Vitamini (šumeči) (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Prehrana nosečnic



Sporočilo


janja.k -> Vitamini (šumeči) (2.12.2008 8:29:19)

Zanima me, če je priporočljivo ali lahko škodi, če v nosečnosti uživaš šumeče tablete (vitamin C, kaljci, železo).
Hvala in lep dan




Blueeyes -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 10:00:17)

jaz pijem magnesol in fidi calcium 600




katra55 -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 10:10:17)

Ni škodljivo, jaz sem pila Fidimag in Fidicalcium.




zinkazi -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 14:03:19)

zelo priporočljivo je uživanje vitaminov. bolje sintetičnih (kot so v šumečih tabletah), kot nobenih. najboljši pa so naravni vitamini. ker imam veliko znanja, ki sem ga pridobila o vitaminih vam lahko posredujem veliko informacij.




petrcaK -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 14:46:46)

Torej bi te prosili za to. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Magnesol npr. vsebuje varvilo E110, ki pa je zelo škodljivo. Vem, da v majhnih količinah to ni nevarno, dejstvo pa je, da se te snovi kopičijo, tudi z vnosom še drugih hranil.
Katera je torej najboljša opcija dodatnega vnosa Mg? (poleg naravne hrane)
Kaj pa omega-3?




manna -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 15:28:33)

Joj kar naprej berem o teh dodatkih. Prav vse jeste neke dodatke ? No, jaz jih ne! Razen Tifol, ki pa je samo folna kislina. Drugače jem samo običajno hrano - meso, mlečne izdelke, zelenjavo, sadje. G je rekla, da če bom imela slabo kri, bomo ukrepali takrat.  Saj toliko kemije tudi ne more bit dobro ali kaj?




uršika*** -> RE: Vitamini (šumeči) (2.12.2008 16:44:59)

Manna ko boš proti koncu nosečnosti boš morala jemat magnezijeve šumečke, drugače te bodo dajali krči- sicer ti priviščim, da te nebi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Železo ti pa predpiše G, ko vidi izvid tvoje krvi. Tko da od začetka ješ folno kislino- prve tri mesece, zadnje tri pa ponavadi magnezij pa železo po potrebi. In to je vse, kar je nujno- vse ostalo dobiš v telo z raznoliko prehrano.




Stran: [1]