Kopanje v bazeu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


SuzyB -> Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:14:44)

Pozdravljene!

Ali se med nosečnostjo lahko kopaš v bazenu oziroma v termah. Jaz sem namreč v drugem trimesečju, pa bi se šla mal namakat, pa ne vem če se lahko.

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav




Dali* -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:21:54)

Kopanja in razne tople kopeli v nosečnosti niso priporočljive. sploh pa temperatura ne sme presegati 28 stopinj.




mama_milchy -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:26:06)

mi se v nedeljo odpravljamo v terme olimija in sem seveda povprašala ginekologa glede kopanja v teh bazenih; pravi,da nevarnosti ni, če ni ženska odprta; obvezno pa se po kopanju moraš dobro stuširat zaradi klora v vodi. ni pa priporočljiv wirpool ker je prevelika temperatura; tako je meni moj G povedal;




caligula -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:28:27)

jaz se zadržujem da nisem šla. pa sem pred zanositvijo šla vsak dan skor v atlantis v svet savn se savnat pa pol namakat v toplo vodo. zdaj mam še par tednov do konca potem bom pa šla z malim skupaj. sej zdržiš :D ni priporočljivo zarad bakterij. vse za svojga pikca! bazeni bodo lahko še kasnej.
res pa je da obstajajo neki tamponi za nosečnice, sam jaz temu nič kaj preveč ne zaupam ker se ravno tako lahko namočijo pa pride bakterija do pikca.
odločitev posameznice, jaz nisem šla
šla pa sem v prvem trimesečju še parkrat v solarij za par minut, po četrtem mesecu pa več ne.




KOKICA32 -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:29:21)

No, to tudi mene zanima. Verjetno je treba preoblačiti mokre kopalke... Kaj pa tisti nosečniški tamponi so nujni, da ne pride do kakšnih okužb...saj veste javna kopališča pa to?




Dali* -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:31:33)

Nujno potrebno si je spreoblačiti kopalke in NE uporabljati tamponov.
Otročiček je zavarovan z debelo sluznico, ki zapira maternični vrat in mu nobena stvar ne more do živega.




anchika -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:33:45)

tudi mi imamo namen enkart januarja obiskati  Terme vandar jaz se ne bom kopale. Šli momo predvsem zaradi sinkota in da se mal odpočijemo--sprememba okolja. Jaz sene  bi kopala četudi bi mi  G rekla da lahko.
Prijateljica je govorila da se lahko kopaš in....in ona se je šla, naslednji dan pa je že bila v bolnišnici saj  je začela krvaveti, tam pa so jo nakurili če je normalna, da kdo jije rekel da se lahko kopa v bazenih. Na srečo je bilo nakoncu vse v redu le celo nosečnost je bila pri zdravnikih.
V morju se lahko v bazenih pa ni priporočljivo.
Odločitev posameznika




Šaki -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 11:55:18)

IZVIRNO SPOROČILO: SuzyB

Pozdravljene!

Ali se med nosečnostjo lahko kopaš v bazenu oziroma v termah. Jaz sem namreč v drugem trimesečju, pa bi se šla mal namakat, pa ne vem če se lahko.

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav


naj se nebi.

no jz se res nebi.pa počakajte da rodiš pa pol pejte.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




amaya -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 12:35:25)

IZVIRNO SPOROČILO: anchika

tudi mi imamo namen enkart januarja obiskati  Terme vandar jaz se ne bom kopale. Šli momo predvsem zaradi sinkota in da se mal odpočijemo--sprememba okolja. Jaz sene  bi kopala četudi bi mi  G rekla da lahko.
Prijateljica je govorila da se lahko kopaš in....in ona se je šla, naslednji dan pa je že bila v bolnišnici saj  je začela krvaveti, tam pa so jo nakurili če je normalna, da kdo jije rekel da se lahko kopa v bazenih. Na srečo je bilo nakoncu vse v redu le celo nosečnost je bila pri zdravnikih.
V morju se lahko v bazenih pa ni priporočljivo.
Odločitev posameznika


mislim, da za njeno krvavitev ni kriv bazen, ampak kaj drugega. itak te pa tam nakurijo čim delaš nekaj kar jim ne gre...Namesto, da bi ji dali pravo diagnozo kar zahteva več dela, so se obesli na bazen in adijo. Pa sej ne morem verjet. Zato je bila pa potem še celo nosečnost pri njih [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Bazen je nevaren samo zaradi gljivic, ki jih lahko stakneš. pa visoka temp. ne sme bit preveč. Za gljivice so tamponi prav za nosečnice (dobiš v Mullerju). Manj kot kompliciraš boljše je. Tudi v avtu je nevarno se vozit, pa se vozimo, a ne?




Naja30 -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 13:05:41)

amaya ima prav. Jaz se v nos. izogibam bazenov, ker sem pred leti staknila glivice (nenoseča) in ne bi rada še enkrat šla čez to.




anchika -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 13:44:01)

ja saj pravim vsak dela kar ve da je prav. Kot nekatere pazijo kaj jedo , nekatere pa jemo vse , prav tako se ene brez skrbi kopajo v bazenih ene pa imamo strah.

Vse je v glavi




ronja -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 14:02:00)

Bazen ja, na koncu je dobro uporabljat nosečniške tampone, zadnji mesec pa boljše, da ne, da se kaj ne okuži, če se slučajno mv že prej kaj odpre.

terme pa ne, ker topla voda ni priporočljiva, pa še veliko več bakterij je tam not kot v normalnih bazenih. Tudi ionska sestava naj bi lahko bila preveč obremenilna v raznih toplicah.




ronja -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 14:10:31)

caligula, nosečniški tamponi se ne napijejo vode, niso taki kot navadni, so povoščeni in so ko en čep. Niso pa seveda 100%. So pa zato, da ne pride preveč sranja globoko v nožnico - manj verjetnosti, da se ti okužiš tam spodaj, skratka. V nosečnosti je namreč nožnica malo povečana oz. ne vem, kako naj temu rečem, ampak saj veste, kaj mislim;) Zadnji mesec pa res odsvetujejo, tudi s tamponi.

Če si nagnjena h glivicam ali veš, da je vaš bazen usran, je sigurno boljše ne it. Če pa si bazena navajena in približno zaupaš higieni, potem uživaj.

Kar se tiče dojenčkov pa tudi ni dobro jih dajat v terme - sploh naj bi šli samo v bazene, kjer imajo tudi vadbo za dojenčke, ker tisti so redno čekirani, da ni bakterij in imajo precej posebnih strožjih predpisov. Je pa en tak tudi v atlantisu, tak da bosta lahko uživala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




petra *k -> RE: Kopanje v bazeu (14.10.2008 14:51:37)

sploh nobene vloge ne igra topla in mrzla voda v termah. midva z mojim sma šla na letos na dopust v terme, ko sem bla jaz v 4.mesecu. nima veze al je topla al je mrzla voda, obojna vsebuje enake sestavine, in to je vzrok zaradi česa se naj nosečnice ne bi kopale v termah. lahko greš se namakat, ampak se drži tega 10 min se kopaš, se preoblečeš v suhe kopalke in si pol ure zunaj. pa spet 10min se kopaš... tak je meni povedal ginekolog, polek tega pa še maser v termah čatež. to pa je dalje tvoja izbira, kaj boš naredla[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]