kdaj drugi obrok GH (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


aria81 -> kdaj drugi obrok GH (31.10.2008 21:22:43)

Pozdravljene.

Imamo 5 mesecev starega sinčka pri kateremu uvajanje GH je steklo gladko.
Po treh dneh uvajanja smo že imeli cel obrok GH za kosilo (tako jemo že 1 teden)

Me pa zanima kdaj ste ve začele z uvajanjem drugega obroka GH?
Ne bi rada s to hrano pretiravala, da ga nebi zaprla. Ampak vsakič ko jem me gleda in odpira usta.










botrca -> RE: kdaj drugi obrok GH (31.10.2008 21:28:36)

Mi imamo zjutraj flašo, ob 13h mlečno kašico (gris,polento,keksolino,rižolino,čokolino...) bilo kaj, ker ima zelo rad, popoldan okrog 17-18h sadni ali zelenjavno-mesni obrok in zvečer flaša. Vmes mu dam še 2 malici in to je to.
Naj bi otroci imeli vsaj 2 mlečna obroka do 1 leta, pa 1 gh. Ne vem, mnenja so različna. Jaz delam tak.

To pa da te gleda ko ješ, dela tudi moj in mu vedno dam prvo je samo probal in če je bil odziv ok, je dobil še.




Pikapolonica_ -> RE: kdaj drugi obrok GH (1.11.2008 8:24:18)

IZVIRNO SPOROČILO: aria81

Pozdravljene.

Imamo 5 mesecev starega sinčka pri kateremu uvajanje GH je steklo gladko.
Po treh dneh uvajanja smo že imeli cel obrok GH za kosilo (tako jemo že 1 teden)

Me pa zanima kdaj ste ve začele z uvajanjem drugega obroka GH?
Ne bi rada s to hrano pretiravala, da ga nebi zaprla. Ampak vsakič ko jem me gleda in odpira usta.









Glede na to, da že 3tedne jeste 1obrok, bi verjetno bil že čas za drugega - čeprav mi smo malo kasneje začeli z uvajanjem, drugi obrok je pa dobil sadno ali mlečno kašico pred spanjem.




Soncnica Sandra *** -> RE: kdaj drugi obrok GH (2.11.2008 10:41:59)

Naša ima 4-5 obrokov, ki so kdaj bolj, kdaj manj obilni. Smo pa po cca.3-4tednih prešli na 2 obroka GH, ampak vedno čez še kaj popije, čaj ali kakšen sok




matic0105 -> RE: kdaj drugi obrok GH (2.11.2008 16:46:34)

Sončnica Sandra, najprej poljubčka Manci od Matica. Koliko GH pa ti poje na obrok - jaz sploh nimam občutka, koliko naj mu dam. Bi kar jedel in jedel - mlekca pa ne bi. A ji že daješ meso? Mi smo zaenkrat na zelenjavi, sadju, rižkotu.




Soncnica Sandra *** -> RE: kdaj drugi obrok GH (2.11.2008 17:14:27)

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Sončnica Sandra, najprej poljubčka Manci od Matica. Koliko GH pa ti poje na obrok - jaz sploh nimam občutka, koliko naj mu dam. Bi kar jedel in jedel - mlekca pa ne bi. A ji že daješ meso? Mi smo zaenkrat na zelenjavi, sadju, rižkotu.


Manca vrača poljubčke Maticu.
SEdaj pa je od sramu kar zaspančkala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Po pravici povedano ne vem koliko GH mi poje na obrok. Enostavno ji dajem dokler je lačna, ko pa ni več, pa itak ne odpira več ust ali pa začne pljuvat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Mesa še ne papcamo. Smo na sadju in telenjavi pa na kašicah unih ki jih zmešaš z vodo (z okusom piškota, sadja, ...)




inesc -> RE: kdaj drugi obrok GH (2.11.2008 19:47:20)

Naš je star 7 mesecev in pri njemu hranjenje izgleda takole:
dojenje (nočno)
dojenje
GH - sadne kašice
GH - zelenjavne kašice
GH - mlečni obrok
dojenje

Ker je dober jedec, smo kmalu prešli na en cel obrok GH (sadni) - mislim, da po nekaj dneh. Sem pa najprej začela dajat jabolko, nato korenje. Najbolj me je skrbelo kako bova prešla na drugi GH, ki je seveda popoldan, ker je najboljše nova živila uvajat dopoldan. No, pa je moja glava tuhtala in se odločila, da bova midva najprej spoznala več zelenjave, da bova lahko imela tudi obrok popoldan. Tako sem cca. 2 tedna uvajala samo zelenjavo. Ko je spoznal nekje 3-4 vrste zelenjave, sem pa kar naredila preobrat in mu dopoldan dala sadni obrok, popoldan (za čas kosila) pa zelenjavni obrok (seveda na začetku še dojenje, ki sem ga pa ukinila po parih dneh, ker je super jedel).

Potem je prišla k meni patronažna in je rekla, da kompliciram (kar mi je jasno, čeprav se trudim da ne bi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]). Sedaj novo zelenjavo uvajam tudi popoldan, vendar jo prvi dan ponudim res zelo malo in v kombinaciji z že znanimi in sprejetimi živili. Zaenkrat pa je:
- sadje: jabolka, hruške, banane, melona, avokado
- zelenjava: korenje, krompir, bučke, cvetača, brokoli, špinača, koruza, brstični ohrovt
- kašice: riževa, prosena, ovsena
- testenine
- kisla smetana

Ker je sedaj že star 7m, bom ta teden začela uvajat jogurt ali pa skuto (ne vem še točno kaj prej) in bom tako počasi nadomestila še jutranje dojenje.

Upam, da bo kaj pomagalo. Pa še naprej uspešno uvajanje!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]