Noseča vsak mesec znova
30.7.2020 19:07:22   
Mikrobio_88
Cali, krvomocnico sicer priporocajo piti od konca M do ovulacije, a jaz jo pijem cel cikel, razen potem med postopki jo bom samo do transferja ali punkcije, mogoce jo celo opustim, ce bo moja sluznica ok ali ce ugotovim na UZ, da mi ne pomaga. Jap, endometriozo so mi 2x pucali laparoskopsko. Haha, tako sem jaz prej razmisljala o dopustih v tujini, zdej pa vec ne pustim, da me misel na morebitno nosecnost ustavi. Sicer v tujino nerada potujem zaradi zdravstvenih tezav, hodiva pa dosti po Sloveniji. Ce bi bila zdrava, bi sigurno sla na Maldive, Havaje, Laponsko (severni sij), Bali, Toskana...uff, vse rajske otoke bi obiskala 😉 Mogoce bi midve morale dozivet brodolom z mozem in pristat na nekem rajskem samotnem otoku, bi takoj zanosile (ni stresa, ni junk fooda, ni sevanja, cigaretov, vse natur) 😜😁😂 In ja, nasi otroci bodo lahko srecni za nas, a se toliko bolj mi za njih 🙏❤️❤️ Meni se ravno javlja bez izcedek, tecna sem in nekaj mini mozoljckov imam, kar je mocan znanilec tecke...pa ravno po teh vrocinah huh 🤦🏻‍♀️

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3636
   RE: Noseča vsak mesec znova
31.7.2020 17:00:24   
scorpionka
Hej hej 😊

Danes sem iz Leonišča. Tudi tretji IUI se ni prijel, na žalost, ampak gremo naprej... Dr. me ni prevec matrala (glede ma to da se ze 4 leta trudiva zanosit), in naju je danes na posvetu napotila na IVF. Tako da zdaj cakava na povabilo in potem dalje. Moz mora na ponovni spermiogram, js sm baje super zdrava in uredu 😁👌Tudi jaz imam doma maco, pa je še nisem zacela jemat.. Kako se jo pije? Od menstruacije do ovulacije? @fracek koliko časa si čakala za vabilo na IVF? Kako na splošno vse poteka? Meni so rekli da bom prvič imela kratek potek - kar pa mi skoraj nič ne pove 😅Od IUI so mi se tablete za stimulacijo ostale (Femara) in mi je dr. povedala naj jih kr jemljem dokler ne pridem na vrsto za IVF. Vsem pa zelim veliko srece in najlepše čudeže 💕

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3637
   RE: Noseča vsak mesec znova
1.8.2020 8:45:29   
fracek
Zdravo punce.


Scorpionka, zal mi je za IUI, ampak imas prav, cim prej pustit to za seboj in pogumno naprej. Glede na to, da sta ze bila v IUI, najverjetneje ne bosta cakala dolgo. Ce je G dala predlog za IVF, bosta dobila zdaj sklep konzilija in potem z naslednjo M v postopek, ali pa potem z drugo, odvisno od zapolnjenosti sķupin. Delajo pa zdaj na polno (vsaj v Mb). 
Pri kratkem protokolu zacnes z injekcijami prvi dan ciklusa in tam v roku 14 dni zakljucis z njimi, nato punkcija in prenos ( tam od 3 do 5 dni po punkciji). Saj je veliko informacij o teh protokolih na spletu, tako da si lahko malo pogooglas, kar si tako verjetno zdaj ze 😄 Ce zelis, se lahko prikljucis forumu IUI/IVF/ICSI 2020, kjer si malo izmenjujemo izkusnje in obcutke tiste, ki smo vkljucene v postopke. Zelim ti vso sreco, seveda tudi vsem ostalim.
Microbio, zato pa imamo forum, da malo pojamramo ena drugi. Tezko se postavi v naso kozo kdo, ki nima teh tezav.  😁 
Jaz sem imela vceraj 3. ultrazvok. Na levi strani vodilni folikel 17mm, na desni pa 10mm, tako da so mi podaljsali pikanje do ponedeljka, ko imam spet ultrazvok. Se javim, ko bo kaj novega 🙃

(odgovor članu scorpionka)
Neposredna povezava do sporočila: 3638
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.8.2020 20:42:31   
Anonimen
Uh, drage punce. Ko berem vase zgodbe ...obcudujem vaso moc, vztrajnost in trdnost. Meni po dobrem letu popuscajo moci in nevem kako bom prezivela se eno menstruacijo, novo razocaranje. Se mi zdi da vsakic padem globlje...Cakava na rezultate na neplodnosti, ampak nekako potiho vedno upam, da bo uspelo naravno...pa se kar ne zgodi...

(odgovor članu fracek)
  Neposredna povezava do sporočila: 3639
   RE: Noseča vsak mesec znova
5.8.2020 15:47:03   
Cali90
Mikrobio a je prišla M? Predvidevam, da je, ker drugače bi verjetno že objavila dobro novico. No saj jaz sem pa tudi par dni pred in že čakam in upam, da je ne bo.. ah.. zakaj ne uspe noooo.. še povsod na fbju mi kaže ene otroške izdelke in članke, si bom letnico rojstva spremenila v -10 let pa mogoče tega ne bo več 😅😂😂

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3640
   RE: Noseča vsak mesec znova
5.8.2020 16:06:17   
Mikrobio_88
Cali, je, M je prisla na zalost, a vsaj dokaj tocna in se odpihnila sem se vsaj za 2 dni. Razmisljam pa cisto tako kot ti, vsak mesec se sprasujem zakaj koncno ne uspe, in tudi na fb imam ogromno reklam od baby stuff. Ravno v nedeljo sva bila z mojim dragim na izletu in tam sem videla eno lusno druzino z majhnim fantkom in sem kar zajokala. In mi moj mozek rece "Vem kaj bi ti rada, bebiko bi rada" in potem me je se spravil v smeh z besedami "Pri naju cesta ni ravna, je bolj vijugasta, a do cilja bova prisla tud midva" ❤️❤️❤️ In tako drage moje sotrpinke...Anonimna, Cali, fracek in ostale...vse bomo prisle do svojih sanj, samo da bojo nase poti tezje, z veliko preizkusnjami in izrazitimi nihanji v custvovanju, ampak sanjam se pa ne bomo odpovedale ne ne ;) Bila sem tudi pri enem zdravniku v Kranju, ki je tudi biolog in mi bo sestavil kombinacijo zelisc za rodila in zelodec, med postopki si bom pomagala z masazami za sproscanje, kaj vec pa ne morem naredit, ali pac? Punce, upam, da me po sezoni dopustov katera razveseli z najlepso novico 🤰🏻🤰🏻🤰🏻🙏😊Pa se nekaj vam polagam na srce, tudi med to potjo kljub vsemu hudemu, poskusite cim bolj uzivat v zivljenju, ker je vase/nase zdravje na prvem mestu. Imejte v mislih hvaleznost za vse kar imate, za zdravje, za svoje druzine in partnerje... ker le mocne, mirne in srecne boste lazje prebrodile vse tezke dneve, mesece.  Pozdravcek 😊

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3641
   RE: Noseča vsak mesec znova
6.8.2020 14:29:34   
fracek
Microbio, zelo lepo napisano, se podpisem pod tvoje besede. ❤ Nam bo ze uspelo, slej ko prej, vmes pa so se druge lepe stvari, katerim moramo dopustiti, da se dogajajo. 


Sem iz punkcije, pridobila 6 celic, prenos predviden v torek. Vsako stiskanje pesti bo dobrodoslo naslednja dobra 2 tedna 😊
Lepo bodite in srecno. 

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3642
   RE: Noseča vsak mesec znova
6.8.2020 18:06:25   
Mikrobio_88
fracek, joooj, sem ful vesela zate, itak bom stiskala pesti, da bomo kmalu brali lepe novice 🙏❤️Seveda bom mislila na vse vas in drzala pesti 🤗Pozdravcki, cuvajte nase 😊

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3643
   RE: Noseča vsak mesec znova
10.8.2020 17:31:24   
Barbie13
Pozdravljene🙂
Spremljam vas ze lep cas, zato sem se opogumila, da se jaz napisem svojo zgodbo. Midva se trudiva od septembra 2018. Svoji G sem povedala, me je spremljala. Ker do avgusta 2019 se vedno ni bilo nic, je sel moz na spermiogram. In takrat bum, zelo slabi izvidi. Sreca je, da je bila vsaj kaksna ziva (normalna) semencica. No, do danes se vedno ni nic. Jaz sem menda v redu. Jutri greva na prvi sprejem po konziliju. Ne vem kaj me caka.. upam, da bodo kmalu na vrsti hormoni in da ze enkrat pride dan D. Sva pa oba se dosti mlada (26 jaz, moz 28). Se dobro, da se nisva odlocila cakat. Sem se pa tukaj dosti naucila. Tudi potrpezljivosti in vsaj eno tolazbo, da nisi sam v tem. Hvala in lep pozdrav🤗

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3644
   RE: Noseča vsak mesec znova
11.8.2020 14:22:39   
fracek
Zdravo punce. Sporocam vam, da sem danes imela prenos najine "pikice". Verjetno ne rabim posebej razlagat, da me grabi nepopisna sreca ze zaradi tega, da je koncno prislo do te tocke. 🥰 Zelim si, da ostane, tako da le dajte malo pesicke stisnit 😊 


Ostal nama je se samo en zarodek (nisva se odlocila za dva, ceprav sva imela moznost) in upam, da bo primeren za zamrznit. Oplodile so se 4 od 6 celic, dve sta nato zaostali v razvoju ... Kakorkoli, zdaj je cas samo za pozitivne misli.
Barbie, dobrodosla med nami, ceprav nobeni.ne privoscim, da ostane dolgo tukaj. Zelim vama, đa bosta hitro na vrsti. Porocaj kaj, pa ce te bo se kaj zanimalo, kar vprasaj.
Stare borke, kje ste? Se velikokrat spomnim na vas. Oglasite se kaj. Srecno vsem 🤗

(odgovor članu Barbie13)
Neposredna povezava do sporočila: 3645
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.8.2020 14:20:04   
Mikrobio_88
fracek, supeeer, drzim pesti, da bo pikica zacutila tvojo toplino in ljubezen in se odloci ostati v maminem trebuscku naslednjih 9 mesecev 🙏🥰Javljaj stanje, pocutje in samo pozitivno naprej 💪Srecno tebi in ostalim borkam.

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3646
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.8.2020 10:05:27   
Cali90
Fracek tudi jaz držim pesti zate! 

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3647
   RE: Noseča vsak mesec znova
16.8.2020 15:56:11   
Ajlinn
Pozdravljeni vsi. Tudi jaz se prvic oglasam, ceprav berem ze nekaj casa redno. Tudi midva se trudiva ze od septembra 2018. Zanosila sem oktobra 2019 ampak je bila zunajmaternicna. Naj bi bla posledica okuzbe z klamidijo. 13.7 sem imela laparoskopijo in so mi povedali da je vse bp in da lahko ze takoj naslednji ciklus probava. Seveda sva, ker sva res ze neucakana. Imam obcutek da je ratalo. Sicer sam se vedno par dni pred menstruacijo, sklepam po izcedku, utrujenosti, zaprtosti, napihnjenosti, kar naprej me nekaj spika v trebuhu. Ubistvu vse kar je bilo do sedaj vedno ok je kar od enkrat drugace. Jutri bom naredila test, ker sem prevec neucakana. Kupila sem clear blue ki kaze 5 dni pred pricakovano menstruacijo. Jaz bom pa ravno 3 dni. 😬 


Enega 4 letnega otroka imam po njemu pa same tezave. Moz nikoli ni delal spermiograma, ce tokrat ne bo pa opravimo se to.
Drzite pesti... ❤️

(odgovor članu Barbie13)
Neposredna povezava do sporočila: 3648
   RE: Noseča vsak mesec znova
20.8.2020 21:00:51   
Anonimen
Pozdravljene,
midva pa sva tik pred IVF postopkom in me zanima kako ste ve dozivljale celotno situacijo? Bolecine med postopkom, stranski ucinki, pocutje... Da vem kaj me caka.
Vse informacije dobrodosle.

(odgovor članu Ajlinn)
  Neposredna povezava do sporočila: 3649
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.8.2020 18:42:40   
Cali90
Danes sem približno 7 dni pred M in me je dopoldan na sprehodu trebuh bolel kot, da bo prišla M. Mislite, da je možno, da so vgnezditvene bolečine (pobožni upi in želje)? Je katera to imela? jemljem maco že od M naprej in itak, da so upanja visoka, ker je nazadnje tako uspelo 🙂 spet sem v začaranem krogu opazovanja vsakega mini znaka in brskanja po internetu, da to pa je znak nosečnosti 🤪 (ps. vem, da me razumete 😘)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  144 145 [146] 147 148   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  144 145 [146] 147 148   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?