pravljice (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Knjiga, film in glasba



Sporočilo


* Mateja * -> pravljice (23.10.2008 17:01:42)

Ojla!
kot sem že pisala pišem diplomo. teorija je na koncu, jupi. Zdej se pa lotevam empirije. Zbiram primerne pravljice, živalske oz. basni. A imate kakšno dobro idejo. Jaz namreč poznam ful malo pravljic, sploh pa živalskih.
Rabim pa eno ljudsko, eno slovensko avtorsko in eno tujo avtorsko. MOra biti pa primerna za likovno podoživljanje in za pripovedovanje.

Hvala, če mi boste kakor koli pomagale! Še posebej bi prosila vzgojiteljce za pomoč.




Pikapolonica_ -> RE: pravljice (23.10.2008 17:03:44)

Volk in jagnje
Lisica in grozdje

(iz Nekoč je bilo... Najlepše pripovedke, avtor: tony Wolf, založba Karantanija)




bskrle -> RE: pravljice (23.10.2008 17:31:57)

V knjižnici imaš zbirke živalskih basni, avtorske od Pregla, Bora ...
VOlk in jagnje je ruska - Krilov.





Poka -> RE: pravljice (23.10.2008 17:59:47)

Jaz sem imela podobno temo za diplomsko, je bilo kar zanimivo. Po mojem je primerna katerakoli pravljica, ker vse spodbujajo domišljijo. Pobrskaj malo na cobiss, pa na wikipediji, boš zagotovo našla kaj primernega in se potem odloči. Tega je itak ogromno. 




bumerang -> RE: pravljice (23.10.2008 18:15:50)

Basni itak Ezopove.

Od živalskih zgodb, pravljica to ravno ni, je pa meni fajn tista, ko so pulili repo. Za majhne otroke je super za pripovedovat pa ritem vsebuje, za risat je pa tudi kaj.




* Mateja * -> RE: pravljice (23.10.2008 21:23:44)

Hvala! Bom mal počikirala!




Lejči -> RE: pravljice (23.10.2008 21:45:05)

če ti je kakorkoli v pomoč, naša miška ima ful rada Podkovano žabo. Najdeš jo kot knjižico posebej ali pa v Zlati čebelici. 




frutka_ -> RE: pravljice (23.10.2008 21:59:18)

Mojca Pokrajculja-koroška pravljica
Babica pripoveduje-slo pravljice




Rožica I -> RE: pravljice (24.10.2008 10:35:17)

Muren in mravlje ter  Jež in lisica [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




* Mateja * -> RE: pravljice (27.10.2008 20:11:46)

JOj imam en kup knjig zdej doma in kar nevem, kaj naj se odločim. za slov. avtorsko si bom zbrala od A.Štefan Bobek in barčica. za ljudsko še kolebam ali ni Janček ježek ali pa Bela kača s kronico.  Ustavi pa se mi pri tuji avtorski. Tle pa ne vem ni, ker nič ne poznam! Smo na faksu obravnavali le slov.




Stran: [1]