Uživanje meda med nosečnostjo (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


SCENIC -> Uživanje meda med nosečnostjo (29.11.2008 12:59:54)

Sem v 14.tednu. Ker močno kašljam in sem prehlajena pa še grlo me močno peče me zanima ali lahko uživam med in pa propolis?

Hvala za odgovore




melanija -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 13:13:16)

Seveda, zakaj pa ne?  Jaz sem tudi v 14 t pa ga čez dan pojem sigurno po 3 ali 4 tavelike žlice v čaju.




Shuka -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 13:14:08)

Jaz ga skoz jemljem in sicer v čaju pa mi nč ni, zdej da bi pa cel teglc pojedla pa ne vidm smisla v tem. Pij čaje z medom pa limono, veliko sadja in bo minilo.




Lorencia -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 15:12:45)

Meni je G. odsvetovala uživanje medu med nosečnostjo in ko sem bila prehlajena, to posebej opozorila...koliko mi je znano je možno, da se nahajajo določene bakterije v medu, saj ni kemično obdelan - vendar sem iskala na netu, in takrat nisem našla nič posebnega.
Seveda ni nujno, da se okužiš...verjetno isto kot za jajca opozorilo.




Netopirčy81 -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 15:33:38)

Jest sem ga v prejšnji [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] normalno uživala v čaju in je vse ok. Tudi zdaj ga. Nism še slišala, da bi kaj škodoval.




Najaa -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 15:55:12)

Nisem še slišala, da ga ne bi smela. Skoz ga jem, razen ko sem dojila ne.




cursa -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 16:00:46)

Celo nosečnost sem ga jedla, pa imam danes zdravo dete.




PetraSkok -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 16:08:41)

Zdaj si me pa mal prestrašla. Jaz sem v 30. tednu in med ves čas jem oziroma ga spijem s čajem. Res nisem vedla, da ga nekateri odvsetujejo. Za zdaj se ok počutim. Nikoli nisem slišala da med v nosečnosti ni priporočljiv.




Pacota -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 17:11:14)

Tudi jaz sem ga v prvi nosecnosti normalno uzivala, zdaj v drugi pa se ga ne dotaknem, saj sem vmes izvedela ravno to zgodbo o bakterijah in moznosti pojave alergije na vse kar je povezano s cebelami pri dojencku.
Ce ze vem, pac pazim, ker me zato ni nic manj.

Me je pa na to opozorila dr in se gospa v lekarni.




Blueeyes -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 17:59:50)

jz meda drgač ne maram, sploh ne da bi ga samega jedla... me že vonj odbija... kdaj pa kdaj si ga dam edino v čajček, pa še to za en pljunek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] nism pa še ničesar slišala o teh bakterijah... bom malo pobrskala naokoli da kaj več zvem




katra55 -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 20:51:47)

Jaz sem celo nosečnost jedla med vsako jutro za zajtrk, pa ni nič narobe.




titi3 -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 21:46:13)

Jaz sem tudi prehlajena pa nisem vedela ali bi jedla med ali ne. Vem pa, da odsvetujejo propolis.




Anonimen -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (29.11.2008 22:47:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Lorencia

Meni je G. odsvetovala uživanje medu med nosečnostjo in ko sem bila prehlajena, to posebej opozorila...koliko mi je znano je možno, da se nahajajo določene bakterije v medu, saj ni kemično obdelan - vendar sem iskala na netu, in takrat nisem našla nič posebnega.
Seveda ni nujno, da se okužiš...verjetno isto kot za jajca opozorilo.



to velja za neke vrste medu v ameriki in ne vem kje še....rpi nas niso odkrili nič od tega, kakih bakterij ali kaj...edino kar je lahko prisotno v medu, so neke spore (pozabla kaj že), ki pa ne preživijo poti čez prebavila, se nikamor ne vrskavajo in niso nevarne.




Eva MT -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (30.11.2008 13:31:09)

V zloženki ČZS (Čebelarska zveza Slovenije) piše:

Uživanje medu med nosečnostjo lahko omili slabosti, bruhanje in izčrpanost.

Med ugodno vpliva na rast in razvoj otrok, na rast kosti in zobovja ter na prebavo. Zaradi možnosti okužbe z bacili, ki povzročajo botulizem, pa odstvetujemo hranjenje dojenčkov z medom do doplonjenega prvega leta.

Torej ga odsvetujejo dojenčkom, nosečnicam pa ne.




scorpiogirl -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (7.12.2008 9:45:16)

jst sem vprašala Babnikovo na nuhalni za propolis, pa je rekla, da komot [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Dali* -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (8.12.2008 7:16:26)

lahko




biba14 -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (14.12.2008 11:24:12)

Tudi jaz ne vem zakaj bi bil med prepovedan...Menim, da je celo pametno dati kakšno žličko medu v čaj, kajti zdravilne učinkovine v njem nas varujejo pred prehladi in [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] bolje da se ne prehladi...jaz že 10 let vsako jutro pojem žličko medu oz.jo dam v čaj in prav toliko let že nisem bila bolana....
Seveda, vsaka dela po svoji pameti...




_Ajla_ -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (17.10.2011 8:34:33)

Tudi jaz ga pojem žličko vsak dan, čeprav sem v 23. tednu :-)

Ne pozabite pa na tole:

http://www.uzivajmozdravo.si/dober_tek/clanki/clanek?aid=1839

Lp, A




hani bani -> RE: UŽIVANJE MEDA MED NOSEČNOSTJO (17.10.2011 12:31:05)

jaz sem v 22 tednu pa mi nihče ni nič kompliciral z medom. velikokrat ga jem za zajtrk...sploh pa mi paše zvečer ko ne morem zaspat si pogrejem šalco mleka pa noter raztopim veliko žlico medu in to spijem...čist me pomiri in potem laže zaspim :)




Romy86 -> Uživanje meda med nosečnostjo (6.12.2015 20:18:48)

Menda ni škodljivo, je celo priporočljivo uživati kostanjev med, ki je bogat z minerali in vitamini. Tako je priporočal predsednik društev s Štajerske.




Stran: [1]