Začimbe in olivno olje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


simona2 -> Začimbe in olivno olje (4.12.2008 10:05:27)

Imam še eno vprašanje in sicer glede začimb. ALi lahko npr. korenček, ko ga kuhaš in ostalo zelenjavo minimalno posoliš (s solnim cvetom, ki je zelo kakovostna sol)? Kako pa je z olivnim oljem  ali ga lahko npr. dodaš nekaj kapljic v polento in kdaj? Morda že kar na začetku?




Pikapolonica_ -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 10:06:53)

Ja za sol in ja za olivno olje, oboje smo začeli uporabljat po nekje 14dneh uvajanja, ker je bolj okusno pripravljeno tako. 




KT -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 10:11:43)

Ne za sol - ne vidim potrebe, da za olivno olje (par kapljic na koncu oz ko je jed že pripravljena).





blazka -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 12:37:22)

Sol če se le da ne, olivno olje pa vsekakor.




inesc -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 14:23:59)

Sol- ne, za olivno olje sem pa vprašala P, če ima kakšno funkcijo in če ga priporoča, da ga dodajam jedem in je rekla, da ni potrebe po dodajanju. JAz mu drugače pripravljam določene jedi na kakovostnem sončničnem olju.




botrca -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 23:12:32)

Sol-da
Olivno olje-da




Petr_a -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 23:31:53)

Oboje lahko dodaš




Marogica -> RE: Začimbe in olivno olje (4.12.2008 23:36:13)

Jaz sem tudi oboje dodajala. Sol, ker da okus hrani, saj mi si konec koncev tudi solimo, mar ne? In zakaj se ne bi otrok navajl od začetka hrane takšne, kot jo bo jedel celo življenje? Jaz neke brozge brez soli tudi ne bi jedla, madona...
Olivno olje pa sem dala kasneje na testetine, dodala pa sveže riban parmezan...No saj gostila sem tu pa tam res rada s parmezanom, je dal hrani okus, ki sta ga moja otroka marala.




memole80 -> RE: Začimbe in olivno olje (5.12.2008 9:46:27)

Jaz sem bila strogo proti soli, samo potem sem začela malo solit in je naša zvezdica dosti bolj jedla. Dodam pa tudi domače olivno olje. Zelo rada uporabljam tudi začimbe (rožmarin, timijan, majaron), saj naredijo okus bolj poln.




Anonimen -> RE: Začimbe in olivno olje (5.12.2008 9:57:01)

Sem skuhala za otroka po pravilih, nič soli.Otrok ni hotel jesti.Sem poskusila in mi je obrnilo želodec, popolnoma brez okusa, kako naj pol je?.
Sem malo posolila in otrok je jedel.Evo, toliko o pravilih prehrane pri otrocih, nisem se jih držala.Glede naravnih začimb.Če so naravne ne morejo škodit.
Olivno olje je pa nabolj zdrav dodatek k prehrani tako otrok kot odraslih.Jaz uporabljam samoo livno olje, pri njemu ni potreben noben pomislek.




jajula -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 18:02:25)

jaz soli ne uporabljam, tudi ko kuham za odrasle jo uporabljam minimalno, olivnega olja pa kar dost, v manjših količinah tudi za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]




Petr_a -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 18:07:42)

Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)




Tisana -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 19:47:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)

 Tudi mi ji hrano solimo. Me pa zanima, od kje imaš takšno informacijo, ker karkoli sem jaz do sedaj prebrala, je pisalo, da nič soli do 1. leta starosti. Hvala za informacijo že vnaprej. Sicer pa, od začetka nismo nič solili, potem smo pa začeli kakšno hrano malo soliti - tisto, ki sicer res nima nobenega okusa, potem je pa počasi začela jesti tisto, kar jeva midva, s tem, da pač kuhamo njej prilagojeno (manj soli, nič pikantnega,...).  Kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.




jajula -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 20:41:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.


a vsak dan, torej vsak zelenjavno obrok?




evi28 -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 20:47:42)


IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)





To pa tud mene zanima, od kod ti ta informacija[sm=zmeden.gif]!




Tisana -> RE: Začimbe in olivno olje (6.12.2008 20:59:31)

IZVIRNO SPOROČILO: jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.


a vsak dan, torej vsak zelenjavno obrok?
 Jp. Eno malo žličko.  Še to: po mojem to velja takrat, ko se otroku vse samo kuha, ko ni dodane nobene maščobe. Potem, ko že enkrat dajemo otroku pečeno meso ipd, pa verjetno to ni več potrebno.




Nagajučk -> RE: Začimbe in olivno olje (7.12.2008 19:06:27)

Jaz uporabljam sol, samo malo oz. zmerno. Pri meni velja to za vse zacimbe. Olivno olje pa ze itak uporabljam v kuhi, tko da pri [sm=duda.gif] ni izjema, ji ne skoduje. Sploh ce je se mal cebulca/cesen preprazen ji je vse bolj okusno. Seveda pa kaksen dan drugace pripravim zelenjavo, tko da ni skoz isti smorn. Je pa podobn. P cim manj kompliciram, pripravim vec ali manj kot za sebe in jeva potem enako - skupaj.

poskusi po malem dodajati zacimbice pa bos videla kako ji ugaja. Dostikrat tudi, potem ko zmiksam zelenjavo, zalijem z juhico in ji je se bolj dobro, bolj papa.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.12.2008 21:37:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




koala -> RE: Začimbe in olivno olje (12.12.2008 9:34:09)

Dokler sem mu posebaj kuhala in nič solila ni in ni hotel jesti. Ko sem nad tako prkso obupala in mu ponudila tisto kar jeva midva/ s tem da sem se že v nosečnosti navadila na zelo malo slano hrano) je nekoliko bolje, dragi pa si po potrebi dosoli.

Olivno olje pa tusi uporabljamo, pa sončnično.




Anonimen -> RE: Začimbe in olivno olje (12.12.2008 17:29:08)

Meni je patronažna rekla, da mora otrok dobivati tako sol (jod) kot maščobe - ker vse to dobiva tudi preko dojenja ali AM, ker pa tega zelenjava nima, je fino mal dodajati - seveda v zmernih količinah.




polonca78 -> RE: Začimbe in olivno olje (15.12.2008 15:51:03)

počasi bi rada, da bi jedel tako hrano kot midva (no, nekaj tako že lahko),  pa nisem sigurna od kdaj naprej se smejo uporabljati suhe začimbe kot so npr. poper, origano, timijan in ostale?









Tisana -> RE: Začimbe in olivno olje (16.12.2008 6:00:08)

IZVIRNO SPOROČILO: polonca78

počasi bi rada, da bi jedel tako hrano kot midva (no, nekaj tako že lahko),  pa nisem sigurna od kdaj naprej se smejo uporabljati suhe začimbe kot so npr. poper, origano, timijan in ostale?

 Naša je listnate začimbe (origano, bazilika, timijan, rožmarin, majaron,...) začela jesti že zelo kmalu, ker sicer itak ni hotela kaj dosti spraviti po grlu. Medtem ko mi niti na misel na pade, da bi ji dajala poper, curry ali kaj podobnega, kar je bolj ostrega in pekočega okusa.




koala -> RE: Začimbe in olivno olje (16.12.2008 11:15:06)

Dišavenice uporabljam že od začetka, poper pa mi v otroško prehranone sodi, ga tudi sama jem amo na paradižnkovi solati.




polonca78 -> RE: Začimbe in olivno olje (16.12.2008 15:10:06)

super, hvala za odgovore!




Stran: [1]