SLADKARIJE (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


valchy912 -> SLADKARIJE (4.11.2008 10:16:19)

Pozdravljene, mene zanima, če je katera kje zasledila kakšen link o škodljivosti sladkarij pri otrocih, da ga pokažem našim babicam in tetam, ki otroke vsak dan podomače povedano - filajo z sladkarijam. Mene to full moti ampak nekateri pač ne upoštevajo mojih želja, da ne toliko sladkarij dajat otrokom. Kaj naj storim? Kakšen link o tem bo zelo dobrodošel.
Hvala vam




Pikapolonica_ -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 10:27:13)

Tega je toliko napisanega v raznih časopisih in revijah, da so te 'tetike in babice' verjetno vse to že prebrale.

Jaz bi na tvojem mestu raje poprosila te 'tetike in babice', da namesto sladkarij otroku kupijo sadje, banane, mandarine, rozine, fige; in obrazložila, da občasna sladkarija ne škodi, kar naprej pa verjetno da, in da želiš, da menjajo te posladke za kaj bolj zdravega. In da 'kinder jajčko' dobi samo občasno, recimo 1x na teden, da pa ti je v veselje, če bo tisto kinder jajčko 1x tedensko kupila babica.
Sicer pa imaš tudi ti dve roki in če vidiš, da otrok znova gloda čokolado, le to vzameš, mu razložiš zakaj si jo vzela in mu jo nadomestiš recimo z mandarino. Tudi otroka moraš naučiti da je prekomerno uživanje sladkarij nezdravo, da je kakšen keks na dan OK, kaj več pa ne. Pa mu razložiš tudi da imajo sladkarije slabe učinke, kot so grdi zobki, pa boleč trebuh in da s tem ne smeš pretiravat.




Naja30 -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 10:34:57)

Po moje bi te stare tetke in babice lahko same vedele, da so sladkarije v prevelikih količinah nezdrave. In tudi sama jim povej, da ne maraš, da otroka filajo s tem.




muki1 -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 10:36:33)

To jim pokaži:

Izredno škodljivi dodatki. Če je le mogoče, se jim povsem izognite.
E102 tartazin Povzroča alergije, astmatične napade, migrene, zamegljen vid, srbečico, vnetje nosne sluznice, škrlatne kožne madeže. Povezujejo ga z tumorji ščitnice in poškodbami kromosomov. Še posebej je nevaren za osebe, preobčutljivih na aspirin ter za astmatike. V kombinaciji z E210 povzroča hiperaktivnost pri otrocih.
E110 oranžno FCF Povzroča želodčne težave, slabost, bruhanje, kožne izpuščaje, podobne koprivnici, otekanje kože, alergije, ledvične tumorje, poškodbe kromosomov, bolečine v trebuhu, poslabšanje prebave, zavračanje hrane. Povezujejo ga s tumorji pri poskusnih živalih. Še posebej nepriporočljiv za osebe, preobčutljivih na aspirin. Povzroča hiperaktivnost pri otrocih.
E131 modro V Povzroča kožne izpuščaje, podobne koprivnici, srbečico, slabost, bruhanje, motnje v krvnem pritisku, drhtavico, ter težave pri dihanju in druge alergijske reakcije. Povzroča hiperaktivnost pri otrocih.
E132 indigotin Isto kot E131. Povezujejo ga tudi z možganskimi tumorji.
E173 aluminij Povzroča številne alergijske reakcije, povezujejo ga z Alzheimerjevo boleznijo, povzroča osteoporozo.
E249 K nitrit Rakotvoren. Povzroča težave pri dihanju, omotico in glavobol.
E250 Na nitrit Dokazano rakotvoren. Povzroča hiperaktivnost.
E310 propil galat Povzroča vzdraženje želodca ali kože, ter krvne motnje (metemoglobinemija). Potencialno rakotvoren.
E311 oktil galat Enako kot E310.
E312 dodecil galat Enako kot E310.
E620 glutaminska kislina Enako kot E621.
E621 mononatrijev glutaminat Povzroča glavobol, pekoč in ščemeč občutek v vratu in na podlakteh, napetost obraza, žejo, hladen znoj, omotico, slabost, diarejo, trebušne krče, motnje v srčnem ritmu. Povzroča možganske poškodbe pri laboratorijskih živalih.
E622 monokalijev glutaminat Enako kot E621.
E950 acesulfam K Povzročil raka pri poskusnih živalih, škodljivo vpliva na ščitnico.
E951 aspartam Povzroča: glavobol (tudi zelo močan) in migrena, slabost, vrtoglavica, nespečnost, izguba kontrole nad udi, zamegljen vid, slepota, izguba spomina, nejasen govor, vse vrste depresije, ki pogosto vodijo v samomorilske težnje, hiperaktivnost, črevesne in želodčne motnje, epileptični napadi, kožne poškodbe, izpuščaji, napadi tesnobe, bolečine v mišicah in sklepih, neobčutljivost, spremembe razpoloženja, utrujenost, menstrualni krči (tudi izven cikla), izguba sluha ali zvonjenje v ušesih, izguba ali sprememba okusa, simptomi podobni tistim pri srčnem napadu, astma, stiskanje v prsih. Kronične posledice, h katerim aspartam bistveno prispeva: multipla skleroza, hormonske težave, Alzheimerjeva bolezen, Parkinsonova bolezen, hipoglikemija, možganske poškodbe (tumorji), neuro-endokrine okvare.
E952 ciklamat Povzroča migrene, je potencialno rakotvoren, povzročil raka in poškodbe na modih pri poskusnih živalih.
E954 saharin Potencialno rakotvoren. Povzročil raka pri poskusnih živalih.
E924 K bromat V večjih količinah povzroča slabost, bruhanje, diarejo, bolečine. Povzročil raka pri poskusnih živalih.


Potem pa naj še na sestavinah malo počekirajo.




valchy912 -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 10:38:46)

Hvala, sam to sm jim povedla že 1000x pa ne pomaga!!!!!!!!!sem že čisto obupala, pol pa normalno gre otrok raj k bici ker bo dala jajčko in cukre kot pa tja ko ne bo tega kjer upoštevajo mamine želje




Volga -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 11:17:36)

IZVIRNO SPOROČILO: valchy912

Hvala, sam to sm jim povedla že 1000x pa ne pomaga!!!!!!!!!sem že čisto obupala, pol pa normalno gre otrok raj k bici ker bo dala jajčko in cukre kot pa tja ko ne bo tega kjer upoštevajo mamine želje


Kakšno jajčko? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




bskrle -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 11:37:20)

Spremenila jih ne boš, lahko le otroku vzameš sladkarijo iz rok in rečeš,d a jo prišparata ali pa si tiho. Jaz sem tiho.




blaža -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 12:22:56)

Kakšno jajčko?


Prepeličje!




Naja30 -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 13:33:53)

IZVIRNO SPOROČILO: valchy912

Hvala, sam to sm jim povedla že 1000x pa ne pomaga!!!!!!!!!sem že čisto obupala, pol pa normalno gre otrok raj k bici ker bo dala jajčko in cukre kot pa tja ko ne bo tega kjer upoštevajo mamine želje


Babice in dedki so zato, da razvajajo in če gre otrok rad h njim, je to zelo lepo. Zato pa mu ti manj tega dajaj, pa bo.




urbancek -> RE: SLADKARIJE (4.11.2008 14:21:40)

IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Tega je toliko napisanega v raznih časopisih in revijah, da so te 'tetike in babice' verjetno vse to že prebrale.

Jaz bi na tvojem mestu raje poprosila te 'tetike in babice', da namesto sladkarij otroku kupijo sadje, banane, mandarine, rozine, fige; in obrazložila, da občasna sladkarija ne škodi, kar naprej pa verjetno da, in da želiš, da menjajo te posladke za kaj bolj zdravega. In da 'kinder jajčko' dobi samo občasno, recimo 1x na teden, da pa ti je v veselje, če bo tisto kinder jajčko 1x tedensko kupila babica.
Sicer pa imaš tudi ti dve roki in če vidiš, da otrok znova gloda čokolado, le to vzameš, mu razložiš zakaj si jo vzela in mu jo nadomestiš recimo z mandarino. Tudi otroka moraš naučiti da je prekomerno uživanje sladkarij nezdravo, da je kakšen keks na dan OK, kaj več pa ne. Pa mu razložiš tudi da imajo sladkarije slabe učinke, kot so grdi zobki, pa boleč trebuh in da s tem ne smeš pretiravat.



Se podpišem, s tem, da bi otroku vzela sladkarijo pred temi "tetkami in babicami". Enkrat bi že zaleglo.

srečno




tjašun -> RE: SLADKARIJE (5.11.2008 21:18:02)

No, da te potolažim, moj otrok ima sladkorno, ampak te p****te sladkarije mi te zmešane babe še vedno nosijo. Stiktno, ampak res striktno vzamem iz rok in prav "lepo"povem da ne smemo in da gre v smeti. Rajši kaj same spečemo, pa je , no kakšen kinder jajček pa tudi dobita[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




Stran: [1]