atopični dermatitis - dedno? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


marpa -> atopični dermatitis - dedno? (21.10.2008 21:59:44)

Zdravo

No pri nas so tudi ugotovili, da ima naša  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]  atopični dermatitis. Začeli smo hoditi na bioresonanco, ker pravijo da ful pomaga. Bomo videli.
Brala sem pa tudi, da je to dedno. Mi je pa zanimivo, ker pri nas nima nobeden atopičnega dermatitisa niti iz fantove strani ne.
Kako je pri vas s tem? Drugače je pa tko, da najbolj pomaga krema MELEM (vsaj nam) sestavljena je na zeliščni bazi lahko tudi večkrat na dan
namažeš pa še ne škoduje nič. Mi smo mel krem čuda nobena ni pomagala, razen elocom, locoidon ampak to so vse hude kreme.
S to kremo je pa že po 2 urah vidno izboljšanje.  Tako, da po 1 dnevu mazanja ima mogoče le še eno pikico.




blak -> RE: atopični dermatitis - dedno? (21.10.2008 22:39:59)

jaz sem ga tudi imela, pa ga moji starši niso imeli, le mama je pri drugi nosečnosti fasala nek čuden ekcem.
moj mali pa ga tudi ima, sicer bolj blago obliko...trkam na les. Ja, kožo je treba redno negovat. Mi uporabljamo neko kremo, ki jo zamešajo v lekarni (z olivnim oljem) in kombinacijo Diprogenta/Elocom in Elidel.
Upam le , da tako ostane in da ne napreduje.




marpa -> RE: atopični dermatitis - dedno? (21.10.2008 22:44:21)

 No jaz sem imela tudi to mešanico kreme elocom/elidel pa še ful drago sem jo plačala, čeprav je bila na recept.
Ampak ne pomaga tako dobro kot MELEM. Pa še ono lahko samo 1X na dan namažeš, to pa lahko večkrat.
Imajo jo pa tudi v Sanolaborjevi lekarni.




J.L. -> RE: atopični dermatitis - dedno? (28.10.2008 10:15:06)

dajta mi prosim povedat kaj sploh je atopični dermatitis? naša mala ima flekce po obrazu in po posvetu z spletno zdravnico, se bomo šli pokazat naši P. možen sum na AD. je to isto kot alergija na kravje mleko?




primacare -> RE: atopični dermatitis - dedno? (7.8.2018 14:34:03)

EKOLOŠKO KONOPLJINO MAZILO S SIVKO ALI OGNJIČEM

Pa ga imamo, dolgo pričakovano, najbolj iskano mazilo na svetu!

Sestavine:
• posušeni konopljini cvetovi;
• posušeni cvetovi sivke ali ognjiča
• bio kokosovo olje;
• bio čebelji vosek;
• bio konopljino olje;
koncentrirana konopljina smola

Uporaba mazila
Mazilo je namenjeno predvsem lajšanju simptomov povezani s kožnimi boleznimi, uporabljamo pa ga lahko tudi za druge bolezni, kot so bolezni dihalnih poti, krvno-žilnega sistema in poškodbe mišic.

Kožne bolezni:
Luskavica, atopični Dermatitis, prhljaj, ogrci, kurja očesa, izpuščaji in alergije, Herpes, razpokane ustnice, Hemeroidi, glivice na nohtih, kožne rane, vreznine, opekline in bakterijske okužbe.
Uporaba: Vsaj 2x dnevno; zjutraj in zvečer, po potrebi več

Bolezni mišic, sklepov in kosti:
Tortikolis, bolečine v križu, bolečine v mišicah, menstrualni krči, zvini, nategi in zlomi.


Bolezni krvno-žilnega sistema:
Flebitis, razjedanje žil, krčne žile


Bolezni dihalnih poti:
Bronhitis, Astmatične bolezni, Kronično vnetje grla (mažete na predelu pljuč in grla)






Stran: [1]