Medenični položaj (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


tassa -> Medenični položaj (10.4.2005 20:08:30)

Zdravo!

Dolgo se že nisem oglasila, saj sem vse odgovore dobila na forumu in tako nisem imela konkretnih vprašanj. Zdaj pa imam en problem (če lahko temu tako rečem)!

Sem v 34. tednu in me je ginekologinja na zadnjem pregledu kar prestrašila :zmeden:. Naša bebica:duda: je še kar v medeničnem položaju v bistvu sedi na nogicah, v tem času pa naj bi bila že obrnjena na glavico!? Postavila pa me je pred dejstvo, da če v 37. tednu še ne bo obrnjena na glavico lahko naredijo zunanji obrat ali pa imam carski rez!

Prosila bi vas, če ima katera kakšno izkušnjo s tem oz. če kaj ve o teh stvareh?!

Oz. kako je s carskim rezom?

Hvala vam in lepo se imejte ter pazite na svoje trebuščke

Tassa :rozica:





NinaŠ -> Medenični položaj (10.4.2005 20:16:18)

Mene so isto prestrašili v 35. tednu, pa se je Anže potem do naslednjega pregleda čez en teden obrnil. Tako da mislim, da ti o najslabšem še ni treba premišljevat.

Glede obrata in carskega reza pa naj ti katera druga več pove, ali pa mal pobrskaj z iskalnikom, je bilo že velik debat na to temo.

LP




Rozalija -> Medenični položaj (10.4.2005 20:25:25)

Men se je obrnila kakšen dober teden pred porodom na glavo. Tako da se ne sekiraj, kot sem se jaz takrat, ker moja je ležala počes... ma ja pametna punca, zakaj bi bila tako dolgo na glavi. Hec.

Sem pa slišala da pri zunanjem obratu ni 100% uspeha in da ga je treba dostikrat ponavljat.




tassa -> Medenični položaj (10.4.2005 20:35:02)

torej meniš, da je bolje, da se stem ne obremenjujem in da počakam do konca in kar bo pa bo!

Hvala:)

Tassa




Rozalija -> Medenični položaj (10.4.2005 20:39:38)

Ja. Če bodo delali obrat ga pač bodo in če bo CR pač bo. Samo zakaj bi se sedaj cel mesec obremenjevala s tem???? Raje se prepusti lepim mislim, mal preglej predale, še ta stotič, pa če maš torbo naštimano, (jaz sem vsak dan pregledala) pa take ta fine stvari.

Če bo CR al pa ne, ne bo pomagalo če se boš sekirala. Če se ne bo obrnil, boš pa zadnji teden prebrala kaj o CR....

Sedaj pa predvsem verjami, da se bo mulc obrnu.... ma te že ne uboga ni kaj. Taki so.... že zdaj svojo trmo kaže ni kaj.




špelin@ -> Medenični položaj (10.4.2005 21:12:57)

Moja velika pika se ni obrnila - zunanjega obrata niso mogli delati, ker je bilo premalo plodovnice za to.

Zvozila sem brez CR-ja in zelo hitro vaginalno rodila krasno zdravo deklico v medenični (čisti zadnjični) vstavi :bravo:

Če so spodaj nožice in ne ritka, potem je pa res verjetno edini izhod CR - če zun. obrat ne uspe.

:rozica::rozica::rozica:




oka -> Medenični položaj (10.4.2005 21:41:36)

Prejšnji teden (mislim, da je bila sreda) je bila debata o tem na forumu nosečnost in porod.

Lep pozdrav in veliko sreče!




eva1 -> Medenični položaj (10.4.2005 21:43:10)

Meni se je Luka ze zelo zgodaj usedel v kanal(okol 25tedna) in se tut ni obrnil! Naredili so mi elektivni CR, ker je bil velik fant in niso hoteli razkirati!
Pri meni zunanjega obrata niso delali, zaradi velikega ploda in malo plodovnice!
CR sploh ni tasn bav-bav, kt nekatere pisejo-no je pa res da vsak drugace sprejema in imamo pac razlicni prag bolecine! Mene je bolelo samo dokler analgetiki niso prjeli( kake pol ure po operaciji), pol pa skoraj nic, pa nisem nc dobiva proti bolecinam! No mal ze boli, ampak ni panike! Sedaj po enem mesecu po porodu se vem vec ne, kje je rana! Malo sem cutila se kasne 14 dni, pol pa cist nc vec(hvala bogu)!
Tako da nc bat, karkoli pac bo! Ko bos imela :duda: poleg sebe bos itak vse pozabla!
Pa srecno!
Lp, Eva in Luka




tassa -> Medenični položaj (12.4.2005 21:57:38)

Hvala!!

Tassa




Stran: [1]