VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


s. -> VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (16.11.2008 21:11:19)

S katerimi domačimi zdravili in pripravki ste zdravili ali poznate koga, ki si/je na tak način zdravi vnetje želodca, seveda tudi z dieto in brez stresa?
( poleg soka aloje, soka borovnic, čaja iz kamilic, čaja iz islandskega lišaja, totrovega olja, noni soka).




bobika -> RE: VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (17.11.2008 9:16:38)

Korenike kolmeža. To je D pil, ko je mel vnetje želoca. Samo ne vem, če mu je to kaj pomagalo, ker je zraven jedel tudi neke tablete. 




kakteja -> RE: VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (17.11.2008 10:54:40)

Evo nekaj sem izbrskala, upam, da ti pomaga.
ČRNI TRN { jeseni ima modre jagode, drugače ima bele cvetove { CVETOVI in PLODOVI – za urejanje prebave, npr. sok ali marmelada – proti zaprtju   BRŠLJANASTA GRENKULJICA ¯ uporabljamo celotno rastlino, cvetočo (največ zdravilnih snovi) – za čaj ¯ roza cvetki, raste na vrtovih (plevel), leze po tleh ¯ ima zelo močne učinke, za zdravljenje dihal – bronhitis, astma, povečan holesterol (za zmanjšanje tudi ARTIČOKE), vnetje želodčne sluznice/gastritis PREBAVILA Pri gastritisu, vnetju želodčne sluznice, napenjanju: -         bršljanasta grenkuljica -         lučnik (sluz)/trobentica -         kolmež (korenika močvirne rastline, pri nas redka) -         tavžentroža -         slezenovec -         kamilica -         sladki koren -         janež -         komarček -         majaron   Ê zmešamo v enakih delih in naredimo čaj






Abbott -> RE: VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (18.11.2008 11:56:53)

Moj partner vedno priesega na kokakolo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Nimam pojma zakaj.




s. -> RE: VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (20.11.2008 14:11:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

Moj partner vedno priesega na kokakolo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Nimam pojma zakaj.



Ga vprašaš?




Felicita -> RE: VNETJE ŽELODCA in domača zdravila (21.11.2008 14:40:22)

ker coca-cola resnično pomirja želodec. in ne, ne vem zakaj. samo to pomaga pri želodčnih bolečinah, ne vem pa če glih pr vnetju.

jest letos drugič prebolevam akutni gastritis pa mi ne pomaga nič (vsaj od ašičevih receptov), razen Controloc tablet, da me pač ne boli oz. da nimam problemov.




Stran: [1]