suhe salame in pršut v nosečnosti (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


daisyb -> suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 11:43:34)

živjo,

koliko kaj jeste suhe salame in pršut v nosečnosti? A je to zelo nevarno? suhim salamam se še odpovem...ma pršutu se je pa težko upret.

lp,

daisyb




Kerensa* -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 11:44:49)

Jaz sem se dobesedno nažirala z obojim... and I'm still alive.




piamaria -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 11:54:50)

Jaz sem neg. na TOXO, tako da sem se držala obakrat in se tudi tretjič držim...torej ne jem takšnih stvari v prid zdravja in plodeka, ki se lahko okuži.




2 Sraki -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 12:06:37)

Samo pršut, po vsem ostalem mi je bilo noro slabo.




blaža -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 12:09:58)

Jaz sem neg. na TOXO, tako da sem se držala obakrat in se tudi tretjič držim...torej ne jem takšnih stvari v prid zdravja in plodeka, ki se lahko okuži.


Z Toksoplazmo se lahko okužiš tudi z solato in če brkljaš brez rokavic po vrtu, pa je tam prej kakala okužena mačka.

Res je, da ni najbolj zdravo, da ješ suhomesnate izdelke, ma če mi je zadišala Ogrska, sem si jo pa privoščla. No pa res, da je blo to vsake toliko.




trdozimc -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 12:19:53)

Če bi malo prebrala, preden si odprla temo, jo imaš skoraj popolnoma enako - še na tej strani in to 3 strani dolgo debato. Sem ti skopirala en del, se mi ne da še enkrat.

IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

No, Dali in podobno misleče, jaz pa mislim, da če ''grešiš'' pogosto imaš več možnosti, da se ti zgodi tisto, za kar obstaja nevarnost.

Samo v vednost: surovo meso - biftek, pršut, suhe salame - ni nevarno le zaradi toxe ampak pogosto vsebuje tudi listerijo. To, da je izdelek kupljen v trgovini ni zagotovilo za varnost - če katero zanima več, lahko na ZS.

In Dali - jaz poznam prijateljico, ki je jedla celo nosečnost vse in se zadnja dva meseca in en mesec po porodu tolkla po glavi zaradi tega, ker je staknila toksoplazmozo. No, konec je HB srečen, razen tega da sta z malo na zdravilih.

Držite se!



Sej je logično, da v salamah in pršutu ter bifteku ni toxe, ker se prenaša preko mačk. Te stvari pa nimajo kaj opravit z mačkami.

Vse vemo, da obstaja listerioza, ki je pa svinjskega izvora in da sveže meso oz. ne dovolj obdelano meso jo lahko vsebuje. Toxo pa lahko staknemo tudi na solati in sadju. Pa ni nujno da je z vrta in 3 x oprano.

Če si s svojim postom mislila, da podpiram to, da jemo, kar naj ne bi se pač motiš.



V surovem mesu se lahko nahaja parazit z imenom toksoplazma, čeprav je pa res, da se najpogosteje prenaša z mačjim blatom.

Listerija je bakterija, ki se lahko nahaja v vsakem surovem mesu (ne samo svinjskem), zelo pogosto tudi v surovih ribah - zlasti nevaren je surov (prekajen ali ne) losos, najdemo jo pa tudi v surovem mleku in lahko v vsakem toplotno neobdelanem mlečnem izdelku.

Poleg teh dveh, je lahko nevarna plodu (in mamici) tudi bakterija salmonela, ki pa je najpogosteje v in na jajcih (na lupini) ter surovem piščančjem mesu.



Še enkrat povem, NEZNANJE VAS IN VAŠEGA OTROKA NE ŠČITI in moje mnenje je, da je bolje malo bolj vzganjat paniko glede takih življensko pomembnih stvari, kot pa imeti slabo vest do konca življenja.





In ja, pršut in suhe salame niso primerna hrana za nosečnice. Žal.




Naja30 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 12:56:52)

Ne jem, ker je preslano.




katra55 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 12:58:49)

Nisem jedla, ker ni priporočljivo zaradi preveč soli.




pomar*ANČA* -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 13:00:50)

jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram




dulcinea -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 13:55:03)

A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?




Dali* -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 19:38:03)

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?



Točno tako, če si že prebolela nimaš več tovrstnih skrbi.




trdozimc -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 20:17:24)

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

A če si mačjo bolezen že prebolel, potem pa ni panike z okužbo al kako?



No, PA ŠE ENKRAT:

Listerija je bakterija, ki se lahko nahaja v vsakem surovem mesu (ne samo svinjskem), zelo pogosto tudi v surovih ribah - zlasti nevaren je surov (prekajen ali ne) losos, najdemo jo pa tudi v surovem mleku in lahko v vsakem toplotno neobdelanem mlečnem izdelku. Povzroča splav, odmrtje plodu ali resne poškodbe.

Poleg teh dveh, je lahko nevarna plodu (in mamici) tudi bakterija salmonela, ki pa je najpogosteje v in na jajcih (na lupini) ter surovem piščančjem mesu.




trdozimc -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 20:18:47)

RES PA JE, da če si že prebolela toksoplazmozo, potem si zaščitena s protitelesi in čeprav bi pojedla s toksoplazmo okuženo hrano, tebi in dojenčku ne bi bilo nič.




lotty4 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (6.11.2008 22:03:54)

jest sem jedla oboje in to z velikim apetitom




acitak -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 8:45:51)

IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram



js isto vse jem in sem neg. na toxo




katra55 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 8:56:00)

IZVIRNO SPOROČILO: acitak

IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

jaz sem tudi neg na toxo, pa vseeno vse jem že celo nosečnost, od suhe salame, pršutov, solate... potem so tukaj še gobe, školjke.... jaz ne kompliciram



js isto vse jem in sem neg. na toxo

Kot je napisala že trdozimc, problem ni samo toxoplazmoza ampak tudi listerioza (povzroča splav). Poleg tega pa suhe salame in pršuti vsebujejo veliko preveč soli. Včasih je bolje malo komplicirati, kot pa da je kaj narobe.




anchika -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 10:20:34)

V prvi nosečnosti sem jedla vse kar mi je zapasalo in zdaj tudi jem vse kar mi zapaše. Ta denen sem vsak dan jela ogrsko, to je bila manija ta teden. Prejšnji teden sem si mazala sirne namaze......
Ko pa sem dojila v prvi nosečnosti ( res da ne veliko časa) sem se pa pazila , da suhih salamov in oslatih reči ki napenjajo ...nisem jedla tako da zdaj jem pršut , klobase vse saj tega po porodu ne bom.
Kot vedno rečem, vsak ve zase, jaz jem vse.




annya -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 11:01:36)

Jaz jem vse normalno!




Lalica1 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 11:05:44)

Jaz pa jem namesto pršuta šunko (sem pač Prekmurka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ) in vse kar mi paše. Isto sem jedla tudi, ko sem dojila svojo prvo hčerko, pa so me ljudje kar čudno gledali. No, moji pupiki je pasalo, meni pa tudi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].
Punce jejte in pijte tisto kar vam paše, ker vedno se bo našel kdo, ki bo znal povedati, da ni zdravo.




trdozimc -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 11:45:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Punce jejte in pijte tisto kar vam paše, ker vedno se bo našel kdo, ki bo znal povedati, da ni zdravo.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ja, res je. Pa veš zakaj? Ker res NI ZDRAVO! S tem tvegaš svoje zdravje in zdravje svojega še ne rojenega ali pa doječega se otroka.

Ampak res je tudi, da se vsaka odloča zase in za svojega otroka in če misliš, da s tem delaš dobro, kar izvoli, nekatere pa vprašajo za nasvet, ker ne želijo tvegati toliko in prav je, da jim odgovoriš z nekimi argumenti in znanjem - če ga imaš.




anchika -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 14:07:16)

Vsaka lahko vpraša za nasvet in vsaka lahko odgovori in pove svoje mnenje.
Če ne pretiravaš v nobeni stvari ne  bo škodovalo. Jaz najbolj upoštevam nasvete svoje mame in moje tašče.
Če boš pretiraval tudi sa katero zdravo hrano ni vredu. Z nobeno stvarjo ni za pretiravat.




daisyb -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 20:06:45)

pozdravljene,

veliko sem izvedela sedaj o nevarnostih, če jem suhe salame in pršut. no..saj salam niti ne jem, le pršut včasih. zanima me kako je pa npr. s kuhanim, pečenim pršutom? a je nevarnost enaka?

čaw,

daisyb




katra55 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (7.11.2008 20:24:18)

IZVIRNO SPOROČILO: daisyb

pozdravljene,

veliko sem izvedela sedaj o nevarnostih, če jem suhe salame in pršut. no..saj salam niti ne jem, le pršut včasih. zanima me kako je pa npr. s kuhanim, pečenim pršutom? a je nevarnost enaka?

čaw,

daisyb


Če je dobro pečen oz. kuhan ni nevarnosti.




KOKICA32 -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (12.11.2008 10:32:54)

Jaz sem se odločila, da se bom tega vzdržala teh 9 mesecev. Kaj je to proti celemu življenju! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




trdozimc -> RE: suhe salame in pršut v nosečnosti (12.11.2008 13:44:16)

IZVIRNO SPOROČILO: KOKICA32

Jaz sem se odločila, da se bom tega vzdržala teh 9 mesecev. Kaj je to proti celemu življenju! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] tako tudi jaz mislim




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>