Cordon bleu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


Naranja -> Cordon bleu (20.11.2008 14:05:58)

Živjo!
Včeraj sem jedla "cordon bleu" (Perutnina Ptuj). Danes ena sodelavka mi je rekla, da sem nora, ker ni varno, da ga jem (zaradi listerioze). Meni se zdi neumno, ampak nič ne vem o tem. A je res?




katra55 -> RE: Cordon bleu (20.11.2008 14:13:21)

Ni nevarnosti, ker je dobro pečen.




Blueeyes -> RE: Cordon bleu (20.11.2008 14:30:21)

jaz se tud ne obremenjujem s tem... odkar sem noseča, sem ga že velikokrat jedla... zaenkrat nobenih stranskih učinkov




krfjolca -> RE: Cordon bleu (20.11.2008 15:12:54)

Listerioza je možna v mehkih sirih - s plemenito plesnijo, kot je Brie, Camembert, gorgonzola. Če pa so ti siri toplotno obdelani, tudi pri njih nevarnosti ni.




katra55 -> RE: Cordon bleu (20.11.2008 15:28:59)

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Listerioza je možna v mehkih sirih - s plemenito plesnijo, kot je Brie, Camembert, gorgonzola. Če pa so ti siri toplotno obdelani, tudi pri njih nevarnosti ni.

Tudi v mesu je, če ni dobro toplotno obdelan.




copka -> RE: Cordon bleu (20.11.2008 20:27:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

jaz se tud ne obremenjujem s tem... odkar sem noseča, sem ga že velikokrat jedla... zaenkrat nobenih stranskih učinkov


jaz isto




titi3 -> RE: Cordon bleu (21.11.2008 11:06:54)

Kljub temu, da ga jem pa mene malce sekira piščanec na splošno. Enkrat sem na poročilih zasledila (lani, če se ne motim), da je sanitarna inšpekcija na ital meji že 27-tič blokirala uvoz Pivkinih piščancev v Italijo, ker so imeli ne vem kakšno bolezen in sanitarno niso ustrezali. Ta je bila dobra zame, ki pojem večinoma belo meso.

Drugače pa mislim, da če dobro prekuhaš ni  problema. Toplota vse ubije.




Stran: [1]