priprava hrane za vnaprej (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Inigo -> priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 15:15:23)

sinek je star 6 mesecev in pol in rada bi skuhala in pripravila nekaj hrane za vnaprej in jo zamrznila.

imate kako idejo kaj naj pripravim? kaj se lahko zarzne? naj kar zmiksam stvari skupaj?

jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.





Anonimen -> RE: priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 15:18:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




gloria -> RE: priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 15:21:08)


IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]



...jaz tudi mislim tko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]....jaz sem pa mislila da je za take male froce potrebno vedno sveže pripravit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]...no vsaj jaz bom tko delala





lindy -> RE: priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 15:44:17)

Jest pa zmeraj nardim več in dam potem v skrinjo. Skupaj pa dam bučke, korenje, piščančka, kolerabo, brokoli, no n evsega skupaj ampak to zmrzujem, potem pa zraven pripravim še sveže kuhan krompir ali riž ali polento...




Inigo -> RE: priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 16:33:16)

sj ne mislim za vsak obrok skuhat. samo za tu in tam, ko ni časa al pa ko je ati sam doma z malim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Taanikaa -> RE: priprava hrane za vnaprej (23.1.2009 16:54:40)

ja jst ti lahko povem za sadne kašice ampak jst si jih pripravim za dan-dva vnaprej in ne devam zmrznit,ker to v 2-3 dneh porabim..skuham pa;jabolka,hruške,breskev(breskov kompot kupljen še enkrat fajn splaknem in pol še enkrat prevrem da se izgubija sladila in konzervansi),dam noter albert kekse in zmiksam...
druga kašica je-kuhana jabolka+borovnice,začinim z malo cimeta,klinčki in ingverjem,isto dam noter kekse in zmiksam
tretja varianta-hruške+maline,začinim isto kot zgoraj in isto kekse...kolegica je še skuhala,jaz še nisem višnje,jabolka in skuto povrhu...
evo nekaj idej za te sadne kašice,jst skuham več in imamo pol za zajtrk..vem da ni veliko dela,da bi lahko delala to vsak dan sproti samo roko na srce pa tud paše da ti vsaj za trenutek ni treba skrbet kaj bomo ponudili za jest in ko je sonček zunaj grem lahko ven tistih pol ure ali uro...
moje mnenje...drugače sem pa tud devala v hladilnik zelenjavo in drug dan zakuhala riž,drug pa polento zraven,ali pa krompir,..je luštn ko si lahko malo vnaprej pripraviš...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kristinaj -> RE: priprava hrane za vnaprej (24.1.2009 22:20:51)

če ni časa mu daš pa sadno papico...... frutkovo, hippovo in to je to......

kupi različno zelenjavo, zvečer skuhaj, daj po lončkih in v skrinjo.... polenta je pa itak hitro pripravljena..... za tako kosilo rabiš le slabe pol ure..




botrca -> RE: priprava hrane za vnaprej (24.1.2009 22:23:22)

Nikoli nisem vnaprej kuhala in zamrzovala, saj se mi zdi nepotrebno, saj ne porabiš toliko časa za pripravo in kuhanje recimo max. 20 minut in je že na mizi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. 




Elvircek -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.1.2009 16:14:58)

Sicer lahko pripraviš mesno-zelenjavne kašice v naprej in jih zamrzneš. Ampak to skoraj ni potrebno, saj je otrokov obrok hitro pripravljen. Če pa je sila, pa se nabavijo kupljene kašice in je problem rešen.




Najaa -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.1.2009 16:39:59)

Jaz sem vnaprej pripravljala in zamrznila samo zelenjavo npr. brokoli, cvetačo ipd. Bučke izgubijo ves okus, če se jih zmrzuje. Polento, riž ipd. pa sem naredila sproti.




mamima -> RE: priprava hrane za vnaprej (25.2.2009 13:56:46)

naša je stara 6,5 mesecev in ker ji še kar nekaj stvari nisem uvedla, ji tudi naprej pripravim in zmrznim. Skuham zelenjavo, zmiksam in naložim v posodice za ledene kocke. Potem ji pa dajem 1, 2, 3, ... kocke, vsak dan 1 več. Sicer pa naša tako malo poje, da imam dovolj ene 4-5 kock + krompir, riž,... in res ni časa vsakič kuhat teh 100 ml zelenjave.




nia5 -> RE: priprava hrane za vnaprej (25.2.2009 14:22:05)

Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.




josephine27 -> RE: priprava hrane za vnaprej (25.2.2009 18:45:11)

jaz zamrzujem samo juho ( kokošjo al pa govejo). jo skuham velik lonec. potem pa v več malih posodicah zamrznem. to jeva tud midva z možem ko ni časa kuhat ( da ne jeva tiste iz vrečke). potem pa sproti gor še kaj zakuham.
je pa uporabna tud za izbolšanje okusa (  namesto kocke) pri pripravi nekaterih drugih jedi - če malo bolj močno skuhaš.




josephine27 -> RE: priprava hrane za vnaprej (25.2.2009 18:46:57)

sem pozabila napisat da sem tudi jaz meso večkrat narezala in potem zamrznila - dokler sem samo zanj kuhala




Anonimen -> RE: priprava hrane za vnaprej (25.2.2009 18:54:08)

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]



Po moje tudi ne.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.2.2009 19:59:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.2.2009 20:02:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




end1 -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 20:19:33)


IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.


ok a mi lahko poves kako skuhas manj kot 100ml kasice??


ma če je hrana dobra za tvojga otroka bo ja tudi zate, pa ti probej ostalo pojest.




seny -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 21:18:45)

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


definitivno je pa za moje pojme boljse zmrzjena in na novo pogreta kasica kot pa hipp kasica.. ne vem no...
se popolnoma strinjam.




Čarli08 -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 22:06:02)

Jaz kuham za odrasle sproti, zato niti ne pomislim, da bi za ta malega. Meni je ratalo skuhat manj kot 100 ml kašice.




Čarli08 -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 22:07:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Čarli08

Jaz kuham za odrasle sproti, zato niti ne pomislim, da ne bi za ta malega. Meni je ratalo skuhat manj kot 100 ml kašice.


Pardon




AnciM -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 22:10:38)

In kaj si dala notri? Mislim, da si naredila 100ml kašice.

Moj se je zadnjič kar oblizoval,ko sem mu naredila na sopari kuhano mešanico: korenje, krompir, cvetača in koleraba. Še rokice so bile čudežno čiste, ker jih ni imel časa v usta tlačit. Samo če delaš mešanice zelenjave, takoj nastane za ene 4 krat po ta malem.




pikolina66 -> RE: priprava hrane za vnaprej (27.2.2009 22:50:00)

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

vsakodnevno metanje hrane v smeti...zdej ne vem kolk smo vsi ozavesceni o lakoti drugje ampak meni se srce trga vrect polovico kasice v smeti, zato da bom jutri lahko spet novo nakuhala in na novo vrgla v smeti...



pri nas pa nič ne mečemo v smeti, vse mami poje, kar ostane (praktično vse) :-))




nia5 -> RE: priprava hrane za vnaprej (28.2.2009 15:53:28)

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.


ok a mi lahko poves kako skuhas manj kot 100ml kasice??


Čist simpl, če kuham posebaj dam ta košček mesa, mali korenček, malo cvetače, pol krompirčka; res pride več kot 100ml ven, ampak poje tam 150 ali pa še več, če ostane pojem jaz ali pa ji ponudim še enkrat v kaki drugi varianti. Največkrat pa se tako kuha juha z zelenjavo in samo ta košček mesa vržem not. Ne vidim problema.




Čarli08 -> RE: priprava hrane za vnaprej (28.2.2009 20:19:19)

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

In kaj si dala notri? Mislim, da si naredila 100ml kašice.

Moj se je zadnjič kar oblizoval,ko sem mu naredila na sopari kuhano mešanico: korenje, krompir, cvetača in koleraba. Še rokice so bile čudežno čiste, ker jih ni imel časa v usta tlačit. Samo če delaš mešanice zelenjave, takoj nastane za ene 4 krat po ta malem.



Košček krompirčka, ostalo sem skuhala za naju, majčkeno korenčka, ostalo sem pohrustala, malce brokolija, ki sem ga imela še za naslednji dan, ostalo sva midva pojedla. Pa je.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>