|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 12:33:27   
Zamima
Imam eno težavico, že dobre tri mesece imam akvarij 25 litrski, s filtrom in tudi mehurčke za kisik. Dodajam tudi vitamine in tisto modro tekočino za bio razmerje v vodi. Imam tudi dve umetni rastlini in polža.
Vse ok, ribice zgledajo kar zadovoljne, mene pa moti, ker se mi zadnje čase kljub filtru precej hitro nabere ogromno črnih alg user posted image , včeraj sem školjke, ki jih imam v akvariju čistila s krtačko.

Vsaka dva tedna moram kljub črpalki menjati vodo. Je to normalno? Kaj je krivo? Preveč kisika? Ker mehurčki in filter so vklopljeni nonstop, tudi ponoči.
Se dobi kaka zadeva (kapljice, ali pa kaj druga), da bi preprečevala nastanek alg? Vsaj tak hitro.

Hvala


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 12:43:11   
Pandica
Seveda to ni normalno, da moraš na vsaka 2 tedna kot praviš kljub filtru menjati vodo. Ko sem še imela sama akvarija doma, 2, sem tut imela v enem zlate ribice, v drugem pa živorodke pa sem vodo menjavala nekje na 3, 4 mesece pa še to včasih ne komplet celo, ampak recimo samo polovico vode v akvariju. Kaj ti sonce sije gor na akvarij? Ker to bi lahko bilo po moje še dodatno, da ti rastejo tako hitro alge.
Najboljše po moje, da stopiš do kakšne zoo trgovine, kjer ti bo izkušen prodajalec vedel svetovati še največ. Pa mislim, da se tudi da kakšna stvar za kupit. Aja, pa tut ene take "čistilce" imaš, zgledajo kot neke kačice, a teh pa nimaš? Pojedlo vso hrano, ki ostane na dnu akvarija in ostalo umazanijo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 12:47:53   
mamabranka
Mam 60litrski akvarij. Verjetno obstaja več različnih tekočin proti algam. Tudi sama imam problem z algami. Men je ena poznavalka predlagala od HOBBY : ALGEN KILLER. Je dober proti nastanku alg, kakor tudi, ko so alge pretirano naseljene. Odstraniš odvečne alge, daš tekočino v akvarij, ko se že ugasne luč, ne smeš filtrirati z ogljem ampak brez, potem zamenjaš vodo cca pol akvarija. Po dveh tednih lahko postopek ponoviš, če jih je še preveč, če ne daješ najmanjšo dozo (piše v navodilih koliko) kod preventiva, da se ne pojavijo. Jaz sem si kupila ribi, ki jesta alge, pa si tega pripomočka ne upam uporabiti, samo kaže da bom morala, ker ribici nista učinkoviti.

LP

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 12:57:58   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Pandica

Aja, pa tut ene take "čistilce" imaš, zgledajo kot neke kačice, a teh pa nimaš? Pojedlo vso hrano, ki ostane na dnu akvarija in ostalo umazanijo user posted image user posted image user posted image



tega nimam, ker so mi rekli, da lahko imam v neogrevanem akvariju samo polžke. user posted image

sonce mi neposredno ne sveti v akvarij, če pa že pa samo zjutraj in še to malo user posted image , res ne vem od kje alge. Bo res treba stopit do kake  trgovine in se pozanimat user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 13:03:56   
a.jda
Jaz menjam vodo na 2 meseca, dodajam pa ene kapljice, da je bol čisto. Dokler sem imela akvarij na oknu , je bilo preveč svetlobe, sem morala vsak tedem čistiti toliko zelenih alg je bilo, zdaj smo ga umaknili s svetlobe in je v redu.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 13:09:24   
Anonimen
Nobenih "čistilcev" ne dajej.
Akvarij ne sme bit na direktni svetlobi, ker alge se na svetlobi delajo.
Vode nikol ne smeš cele menjavat, ampak samo tretino.
Akvarij je itak premajhen za te ribe, to sem ti že enkrat se mi zdi napisala.
Filter redno pucaj. Pa tekočina proti algam se dobi v specializiranih trgovinah. Pa tak magnet za pucat stene akvarija. Pa sesalček za pobiranje kakcev ipd. iz tal.
No meni se še vedno delajo, sicer ful manj kot prej, ampak delajo pa se. Sm se že navadla. Čim manj tega plastičnega sranja po akvariju pa bo.

(odgovor članu a.jda)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 13:18:45   
Zamima
25 litrski akvarij je pa 3 ribice so notr, sej ribice se imajo čist fajn. so živahne pa vse.... samo te alge mi morijo.
Naravne rastline baje te ribice vse požrejo user posted image .


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 13:34:01   
Anonimen
S sonca ga daj oz. s svetlobe.
Pa tisto tekočino kupi.
Pa mogoč močnej filter.

Drgač pa zlate ribice rabijo ful ful prostora, ker ful zrastejo. V takih majhnih akvarijih ne morejo zrast. In običajno v parih letih poginejo. V bistvu so to ribe za ribnik ne za akvarij, sam lepo živijo tudi v akvariju, če imajo dovolj prostora za rast in razvoj.

Link, če te zanima:user posted image
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=7656

(odgovor članu Zamima)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 16:29:14   
CUKRČEK
Seveda lahko daš notri še "čistilca". JAz sem ga imela pri zlati ribi in je vse lepo popapcal. Pa luč je lahko prižgana največ 8-9 ur na dan.



_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
18.11.2008 17:50:47   
nu_tella
kot ti je že brisačkarca povedala, je to absolutno premajhen akvarij za te ribice.
Kot prvo poskrbi, da na akvarij ne bo noben del dneva sijalo direktno sonce. Lučka ne sme goreti več kot 8 ur na dan.
Na tako velik akvarij moraš tretjino vode menjat vsaj 1x mesečno. Voda mora pred tem par dni stati.
Poleg menjave vode operi tudi "spužve" v filtru ter sam "tulček" od filtra in zamenjaj aktvno oglje.
Poleg magnetka obstaja tudi taka "palčka" ki ima na koncu stgalo. Z njem po moje najlepše odstraniš alge s sten.

Lep pozdravček


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
20.11.2008 20:52:33   
copka
nama so se alge delale, ko sva imela ocitno premocne zarnice. Pa sva to zamenjala, akvarij prestavila pod stopnice, tako da je sonce sijalo minimalno in kupila sva si tiste ribice-cistilce. Ceprav jaz cistilci imenujem tiste ribe, ki se prilepijo in praskajo (eni jim recejo praskaci). No, ti praskaci so se polenili, une druge ribice pa se kar solidno opravljajo svoje delo.

Aja, zarnice v akvariju pa svetijo max 8ur. 

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zlate ribice in pajčolanke - ALGE! :(
20.11.2008 21:13:20   
Laubica
Ja samo prestavi ga na prostor kjer niti zjutraj ne bo sonca -jaz sem mela isto štorijo zdaj ko sem ga dala v kot -pa ni teh problemov-modri rogač je alge samo mora bit na toplem

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Ime za punčko?
SAFIRA



Mia (41%)

Mija (11%)

Maša (43%)

Mia Maša (3%)

Mija Maša (2%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!