polnozrnata žemlja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


madasa -> polnozrnata žemlja (3.10.2008 17:59:23)

Kdaj ste dale otrokom kruh? Beli baje ni dober. pa me zanima če lahko začnem kar s polnozrnatim ali je alergen ali karkoli?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Lp




Netopirčy81 -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 18:36:30)

Če se prov spomnem, sem ji skorjice začela dajati kak teden pred 7. mesecem.




Volga -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 18:38:05)

Polnozrnata žemlja je zelo zdrava.




Alfabeta -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 20:10:05)

Jaz sem ji jo dala pri 7 mesecih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




katra55 -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 20:51:51)

Lahko začneš s polnozrnato, je boljša kot bela. Ima veliko prehranske vlaknine, ki je zelo pomembna za prebavo.
Jaz sem kruh (skorjico) začela dajati po 7. mesecu. Nekateri P ga priporočajo šele po 9. mesecu zaradi glutena, ki je alergen.




Tisana -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 21:40:59)

Če sprašuješ zaradi glutena... Mi smo naši začeli dajati hrano, ki vsebuje gluten pred 7. mesecem (korigirano 5,5), ker nam je gastroenterologinja rekla, da lahko.




san -> RE: polnozrnata žemlja (3.10.2008 23:48:54)

zdej se po novih raziskavah priporoča pred 7 mesecem (od 4. do 7.), ker je otrok takrat še po večini dojen in baje je potem manjša verjetnost za razvoj celiakije. baje najbolje okoli 6. meseca...

no, mi smo stari 6 m in še mal, pa smo polnozrnato že poizkusili. pa ržen kruh tudi.




picola1 -> RE: polnozrnata žemlja (5.10.2008 11:09:49)

Meni pa je P rekla, da polnozrnati izdelki za dojenčke in malčke niso ravno fajn, ker preveč zavirajo absorbcijo železa in lahko otroci zaradi tega postanejo slabokrvni. Meni je bilo tudi na začetku grozno dajat moji punčki bel kruh, ker mi je itak nezdrav...sam boljš to, kot pa da mi je slabokrvna. Sicer sem pa kupila bio kruh pa sem se mal boljš počutla. Pa vsake tolk časa ji vseeno polnozrnatega dam (se še zdej ne morem sprijaznit...[sm=smiley36.gif]). Sem pa pozabla vprašat P do kdaj naj ne bi bilo priporočljivo dajat PZ izdelkov...(vprašam na naslednjem obisku, upam, da bo to čimkasneje...[sm=smiley36.gif])




Naja30 -> RE: polnozrnata žemlja (6.10.2008 19:41:18)

picola1, tole o PZ izdelkih pa prvič slišim. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Pa povsod berem in celo P nam je priporočila, da naj se izogibamo belega kruha in dajemo PZ. Ok, vsak pravi drugače spet.




Tisana -> RE: polnozrnata žemlja (6.10.2008 20:54:36)

Meni pa je P rekla, da polnozrnati izdelki za dojenčke in malčke niso ravno fajn, ker preveč zavirajo absorbcijo železa
 Tole pa tudi mene zanima, kaj je na tem. Tudi jaz prvič slišim. Bi prav rada vedela, če ima še katera takšno informacijo oz. če bi lahko picola1 tvoja P tole malo bolj pojasnila. Jaz vem, da to velja za mleko, ampak za polnozrnate izdelke pa prvič slišim.




Paštetka -> RE: polnozrnata žemlja (6.10.2008 21:38:19)

Nekateri P ga priporočajo šele po 9. mesecu zaradi glutena, ki je alergen.


gluten ni alergen.  

Se strinjam s picolo.




kaya2007 -> RE: polnozrnata žemlja (6.10.2008 22:12:12)

Meni pa je P rekla, da polnozrnati izdelki za dojenčke in malčke niso ravno fajn, ker preveč zavirajo absorbcijo železa in lahko otroci zaradi tega postanejo slabokrvni.


o madona, čisto vsak pediater ima neko svojo foro!




majci23 -> RE: polnozrnata žemlja (7.10.2008 15:39:36)

sej no fora, da je gluten alergen ampak gluten(ki je beljakovina) je vzrok celiakije. Zato je "prepovedan" na jedilniku dojenčkov.




katra55 -> RE: polnozrnata žemlja (8.10.2008 8:55:08)

Gluten, ki je seveda beljakovina, je alergen. Povzroča pa preobčutljivost tankega črevesa za gluten (intoleranco na gluten) oz. celiakijo, ki spada med alergije. Beseda alergija pa pomeni preobčutljivost.
Gluten ne povzroča samo celiakije ampak tudi druge vrste alergij.




Pikapolonica_ -> RE: polnozrnata žemlja (8.10.2008 9:01:03)

Katra55, zelo mi je všeč, kako si razložila, kaj dejansko pomeni beseda 'alergen'. Tudi naša pediatrinja je poudarjala, da je gluten alergen, mi smo ga uvedli nekje po 8mesecu starosti, in večinoma od takrat je polnozrnat kruh.




botrca -> RE: polnozrnata žemlja (31.10.2008 21:36:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Polnozrnata žemlja je zelo zdrava.




Stran: [1]