1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


ronja -> 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 15:15:32)

Ali kdo kaj ve o tem? Enkrat sem brala (lani), je ena junijka to dobila, pa so mi na csd ju rekli, da oni nič ne vejo o tem... Mogoče kdo ve? Trenutno bi nam vsak evro prav prišel[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




N _ B -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 15:19:49)

Kolikor vem, CSD nima nič s tem. To je solidarnostna pomoč, ki naj bi jo izplačal delodajalec. Je pa odvisno od kolektivne pogodbe in panoge. Ne pripada vsem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.11.2008 15:26:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




hubi -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 15:52:38)

Jaz sem jo dobila 3 leta nazaj. Delam v negospodarstvu. Ne vem pa ali je to od delodajalca ali od sindikata. Naj bi pa bila po 3 mesecih bolniške v obliki minimalne plače.




Anonimen -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 16:29:05)

Poglej si kolektivno pogodbo. Eni izplačajo na podlagi, če si v sindikatu, drugi izplačajo sami od sebe.

Kje pa si zaposlena?




glen -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 18:31:48)

Mene tudi to zanima.
Sem na bolniški od junija in bom do janu.pol pa nastopim porodniško.zaposlena sem pri Mercatorju in nisem v sindikatu,ve mogoče katera kako je pri Mercatorju?




lotoska -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 18:32:25)

V javni upravi sem jo dobila dve leti zapored, nisem v sindikatu.




Anonimen -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (25.11.2008 23:08:14)

IZVIRNO SPOROČILO: glen

Mene tudi to zanima.
Sem na bolniški od junija in bom do janu.pol pa nastopim porodniško.zaposlena sem pri Mercatorju in nisem v sindikatu,ve mogoče katera kako je pri Mercatorju?



Poglej si kolektivno pogodbo.




glen -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (26.11.2008 10:27:56)

Takole.
Najprej sem pogledala v pogodbo o zaposlitvi pa v naši nič ne piše o tem.
Pol mi je pa sodelavka povedala ,da je pri Mercatorju tako,da ti jo dajo po 6 mes.,če si neprekinjeno na bolniški,tudi če nisi v sindikatu.
Jaz bom na bolniški 6 mes. 23. dec ,nastopim pa porodniško 25 jan. tako da sem opravičena.
Sodelavka je lani dobila okoli 400 eu kolkr se spomni.
Ma tudi če je 100 eu ni važno vse pride prov.
Lep dan




ronja -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (27.11.2008 9:16:41)

Aha, hvala vsem za odgovore, bom vprašala v službi, vendar nekak dvomim, ne vem, če je kdo pri nas že kaj dobil zato... Delam pa kot mlada raziskovalka, torej financira nas ARSO, čeprav sem zaposlena na inštitutu.




ronja -> RE: 1x nadomestilo, če is več kot 3m v bolniški (16.2.2009 10:38:04)

Sem se spomnila, da moram poročat: sem dobila nadomestilo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], ful prav pride! Je baje pri nas to praksa, samo moraš dat prošnjo (jaz, krava, pa nisem vedela tega predlani, ko sem bila na bolniški noseča s prvo - no, ampak pri tadrugi sem se pa že naučila)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Hvala!




Stran: [1]