RA in podaljšanje porodniške (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


livia -> RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:15:57)

V RA sva pristali ker sem pri hčerki opazila slabše gibanje z desno stranjo telesa. Od rojstva je veliko več brcala z levo nogico, potem se je kaka 2 meseca obračala samo in izključno preko desnega boka, v fazi začetnega plazenja je dajala samo desno nogico pod trebuščeh. Občasno je zelo trda in se uloči nazaj.
Pri 7 mesecih sva bili v RA, kjer so ji postavili diagnozo: vidna diskretna desnostranska hemisimptomatika.
Zdravnica nama je pokazala vaje in naju naročila na pregled čez 2 meseca.

Malo sem bila razočarana, ker sem pričakovala fizioterapijo, a nič.

Kakšne so vaše izkušnje z RA in podobno diagnozo? Ste hodile na fizioterapijo? Ste zaradi tega dobile kaj podaljšano porodniško?




TONČI. -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:18:31)

Pri nas je na izvidu od razvojne pisal, da priporočajo pod. porodniško




Doll -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:27:17)

jah,če lahko tudi vi to delate,potem je brezveze hodit k njim na vaje,če lahko to tudi vi z otrokom delate redno doma.Po 2 mesecih se greste pokazat,če je kaj boljše in vam bodo še za vnaprej pokazali druge vaje ,če je potrebno.
Mi smo tudi vaje delali doma,tam prihajali na 1 mesec da so videli kako napreduje in pokazali še druge vaje.
Sicer je sin imel drugačno diagnozo a isti šmorn,pač ni potrebno k njim hodit.
Meni se to ne zdi nič takega[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Da bi pa samo zaradi tega dobila podaljšano ne vem

Poskusi




Anonimen -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:31:04)

Malo sem bila razočarana, ker sem pričakovala fizioterapijo, a nič.


Kolikor sem sama razumela RA, je njeno bistvo prav v tem, da ti pokazejo vaje, ki jih delas sam doma in to vsak dan. "Fora" je ravno v tem, da pri vsakodnevnih gibih ravnas pravilno in to vsako uro in vsak dan. Eventuelna terapija je samo kaplja v primerjavi s tem, kar lahko naredis sam. No, tako sem jaz razumela.




Anonimen -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:53:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Kolikor sem sama razumela RA, je njeno bistvo prav v tem, da ti pokazejo vaje, ki jih delas sam doma in to vsak dan. "Fora" je ravno v tem, da pri vsakodnevnih gibih ravnas pravilno in to vsako uro in vsak dan. Eventuelna terapija je samo kaplja v primerjavi s tem, kar lahko naredis sam. No, tako sem jaz razumela.


Bistvo RA je, da ti pokažejo kako naj bi pravilno delal z otrokom, vendar mislim, da se ob enkratnem obisku tega ne da naučiti.  Ne rečem za handling, za samo nevrofizioterapijo pa potrebuješ kar nekaj "učnih" ur. Midva s tamalim še vedno redno obiskujeva nevrofizioterapijo, doma sama delava, in rezultati so tu. Večji kot smo si kdajkoli sploh upali pomisliti.

Drugače naj ti pa razvojna zdravnica na izvid napiše za podaljšanje porodniške.




Anonimen -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 20:59:03)

Ne rečem za handling, za samo nevrofizioterapijo pa potrebuješ kar nekaj "učnih" ur.


Ja, cisto mogoce.
K sreci sem bila zelo malo v RA...




jajula -> RE: RA in podaljšanje porodniške (5.10.2008 22:47:20)

IZVIRNO SPOROČILO: kokakola

Bistvo RA je, da ti pokažejo kako naj bi pravilno delal z otrokom, vendar mislim, da se ob enkratnem obisku tega ne da naučiti.  Ne rečem za handling, za samo nevrofizioterapijo pa potrebuješ kar nekaj "učnih" ur. 



s tem se pa zlo strinjam.




livia -> RE: RA in podaljšanje porodniške (6.10.2008 16:08:24)

Sej glih zato sem mislila, da bova dobili fizioterapijo.
Seveda lahko starš z rednimi vajami stori največ. A v pol ure se vseh vaj za 2 meseca ne moreš zapomnit. Otrok v tem času tudi napreduje in mogoče bi rabili še kake druge vaje. Te ti verjetno pokaže fizioterapevt.
A potem za podaljšanje porodniške sploh ne rabiš obiskovat fizioterapevta. Zadošča, če ti v RA na izvid napišejo, al kako?




jajula -> RE: RA in podaljšanje porodniške (6.10.2008 16:20:40)

no tud mene zanima v katerih primerih podaljšujejo porodniško.
nam je namrelč v RA zdravnica rekla da bi morali obiskovati terapijo na dva tedna, pa zraven smo dobili še napotnico za delovno terapijo, kjer smo zdaj naročeni vsak teden, po drugi strani pa mi reče da nismo tolk hud primer da bi bli upravičeni do blazine airex na napotnico...




Stran: [1]