Kaj menite (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


pastetka -> Kaj menite (3.12.2008 17:01:56)

Stara sem 25 let, mamica 7 mesečne deklice, ki je še dojena (poleg GH). Včeraj je bila zelo jokava in nerazpoložena, namerila sem ji 37,7 TT, rahlo je pokašljevala. Danes je že dobrovoljna, povišane TT nima več.
Je pa od zjutraj spremenjeno moje zdr. stanje. Nič ne kašljam, nič mi iz nosa ne teče. Imam pa podobne simptome kot pri kaki virozi (mrzlica, glavobol, kratkotrajno, a kar naprej ponavljajoče se špikanje po različnih predelih prsnega koša, občutek na koži je bodeč, skup mi leze kar celo telo, popoldne pa sem dobila še povišano TT (38), ki se stopnjuje.
Sprašujem vas:
1. Kaj bi to lahko bilo, če ni prehlad?
2. Lekadol ali Daleron?
3. Vpliv na dojenčka, ki je ves čas ob meni (da se ne naleze -npr. preko sline...)?
4. Ali je res, da ko se bolezen že sproži, da nisi več prenašalec in ali se otrok zaradi protiteles v mleku ne more nalezti?

Hvala za vaša mnenja in nasvete.




pastetka -> RE: Kaj menite (3.12.2008 17:24:50)

vročina bliskovito narašča, je že na 39, vzela sm lekadol




Anonimen -> RE: Kaj menite (3.12.2008 17:37:57)

Pokliči, ali še boljše, pojdi do zdravnika.




taška30 -> RE: Kaj menite (3.12.2008 22:06:52)

IZVIRNO SPOROČILO: pastetka
1. Kaj bi to lahko bilo, če ni prehlad? Gripa?! Mrzlica je zato, ker ti narašča tel. temperatura. Ko se bo ustalila, te ne bo več treslo.
2. Lekadol ali Daleron? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Odvisno ali imaš raje Lek ali Krko - ker je to enako zdravilo.
3. Vpliv na dojenčka, ki je ves čas ob meni (da se ne naleze -npr. preko sline...)?
4. Ali je res, da ko se bolezen že sproži, da nisi več prenašalec in ali se otrok zaradi protiteles v mleku ne more nalezti?
No, lahko se naleze, ampak dojeni otroci so kar lepo zaščiteni s protitelesi.
Hvala za vaša mnenja in nasvete.
Če ne bo kaj hujšega, ti zdravnik ne more kaj dost pomagat. Najdi se pomoč (pri varovanju otroka), pa v posteljo, počivaj, pij topel čaj, da se preznojiš, če je prehudo vzemi lekadol/daleron in čakaj, da bo bolje.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]