ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Aja32 -> ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (31.3.2005 8:26:46)

Zdravo,

ali ima katera od vas probleme z zabuhlostjo... Namreč jaz se vsako jutro zbudim vsa zabuhla v oči, da ne govorim o nogah in rokah (sploh pa prsti). Pijem sicer veliko vodo, hodim non-stop na WC ampak vseeno me ta zadeva zelo moti. Sem šele v 10 tedenu in me skrbi kaj šele bo...
Kako si pomagati?

Hvala za odgovore...

:nosecka:A




Grascakinja -> ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (31.3.2005 8:28:34)

Za to pomaga čaj iz njivske preslice, v normalnih okoliščinah 3 skodelice na dan,
VENDAR NE VEM, ALI JE UPORABA PRIMERNA MED NOSEČNOSTJO,
zato se pozanimaj prosim pri kom, ki ve kako in kaj.

LP

Mateja




Tiamo -> ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (31.3.2005 8:36:49)

imam iste težave, samo da so pri meni bolj kritične noge in rit.

Moja mami se je v prvi nosečnosti zaradi vode zredila čez 30 kg (v zadnjih treh mesecih), po porodu, pa jih je imela samo še 4 preveč. :zmeden2: In jaz grem verjetno po njeni poti. Zabuhlost sem pa začela opažati tam okoli 12 tedna.

Moj ginekolog mi je predlagal: počitek. Čeprav je kdaj to toliko dolgočasno?!?:zmeden::((:zmeden:Pa pod noge si dam kak povšter in namakam noge izmenično v hladni in topli vodi.

Pa pomagajo tudi sprehodi. :kuza:

Nekje sem prebrala, da bi lahko hodile tudi na limfno drenažo?

Lp Tia74




katarina2004 -> ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (31.3.2005 8:49:49)

Oj!

Meni so začele zatekati noge tam začetek 20 tedna, ker sem v službi sedela po 8 ur in več.Zvečer, ko sem se stuširala sem imela noge tako zatečene, da še copat nisem mogla obut. Res vse skupaj je zgledalo prav grozno o gležnjih ni bilo ne duha ne sluha.Ginekologinja mi je predpisala dieto- in sicer jesti moram cisto neslano hrano,veliko tekočine (voda,čaji) in pa počitek, ne boš verjela samo res pomaga.

LP
K+:duda:




Aja32 -> ZASTAJANJE VODE oz. ZABUHLOST (31.3.2005 9:16:25)

Punce hvala za odgovore... A:nosecka:




Stran: [1]