Je povsod potrebno plačati vrsto? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Vrtec in varstvo



Sporočilo


Pika10 -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 13:10:43)

Mojga sina bom dala decembra v vrtec nekje na Viču, pa me zanima a je potrebno povsod plačati vrsto? Kdaj jo je potrebno plačati, takoj ob vpisu?




Anonimen -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 13:31:10)

V Kranju je tako, da od aprila, ko je vpis, do septembra, ko začne hoditi v vrtec (ne vem kako je, če začne decembra, najbrž do takrat), plačuješ akontacijo. Vsak mesec npr. 10.000 SIT.
Potem, ko uzačne enkrat hoditi v vrtec, ti to odštejejo od sprotnega plačila. Če pa se premisliš in ga ne daš v vrtec, ti pa denarja ne vrnejo.




Gina -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 14:18:19)

Ne, seveda ni treba!




Anonimen -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 19:14:47)

Kako seveda ne, če pa ravno pravim, da je treba.




Gina -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 19:49:28)

:)-:)- Splišni, jaz sem odgovorila točno na vprašanje.
Ne, seveda povsod ni treba plačati varstva.:)-:)- A je zdaj ok?:)-




Anonimen -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (1.4.2005 20:03:05)

No, ja, če že more bit.




Anitka -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (2.4.2005 9:05:05)

Pri nas za to še nisem slišala in mi ni jasno zakaj, pa tud zakonito ne vem, če je.:zmeden::zmeden2:




Monika Š. -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (3.4.2005 20:52:53)

Pozdravljene!

V Kranju je menda zato treba plačati "varščino", da je zagotovo, da bo otrok potem res prišel v vrtec. Dostikrat se nekateri starši prenaglijo in otroka vpišejo, potem pa ga septembra enostavno ni. Dejansko ne bi bilo problema, gre samo zato, da se potem zavrne dosti tistih, ki bi res prišli, in ki resnično potrebujejo varstvo, ter ga morajo posledično potem poiskati v oddaljenem kraju.

Po mojih informacijah je bilo v enem izmed prejšnjih let tako, da se jih je mnogo "izpisalo" in je bilo septembra preveč skupin (seveda nepopolnih), preveč delavk in zadeve enostavno niso stekle tako kot bi bilo treba.

"Varščina" se odšteje pri prvi mesečni položnici in torej ni nek dodaten strošek. Res pa je, da se je tistim, ki se potem iz neznanega razloga "izpišejo", ne vrne. To naj bi bila pa nekakšna "motivacija" da starši res dobro premislijo o svoji odločitvi.

Mogoče ni prav, mogoče je... mislim pa, da je potrebno na stvar gledati tudi iz drugega zornega kota. Tako pa vodstvo lahko podpiše pogodbo z vzgojiteljico in pomočnico za celo leto, potem pa otrok ni...

To je samo moje mnenje... brez zamere.




Anonimen -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (3.4.2005 21:06:39)

Ja no, saj, Monika Š., saj vse to sem že jaz napisala. Menda pa je vprašanje, če se to sploh sme.




nejcko -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (4.4.2005 14:11:54)


V Andersenu (LJ-Šiška) ni potrebno plačati nič.





Andra -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (4.4.2005 23:03:05)

Da povem še jaz svojo zgodbo.
Minuli teden sem klicala v vrtec in vprašala. če moram že vpisati hčerko v vrtec, ki naj bi ga začela obiskovati konec leta. Odgovor se je glasil;"Če želite mesto, ja, vendar morate do takrat plačevati polno ceno (glede na razred v katerega spadaš), čeprav še otroka ni v vrtcu." Me je skoraj sezulo:hudicek: Kako lahko? V nasprotnem primeru lahkopridem enkrat proti koncu leta, samo mi nihče ne garantira, da bom dobila prosto mesto.
Največji absurd pa je to, da imam v tem vrtcu že sina, kij e že dopolnil tri leta, pa je še vedno v jaslicah, ker so dali septembra naprej samo tiste otroke, ki so do decembra dopolnili tri leta. Bistvo je v tem, da še vedno plačujem jaslično ceno, ki je hudičevo visoka!!!:( (55 000 SIT)
Kaj pa pravite na to???

Pozdravček vsem!




Anonimen -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (5.4.2005 8:32:51)

Jaz pravim: poden.




Andra -> Je povsod potrebno plačati vrsto? (5.4.2005 11:30:33)

Joži, hvala za tvoj odgovor. Veliko si mi pomagala. Odločila sem se, da grem v vrtec in te zadeve nekoliko razčistim.
Če sem te prav razumela, bi mi morali znižati plačilo vrtca, ko je sin dopolnil tri leta, ne glede na to, da ga držijo še v jaslični skupini?




Stran: [1]