|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi pregled
3.11.2008 15:16:27   
Anonimen
zivjo
bliza mi se 3 mesec nosecnosti pa mam jutri svoj prvi pregled
(mene pa zanima kako vam je bilo na prvem pregledu kaj vam G.
naredila kaj  vam je rekla,.....)
ker se nism bla na pregledu me je malo strahuser posted image ker ne vem kako to poteka
mi lahko kdo kako pomaga????????'  prosim
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:20:01   
Anonimen
Preberi TUKAJ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:20:21   
bskrle
Voda, kri, tehtanje, pritisk, bolezni, alergije ... UZ skozi nožnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:22:10   
Anonimen
Še več o prvem pregledu TUKAJ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:23:03   
manna
Kar lepo mirno!
Meni je G vzela bris (kot običajni), nardila vaginalni UZ (ti da nek tak instrument  noter ampak nič ne boli) kjer sem videla otročka, dobila tudi slikco za domov. Pa vprašala me je par stvari (če jemljem Tifol, bolezni v družini, če mislim it na NS in take reči). Potem pa še pregled krvi in vode v laboratoriju in domov! Najlepši del je gotovo ko gledaš malega! Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:26:05   
Anonimen
Česa te je strah? Prvega pregleda pri g ali prvega pregleda pri g kot nosečnica? Očitno te mora bit pošteno strah, da greš komaj v tretjem mesecu na pregledu. Navadno hočejo bit vse čim prej pri g na pregledu.
Jaz sem imela prvi pregled v 9 tednu. Takrat mi je naredil potrditveni UZ, ki ne boli in se ga zato ni potrebno bati. Vzel mi je bris iz nožnice, ki tudi ne boli, je le nekoliko neprijetno. Sestra me je stehtala, pomerila krvni tlak. Dobila sem materinsko knjižico in napotnico za laboratorij za vodo in kri.
Mislim, da je to vse kar se tiče prvega pregleda kot nosečnica. To pa ni nič takega, da bi se človek moral bati. Navadno se ženske veselijo, ker vedo da bodo prvič videle srček življenja v sebi. Pogumno in boš vidla, da ni nič hudega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi pregled
3.11.2008 15:37:14   
Anonimen
povedan po resnici komi cakam na pregled sam ko te neki strah prime
mislim prvi pregled kot nosecnica............prej nism mogle pridt na pregled ker je
zdravnica bila na bolniski
a bom lahko ze jutr vidla svojo bebico? (mogoce so vprasanja malo smotana
sam ko mi je vse to prvic kot otrok tako tudi pregled)
kot sm ze rekla komi cakam sam me je tudi strah ker je vse skupaj prvic

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi pregled
3.11.2008 16:19:07   
Lorencia
Seveda boš lahko jutri videla bebico...na prvem pregledu se vedno opravi UZ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi pregled
3.11.2008 16:31:39   
daisyb
živjo,

čudno se mi zdi, da greč šele sedaj na prvi pregled..sem se pa mal potolažla, ker so mene naročili šele 11.11. na prvin pregled..sm pa še v kakem 9 mesecu po tistih izračunih (glede na 1 dan zadnje M).

ker sem se bala, da pol ne bom utegnila na NS..med 11 in 14 tednom. Kako pa boš ti opravila NS? Te bodo mogli kar takoj sprejet..jaz upam, da res ni za to kakih čakalnih vrst...saj plačamo in je skoraj nujno.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi pregled
3.11.2008 16:39:41   
Lorencia
Anonimna, v katerem tednu si.

Oziroma kdaj je prvi dan zadnje menstruacije, ki si jo imela pred nosečnostjo ?

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prvi pregled
3.11.2008 19:15:36   
daisyb
ojla,

prvi dan moje zadnje menstruacije je bil 8.september...se pravi, da bi sedaj bil že deseti teden.

lp,

daisyb

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi pregled
3.11.2008 19:23:22   
daisyb
no...mal sem se uštela.....v 10 tednu bom imela prvi pregled...to je lih 11.11., za martinovo. se prav mal bojim, da bo že sedaj kaj narobe (upam, da clear blue ni pokazal napačnih podatkov:-)..ma glede na vse znake, mislim, da sem noseča.

papa,

daisyb

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi pregled
3.11.2008 19:47:09   
Lorencia
Na tvojem mestu bi se zdaj že prijavila na nuhalno svetlino, da v primeru gneče prideš pravočasno na pregled.
Če pa bi bilo kaj bilo narobe do takrat, pa še vedno lahko odpoveš termin, vendar ne bodi tako črnogleda...

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi pregled
3.11.2008 20:39:10   
Anonimen
no jz sm pa zadno user posted image  mela od 20 do 27 avgusta
pa se nism mela pregleda
G.sm pa poklicala nekje v septembru in sla na pregled dat kri da se
prepricam ce je 100%(mislim ce sm 100% noseca)
tko da mam jutri prvi pregled......povedan po resnic komi cakam sam me je tudi malo strah (mislim da nism edina)
pa se nek m zanima a mi bo lahko tocno povedala v kerem mesu sm?
joj komi cakam da grem jutri na pregled........... 

(odgovor članu Lorencia)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi pregled
4.11.2008 13:54:31   
daisyb
pozdravljena Lorencia,

hvala še enkrat za vse nasvete. Jaz sem se danes prijavila za pregled NS v Dravlje, tako, da bom imela pregled 28.11.

Moja G mislim, da nima licence...itak pa sem se za Lj odločila po priporočilah..pa saj tudi ni tako daleč.

lp,

daisyb

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prvi pregled
4.11.2008 14:08:40   
Lorencia
Anonimna,
na podlagi ultrazvoka, ti G. pove v katerem tednu naj bi bila - na podlagi velikosti ploda.

Drugače pa računaj, da po zadnji M. si nekje okoli 11.tedna...tako, da če se še nisi naročila na nuhalno svetlino - to naredi čim hitreje, namreč ni naloga G. da te opozori - kdaj je prepozno za nuhalno svetlino.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prvi pregled
4.11.2008 22:51:30   
Anonimen
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii       jz sm bla pa dans na pregledu
dobr je prezivela sm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sm v 8 tednu nosecnosti (mislim vsaj plodek je biv velik za 8 tedn)
vse je lepo potekalo edino k sm sla na UZ k sm videla svojo malo bebico so me malo custva izdala
drugac sm pa presrecna (pa se slikico sm dobila(od bebice))
vse je uredu potekal in blo ok-ey............sam me je strah prijel k sm sla kri dat(da vidjo kera kravna skupina sm) to je blo groza 4x so me spikal user posted image (2xz leve roke 1x z desne in potem so mi sele vzeli z nadlakti kri) joj to je blo nek najhujsuser posted image  ampak za mojo user posted image  se je vse splacalo
ta dan k sm mojga soncka vidla ne bom nikoli pozabla to mi je blo nek najleps v zivljenju........
zdej razumem kako se nekatere nosecince pocutijo........mislim da nikoli niso bile presrecne kokr v nosecnosti...............razen.........ene gospodicne k je prisla na pregled pa je zvedla da je dobila okuzbo..to je bilo groza (da komi cakas ma malo strucko in pol da ti zdravica to pove-pa sej znoris)  resnicno mi je bilo zav( gospodicne ne poznam)da so mi par kaplc iz uck usle........
no ce je mogoce tui ona gor(mislim na ringaraja) bi ji zazelela vse sreco in upam da se kmalu pozdravi
pa se nek....................punce cuvi te se pa srecno vsm nosecnicam

(odgovor članu Lorencia)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prvi pregled
5.11.2008 14:25:40   
dreamhorse
Jaz sem bila na prvem pregledu v 8 tednu. Videla sem bitje srčeka. In dete je bilo veliko 1,4 cm... 24. 11 imam drugi pregled, takrat bom v 13 tednu pred tem pa me čaka še NS. Ti pa če si tako daleč, boš verjetno že videla glavico, rokice in nogice. Pa baje se da spol tudi že določit... Samo meni osebno se zdi dokaj hitro... In tudi vaginalnega ti ne bo delala, pač pa po moje kar klasični uz. ker si že tako daleč, pa če nisi med tamočnimi po kg. Nič bat, sploh ni hudega. Jaz se spomnim, da sem bila tako frapirana, da sploh ne vem, kaj mi je g govorila... zato se koncentriraj na njo, ker kaj dobrega pove.. Drugače so pa to zelo lepi trenutki in jaz se že zelo veselim, da ponovno vidim svoje detece.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?