AD (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


J.L. -> AD (28.10.2008 10:41:18)

kako se ugotavlja AD? je potrebno uvesti drugačno prehrano? predvsem pa me zanima, če je zaradi AD potrebno menjat kravje mleko z mlekom za alergike?




mala maja -> RE: AD (28.10.2008 10:49:12)

kakor so meni razložili je to alergija za katero se točno ne ve na kaj je otrok alergičen, reagira pa z malimi pikicami po telesu ki  srbijo ali pa flekci po obrazu. In ponavadi je prvo kar izločijo mleko in jajca.


naš ta srednji je bil testiran na vse živo in je bilo vse negativno, pa je bil skoz v pikicah in flekcih.  Tako smo si začeli pisati po navodilih pediatra kaj je koliko poje in ugotovili smo da je alergičen na čokolado. Sedaj je star 8 let in nima nobenih večjih težav, tja do ene 4 leta pa je bil ves v pikicah in to samo po hrbtu, po obrazu pa v flekih kot da bi izgubljal pigment.




*Uršula* -> RE: AD (28.10.2008 12:55:27)

Atopični dermatitis ni alergija, ampak koža nagnjena k ekcemom, izpuščajem itd. Ni pa vedno povezan z alergijo- odvisno od otroka do otroka. Če nimate dokazane alegije na kravje mleko ni nobene potrebe da bi ga zamenjali, razen po navodilu pediatra - alegologa.




J.L. -> RE: AD (28.10.2008 13:11:56)

IZVIRNO SPOROČILO: *Uršula*

Atopični dermatitis ni alergija, ampak koža nagnjena k ekcemom, izpuščajem itd. Ni pa vedno povezan z alergijo- odvisno od otroka do otroka. Če nimate dokazane alegije na kravje mleko ni nobene potrebe da bi ga zamenjali, razen po navodilu pediatra - alegologa.


nismo bili doslej na nobenih testiranjih. flekci pa so se pojavili pred par dnevi. bom poklicala k naši P in ser najavila, pa naj ona pove kaj meni, ker je bv napamet nekaj ugibat. upam, da ni nič takega.




Stran: [1]