temen zob (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


tanci6 -> temen zob (2.12.2008 16:49:18)

Hčerka je stara 3 leta in teden dni nazaj sem opazila, da ima sprednji sekalec temen, ostali zobje so beli. Ker sem alergična na rjave zobe, sem ji cel teden še toliko bolj ščetkala zobe. Ampak zob je isti. Sprva sem mislila, da si ga je popisala z alkoholnim flomastrom, a je rjav z obeh strani (znotraj in zunaj). Je pa prav opazna razlika med barvo obeh sekalcev.
Ali je imela katera tako izkušnjo?




CUKRČEK -> RE: temen zob (2.12.2008 17:05:47)

je kdaj padla na zob? Ker naša štiriletnica ima tudi črnega, ker je padla nanj. Upamo, da ne bo vplival na stalni zob in bo le-ta bel.




Felicita -> RE: temen zob (2.12.2008 17:17:59)

to ponavadi pomeni da je zob 'mrtev' oz. da imaš poškodovan živec... posvetuj se z zobozdravnikom, kaj se da narest.




Zala01 -> RE: temen zob (2.12.2008 17:42:14)

Ja, Felicita ti je kar prav odgovorila. Res je zobek temen, ker je v njem odmrl živec zaradi padca na zob ali kakega udarca. S takim zobkom ne moreš nič narediti, če punčko zobek ne boli,odpade sam ok.7. leta in se nadomesti s stalnim zobom. Kaj bo s krono stalnega zoba je težko rečt, odvisno je od tega, kdaj je do poškodbe prišlo. Po mojih izkušnjah, se krona stalnih sekalčkev ponavadi ne drastično spremeni, zato brez skrbi.
Zobke si pa kar pridno ščetkajta naprej[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] lp j.




Stran: [1]