Uporaba otroške opreme - do kdaj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


Majuska -> Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 0:37:48)

Ojla,

če morda nisem v pravem forumu, naj moderatorji predstavijo temo ...

Najbrž mi bodo lažje odgovorile tiste mamice, ki imajo več otrok, oziroma kakorkoli - koliko časa ste recimo uporabljale previjalno mizico? Kdaj ste zamenjali lupinico za večji avtosedež? Kdaj ste zamenjali voziček za večjega?

Zanima me malce za orientacijo, da vem kaj me čaka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Hvala za odgovore!




Doll -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 0:48:28)

Previjalno mizo dokler je imel plenice seveda manj kot 2 leti
V avtosedež takrat ko je bil zrel za njega cca 1 leto.
Voziček nikoli nisem menjala




Pandica -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 1:11:20)

Previjalno mizico še uporabljam zdaj pri enem letu starosti male.
V lupinici še jo tut vedno vozim, ker še je ni prerastla, čeprav jo že nov avtosedež čaka v njeni sobici [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Voziček - globokega + športnega, vse v enem še uporabljam zdaj za makedam ali pa za bolj po gozdnih poteh. Ker pa je ta full velik, težek in kaj še vem vse, smo ji nekje pri njenih 6 mesecih še nabavili "marelo" PP Pliko P3, ki jo imam zdaj kr ponavadi vedno v avtu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lunca1 -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 5:28:59)

Mi smo previjalno uporabljali do njenega 3,5 leta, dokler ni bila še ponoči suha. Zdaj pa služi za tamalga, ki je trenutno star 9 mesecev.

Lupinico smo pri obeh ukinili nekje pri 8 mesecih.

Voziček pa smo športni uporabljali do nekje 6, 7. meseca, zdaj pa bolj uporabljamo marelo. No v bistvu oba, marelo imam v avtu, športni vozek pa v kolesarnici. Pozimi bo po snegu bolj prišel tavelik.

Ležalnik trenutno še uporabljamo za jutranje in večerno hranjenje.




Gordana-3 -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 7:32:16)

mi imamo doma 4,5 in 2,5 letnico. previjalno mizo uporabljamo še sedaj. imamo jo v kopalnici poleg umivalnika. ta večjo posadim gor, ko ji režem npr. nohte, ali po kopanju, ko ji sušim lase.




bskrle -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 9:34:19)

Previjalno 5 let neprekinjeno, voziček marelo že 5 let, običajni je imel delo 2 leti, lupinico do enega leta (majhni otroci). Ja, imamo 3 otroke.




botrca -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 9:56:54)

Previjalno mizico še uporabljam (Jan je star 10,5 mesecev)in jo bom verjetno do 1 leta, ker je že zdaj dolgi.
Voziček imam še vedno isti (Peg Perego Pliko3 ful oprema) in ga bom imela dokler bo hotel biti v njem. Potem pa bom kupila dežnik, ker je lažji in bolj praktičen, pa v avtu manj prostora zasede. Verjetno spomladi ko bo že lepo hodil bom menjala.
Lupinico imam še vedno isto in do 1 leta oz. do 9 kg ne menjaš oz. dokler otrok ne stabilno sedi. 




sazi -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 12:22:05)



Previjalno mizico - mali ima 2 leti in 8 mesecev in je še vedno v plenicah, tako da bo še v uporabi. Jo imamo pa v kopalnici in npr. sestra jo uporablja tudi za svojega skoraj 4 letnika, ko pride iz banje - sedi gor in se tam oblačita, sušita lase... Skratka uporabno (če je dovolj velika, stabilna in na uporabnem mestu).
Voziček - v košari je bil 5 mesecev. Pri slabem letu in pol smo velik voziček zamenjali za majhno marelo.
Lupinico - je bil v njej 11 mesecev.




mml -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 14:24:50)

Previjalna miza  je bila pri Manci uporabna za oblačenje do nekje 2,5 let, po tem se je pa uprla in se začela oblačit na tleh

Košara na vozičku je bila pri obeh uporabna nekje do 3,5 meseca, po tem sta šla pa v športni del vozička, marelo smo pa začeli bolj uporabljati nekje pri 10 mesecih, ker sem kupila Zappa, ki nima možnosti regulacije naslona

Lupinica nekje pri 9. mesecih sta se mi oba zdela prenesrečna v lupinici in tudi dovolj velika in stabilna, da sta šla v avtosedež




Vilma -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 14:29:04)

Previjalna miza se uporablja dokler otrok ni suh. To je tam vsaj dve leti, povprečje verjetno tri, lahko tudi več.
Lupinico smo zamenjali pri 9 mesecih za avtosedež 9-18 kg.
Voziček smo imeli Peg perego pramette, ki je primeren od rojstva. Pri 15 mesecih je šel sine v marelco.




kenya -> RE: Uporaba otroške opreme - do kdaj? (22.10.2008 14:38:37)

Pri nas smo uporabljali previjalno malo manj kot 2 leti, ko je bla brez plenic. Je pa res, da je naša bolj manjša med vrstniki.

Lupino smo zamenjali za avtosedež nekje okrog 9 meseca. Sem komaj čakala, da jo menjamo, ker se je non stop kuhala v njej.

Čeprav sem bila najprej proti, smo za v trgovino in potovanja kupili zappa nekje okrog 8. meseca. Včasih, ko je blo treba na hitro kam skočit je prišel zelo prav.




Stran: [1]